Skocz do zawartości
andrew777

War Thunder

Rekomendowane odpowiedzi

Oho płacz się zaczął bo spity wznoszą się niewiele niżej od przeciwnika, chociaz to Niemcy zaczynają w powietrzu i spokojnie mogą wejść jeszcze wyżej gdzie spit traci manewrowość, a beefy zyskują coraz większą przewagę... Ja mam zupełnie inne odczucia - spit IX ciągle nie ma szans z doświadczonym pilotem BF'a czy Foki, ale do tego trzeba ogarnąć energy fighting, a nie walczyć ze spitami w walce kołowej... Sam trochę polatałem spitem IX i szczerze mówiac ściagam tylko niogary, które nie potrafią wykorzystać przewagi prędkości... a wystarczy lekko zanurkować  i spit nie ma szans, bo przy 750 km/h odpadają mu skrzydła Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną mapą gdzie Niemcy zaczynają w powietrzu była Anglia, która aktualnie jest wyłączona.

 

Nie wiem kiedy Ty w to ostatnio grałeś, w jakim trybie i czy miałeś 150 oktanowe paliwo, ale twierdzenie, że Spitfire wznosi się teraz ,,niewiele niżej" jest zwyczajnym kłamstwem, bo w każdej jednej bitwie wspinające się Spitfire'y są znacznie wyżej od Fok i Bf (nawet jeśli te nie wspinają sięlecąc bezpośrednio na środek mapy) i zauważam to zarówno grając Niemcami jak i poczułem to testując Spitfire'a samodzielnie, bo jak już napisałem - mam go w hangarze i wiem na co go stać.

 

Nie potrzebuję też rad na czym polega walka samolotami niemieckimi i brytyjskimi, bo za dużo godzin w to rozegrałem w bitwach historycznych żeby nie zdawać sobie z tego sprawy (mam lvl 13 na Niemcach, od 7 nabijany jedynie na bitwach historycznych). Poza tym ZSRR również nie radzi sobie przeciwko Mk IX.

Zauważ też, że podana przez ciebie recepta na Spitfire'a to jedynie manewr defensywny, nie pozwalający na kontratak bo, Spit może się wznieść ponownie dalej zachowując przewagę, jedynie inny gracz z Twojego zespołu może go próbować wtedy brać z zaskoczenia. Dodatkowo z każdym nurkowaniem traci się nieco na pułapie i jest się ściąganym coraz niżej i obrona jest przez to coraz mniej skuteczna, a przecież na niższych pułapach czekają także inne samoloty alianckie.

 

Także przykro mi, ale nie rozmyjesz problemu hasełkami, że ludzie ,,nie umieją grać" - oprócz aroganckich Brytyjczyków z tym co napisałem zgadza się prawie cała społeczność obecna na oficjalnym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tego rodzaju argumentacja jest w tym wypadku zupełnie nie na miejscu (...)

Oczywiście że jest, w jaki inny sposób mieliby zbalansować grę? Po każdym wspomnianym przekoksowaniu samolotów, w następnym patchu sytuacja wracała do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja (podobnie jak z F4U w 1.31) nie ma nic wspólnego z balansem, bo zmiana jest po prostu zbyt drastyczna, a efekty aż zanadto widoczne i do poprawy jest właściwie od zaraz w sposób opisany przeze mnie stronę wcześniej. Resztę argumentów za tym, że nie mamy do czynienia ze zwykłym balansem podałem wcześniej, więc nie zamierzam się powtarzać (pytam tylko ponownie - gdzie jest nowe paliwo dla Mk XVI który jest tylko 1 tier wyżej?). Tak wogóle to grasz HB/FRB i doszedłeś do poziomów w których uczestniczysz w bitach które opisuję?

 

A wracając do poprzedniego postu to wstawki, że piloci niemieckich maszyn powinni nauczyć się grać są tak samo żałosne jak pyskówki graczy niemieckich z czasów 1.29 (era D-13 i F-4), że to alianccy piloci są po prostu beznadziejni i dlatego Luftwaffe dominuje w WT ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną mapą gdzie Niemcy zaczynają w powietrzu była Anglia, która aktualnie jest wyłączona.

Ciekawe bo 5 minut temu na niej grałem ;] Anglia, Sycylia i Nowa Gwinea to mapy które mi się w kółko trafiają, Korea od święta. I na wszystkich 3 przeciwnik pomimo tych OP Spitów jest zawsze wyżej... Spada z nienacka i wykorzystując dużą przewagę prędkości wznosi się z powrotem, a pilot spita może mu co najwyżej pomachać Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz screena z historią bitew? Dołączona grafika Może grasz na innym serwerze (ja tylko EU)? Na Anglii faktycznie Niemcy mieli przewagę - zaczynają od 1500 metrów, a mapa jest mała, ale to jest wyjątek - na pozostałych Spitfire'y masakrują zarówno Niemców jak i ZSRR i Niemcy nie mają na nich żadnej przewagi wysokości bo Spitfire wspina sie po prostu znacznie szybciej (prawie 30 m/s po zamontowaniu paliwa!). Jak ktoś w Mk IX jest niżej, albo niewiele wyżej niż Niemcy to po prostu nie chciało mu się nabierać wysokości.

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh cry me a river ;] chyba kupiłeś tego spita, ale zbyt dużo nim nie grałeś... w Dover i Nowej Gwinei przeciwnicy startujący z powietrza zawsze są wyżej. Jedynie na sycylii jest w miarę równo, ale nikt normalny nie wznosi się tam powyżej 6 km, bo Bf'y zyskują na takiej wysokości zbyt dużą przewagę. Do tego w każej chwili mogą czmychnąć... Bicia przez Brytoli Ła-5 i Ła-7 nawet nie będę komentował...

 

A masz screena z historią bitew? Dołączona grafika

Może frytki do tego? Dołączona grafika jutro Ci wrzucę niedowiarku Dołączona grafika tylko dzisiaj grałem na tej mapie 4x, oczywiście na EU

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Tobie bardzo pasuje gra Spitfire'em w obecnym kształcie i serię zwycięstw wolisz tłumaczyć swoimi zdolnościami pilotażowymi, więc próbujesz czarować rzeczywistość twierdzeniami, że Bf'y i FW są dla niego równorzędnym przeciwnikiem, ale fakty niestety mówią same za siebie. Od czasu wyjścia patcha 1.33:

- czas na wejście Spitfire'em Mk IX w bitwę to zazwyczaj ~3 minuty, natomiast dla Niemców kilkanaście sekund. Pewnie wszyscy się pchają do gry podrzędnym samolotem, co nie?

- połowa amerykańskich zespołów zaczęła się składać z premium Spitfire'ów.

- na rosyjskim forum temat o OP Spicie MK IX ma już jakieś 100 stron. Oni jakoś nie podzielają Twojego zdania o przewadze La-5 i La-7, zresztą sam zestrzeliwałem bez problemu te maszyny ze swoim Spitem Mk IX -przecież te samoloty nie posiadają ŻADNEJ przewagi nad Spitem, bo w przeciwieństwie do Niemców nie mogą nurkować, wznoszą się gorzej i nie skręcają lepiej.

- podobnie na forum anglojęzycznym - połowa działów zawalona jest opiniami na temat OP Mk IX. No ale to zapewnie nobki. Swoą drogą to w wersji 1.31 największe klany latały drużynowo w HB wyłącznie F4U. Teraz kiedy je znerfili widzę ich tylko na MK IX

- Alianci zachodni zaczęli wygrywać zdecydowaną większość bitew

 

A teorie o przewadze BFów na 6 km są po prostu nieprawdziwe - może i mogą lecieć szybciej, ale CO Z TEGO - Spitfire może się wznieść jeszcze wyżej (i szybciej!), a potem ciągłymi nurkowaniami z prędkością ~650 km/h mogą ściągać Bf'y coraz niżej i niżej, bo te żeby się rozpędzić i uciec muszą również nurkować, ich prędkość przelotowa na tej wysokości nie przekracza 500 km/h, więc nie mogą uciec lecąc po linii prostej. Zaznaczam, że cały czas mówimy o manewrach defensywnych, a jak Bf ma zaatakować?

 

Przed patchem Spit Mk IX latał niżej, ale przynajmniej dzięki manewrowości spokojnie mógł unikać ataków i probować zmusić wroga do walki kołowej gdzie ma przewagę - teraz w ofensywie Bf109 nie ma żadnej przewagi nad Mk IX i to widzą wszyscy, którym nie pasuje rozwalanie E-3/G-2/F-4/190-A5 samolotem który ma charakterystyki maszyny z 15-16 tieru.

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Tobie bardzo pasuje gra Spitfire'em w obecnym kształcie i serię zwycięstw wolisz tłumaczyć swoimi zdolnościami pilotażowymi, więc próbujesz czarować rzeczywistość twierdzeniami, że Bf'y i FW są dla niego równorzędnym przeciwnikiem, 

Ale ja nie gram Spitem bo jest za wolny Dołączona grafika

 

(pytam tylko ponownie - gdzie jest nowe paliwo dla Mk XVI który jest tylko 1 tier wyżej?). 

jakby Ci to powiedzieć... tam też dodali Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie czaruję rzeczywistości i pisząc analizuję całość faktów.

 

To prawda, Mk XVI także ma 150-oktanowe paliwo, ale w rzeczywistości jest to zupełnie inne ulepszenie inaczej oddziałujące na samolot. W przypadku Mk IX to paliwo zwiększa prędkość wznoszenia o ponad 4 m/s, a promień skrętu zmniejsza o 0,7 m/s, a także dodaje aż 27 km/h do prędkości maksymalnej. W efekcie Spitfire Mk IX może wznosić się z prędkością prawie 30 m/s, a to prawie tyle samo, a czasami więcej niż odrzutowce z niższych poziomów!!! Przypominam, że cały czas piszemy o samolocie z 10 tieru!

 

Natomiast nowe paliwo w MK XVI zwiększa maksymalną prędkość jedynie o 9 km/h, prędkość wznoszenia jedynie o 1,3 m/s, a promień skrętu zmniejsza tylko o 0,3 m/s.

Dlatego właśnie MK 16 nie dorasta do pięt Mk9, nie jest przekoksowany i właściwie nit nim nie gra, bo po co skoro jest dostępny Mk 9 który wspina się jak odrzutowiec i co najważniejsze - dostępny jest jako premium dla Amerykanów, jeśli ktoś nie osiągnął 10 tieru na Brytyjczykach. I o to ostatnie pewnie w tym wszystkim chodzi.

 

90% społeczności WT widzi problem, przedstawione fakty są niezaprzeczalne, a Ci dalej swoje Dołączona grafika.

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ, że 90% tej społeczności to rosjanie którzy znów płaczą że to nie samoloty ich narodowości są przepakowane.
I chciałbym zauważyć, że wcale nie neguje tego faktu. Stwierdzam tylko, że płacz "że zmieniajo coś w becie i psujo balans" jest dla mnie śmieszny. Wyjdzie finał to będziesz mógł hejcić po forach i przeprowadzać swoje analizy. To jest BETA.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Gajin przeceniło inteligencję ludzi Dołączona grafika zakładają do bf'ów dodatkowe działka, ale nie mogą z nich nikogo trafić, bo zmienia się charakterystyka samolotu...

 

Bo kolega chyba piszę aby pisać.

no cóż.. wrzucam screen z 4 bitwami na mapie której nie ma Dołączona grafika

Dołączona grafika 

a na screenie 5 zwycięstw, 7 porażek - takie op te spity Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego po prostu nie pokazałeś ostatnich bitew, tylko zjechałeś paskiem na środek okienka, szukałeś odpowiedniej serii? Dołączona grafika
 Ja nie mam problemów z pokazaniem po kolei swoich ostatnich starć (swoją drogą nie dostałem tu Anglii ani jeden raz przez 3 dni). Z góry mówię, żeby darować sobie bzdurne wstawki o ,,noobkach", bo w każdej z tych bitew jestem tylko jednym z kilkunastu graczy, zresztą przeciwko ZSRR idzie już zupełnie

inaczej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

I chciałbym zauważyć, że wcale nie neguje tego faktu. Stwierdzam tylko, że płacz "że zmieniajo coś w becie i psujo balans" jest dla mnie śmieszny. Wyjdzie finał to będziesz mógł hejcić po forach i przeprowadzać swoje analizy. To jest BETA.

 

Widzę, że muszę to powiedzieć wprost, bo drogą okrężną nie łapiecie: uważam, że obecny stan Mk IX nie ma nic wspólnego z balansem (bo jest po prostu za dobry, na czym niby miałby ten test polegać?), tylko z chęcią sprzedaży jak największej ilości premium-Spita i niewiele ich przy tym obchodzi czasowe zrujnowanie rozgrywki. I z taką polityką się po prostu nie godzę jako klient.

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę, że muszę to chyba narysować bo prostą droga nie dociera - to jest beta. Mogą sobie nawet wstawić 747 na 10 tier. Nie chcesz, to nie graj. Gry mają na celu sprawianie przyjemności, więc skoro wt jej Ci nie daje to sugeruje wrócić do świetnie zbalansowanego WoT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego po prostu nie pokazałeś ostatnich bitew, tylko zjechałeś paskiem na środek okienka, szukałeś odpowiedniej serii? Dołączona grafika

 Ja nie mam problemów z pokazaniem po kolei swoich ostatnich starć (swoją drogą nie dostałem tu Anglii ani jeden raz przez 3 dni). Z góry mówię, żeby darować sobie bzdurne wstawki o ,,noobkach", bo w każdej z tych bitew jestem tylko jednym z kilkunastu graczy, zresztą przeciwko ZSRR idzie już zupełnie

inaczej.

a jakie to ma znaczenie? Dołączona grafika wyżej miałem 8x pod rząd sycylię. Jeszcze byś wywnioskował, że resztę map też wyłączyli Dołączona grafika 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Spitfite MK II kopię d***.

 

 

Gra o wiele fajniejsza niż WOT, szkoda tylko że na wyższych levelach dużo graczy we mnie wlautuje, niekoniecznie przeciwnika. :P

 

BTW Po 12 fragu pojawia się napis 'Fighter Nightmare' :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem WoTa ciężko czasami w niego grać zamiast funu to tylko irytacja.....

Ciekawe czy odnajdę się w tej grze kiedyś uwielbiałem ił-2 Air Conflict itp ( ciekawa gra zaczyna się na hardzie/weteranie :D ) Gierka się pobiera mam nadzieję że odnajdę się w tych klimatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tzn. sterowanie? Czy po prostu tak jak w WoT team olewa wszystko cytując jednego gracza:

" Nie wiadomo co oni od..walają pielgrzymki lemingtrainów przez środek mapy tłumaczy tylko poszukiwanie św Graala bo innego [sensownego] tłumaczenia nie ma" Chłopak był mocno sfrustrowany ale w jednym zdani ujął cały WoT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WT w trybie realistycznym da się coś pograć, bo tam siedzą bardziej ogarnięci gracze z joyami, którzy wiedzą, że walka nie toczy się kilka metrów nad ziemią, inaczej jest taki sam rozgardiasz jak w wot, wiadomo każdy ma swoją koncepcję na wygraną, trudno się dziwić.. to nie jest kwestia gry, nie ważne czy to wot, czy wt czy wowp, jaka ludzie nie rozumieją celów w grze i chcą sobie "poszczelać" to nie ma co się dziwić. Jedyne rozwiązanie to grać ze znajomymi zawsze kilka os. z drużyny coś razem może zdziałać i większe szansa na ugranie czegoś. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie. Chcesz poszalec na niskich pulapach mniej ze soba skrzydlowego ktory ochroni twoj zadek... Bo pewnie chwile po tym jak zejdziesz na mala wysokosc, cos Ci na dupe usiadzie...

Ogolnie duzo lepiej sie lata w kilku.

Sterowanie jest jak najbardziej ok. Mozna smigac na myszce (arcade), joy tez niezle sie sprawuje...

Graficznie jest ok, siesza oko zarowno efekty jak i zmienna pogoda i pory dnia... Walka noca jest bardzo fajna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najpierw być ogarniętym żeby od innych wymagać Dołączona grafika Ale pobrałem startuję sprawdzę jak jestem inteligentny Dołączona grafika Do walki nocnej mam uraz w Combat Wings było tragcznie widoczność była tak tragiczna, 

że nim udało mi się przejść misję zaliczyłem kilka taranów. 

 

Edit: Co by nie pisać posta pod postem Już  w pełni rozumiem o co Ci chodziło z tą dziwnością Jonathan. Ciężko jest przestawić się po WoT na takie sterowanie ale nie skreślam gry spróbuję się przemóc.

Zalety:

Ciekawa grafika

Dość dobra optymalizacja [gram na celku g1610 integra na wysokich] 

Realizm

Wady:

Sterowanie [możliwe że ja już wyszedłem z wprawy dlatego tak "dziwnie" mi się steruję]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym maksymalnym doświadczeniem na danym samolocie? Po jego osiągnięciu uzyskuje się 5x mniej expa dla załogi, czy ogólnie 5x mniej za każdą bitwę? Troche dziwne podejście, zamiast nagrody za wyexpienie samolotu czeka nas kara ^^

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddałem się. Gierka świetna ale dobija mnie sterowanie może joystkiem lub padem było by lepiej.

Troszeczkę bardziej ruchliwe mogły by samolociki latać bo ciężko ganiać za przeciwnikiem. Doczłapałem się do angolskiego bombera największy fun to polecieć w sam środek rozwałki i czekać na nieogara który zbliża się do ogonu potem strzelec tylny i jest zabawa 3 asysty w jednej bitwie to dla mnie świetnie :) .

Duży fun to też korkociągi i nurkowania (chociaż angole z tym ostatnim sie nie lubią)

Wiem jedno na pewno do tej gry wrócę pewnie jak bete będą zamykać. To was pewnie zdziwi  ale wiecie czego mi najbardziej brakowało tych lemingtrainów ginących po trzech minutach bitwy a potem uciekanie od praktycznie nienaruszonego wrogiego teamu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddałem się. Gierka świetna ale dobija mnie sterowanie może joystkiem lub padem było by lepiej.

z padem nawet nie podchodź, sterowanie to jakaś makabra... i mówi to człowiek, który przez kilka lat grał na klocku

 

Samolot wyexpisz dużo wcześniej niż ten limit się włączy (w ok. 1/4), więc te zdobywane expy i tak będą Ci na gwizdek Dołączona grafika

No wyexpisz, tylko później limit Cię zblokuje i będziesz dochodził pół roku do kolejnego tieru... po osiągnięciu limitu wpada nam do kilkunastu tysięcy za bitwę, jak wcześniej przy lepszych przelotach kasowałem po 300k...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...