Skocz do zawartości
andrew777

War Thunder

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już pisałem - gra wygląda bardzo fajnie. Co prawda nie ustawiałem tekstu na very high bo gra wymaga wtedy dociągnięcia 10gb dodatkowych danych, ale i tak jest bardzo ładnie. Lepiej niż w World of Warplanes. Same bitwy na prawdę robią wrażenie, dużo samolotów, dział aa, statków wszelkiej maści i wielkości. Trochę to tworzy chaos, bo czasem nie wiadomo za kim gonić. Ze sterowaniem powoli się oswajam, dziś kogoś już tam ustrzeliłem, bombardowanie i torpedowanie wychodzi całkiem fajnie, ale jednak mimo wszystko wydaje mi się że to właśnie kwestia sterowania zniechęci dużą część odbiorców. Pod tym względem World of Warplanes jest łatwiejsza moim zdaniem - co nie znaczy że każdemu lepsza. Mi się w WoP ciężej celnie strzela (a gram joystickiem). Dziś widziałem szkkama w grze także coś tam powoli gramy :) Ogólnie jak ktoś dostanie zaproszenie to polecam. Serwery do ściągania klienta mają czasem lepsze chwile, ja dziś ściągałem grę drugi raz to szło nawet 1 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie na początku to tragedia, teraz po wypróbowaniu kilku ustawień jest lepiej ale nadal samolot zachowuje się dziwnie ;)

 

edit:

Jak załadować bomby do samolotu? Kupiłem pierwszy mały "bombowiec", w zakładce weapons wybieram wersję z dwoma bombami ale nie ma nigdzie "OK".

 

edit2:

Sam znalazłem :D Jakby ktoś też szukał to wybieramy uzbrojenie na ekranie wyboru samolotu już po rozpoczęciu bitwy ;)

Edytowane przez szkkam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Założyłem konto na yuplay, i mam coś takiego. Co mam tam wpisać, żadnego kodu aktywacyjnego od yuplay nie dostałem :(

 

Gra ściągnięta, uruchamia się, ale nie rusza bo konto nie jest aktywowane.

 

A w grze:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja dostałem od diaboliqe link z aktywacją, który otrzymał z okazji posiadania Wings of Pray. Niby pokazuje mi, że mam betę my purches, ale uruchomić tego nie mogę jak widać.

 

Edit:

Spoko już działa, po prostu jego aktywacja działa tylko na jego koncie.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie leciało 300-700 kbit/s, ściągnąłem 12MB wersję movie. Wygląda bardzo estetycznie i gra się lepiej bo z często trzeba celować z dużej odległości i wyraźne szczegóły pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dużo niszczenia celów naziemnych masz, także klawiatura myszka da radę. Ale inne samoloty zestrzelić będzie trudno, mi z joystickiem ciężko idzie (w porównaniu np. do takiego World of Warplanes).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania z WOWP ale cele powietrzne można trafić, ale zestrzelić trudno, przynajmniej podstawowymi samolotami. Mnie czasem ktoś zestrzelił, to tylko wyższymi tierami. Sam tylko uszkodziłem sporo samolotów, ale nie strąciłem jeszcze. Za to cele naziemne po kilka na bitwę zdejmuję jak w miarę idzie. Kupiłem też amerykański bombowiec 2 tieru i fajny, rzucam bomby to cele naziemne po dwa jedną serią da się zdjąć, ale cel łatwy i jak i zero mod 22 na ogon wlazł to nic zrobić nie mogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System obrażeń oparty jest na uszkodzeniach krytycznych modułów w odróżnieniu do WoWP gdzie mamy % HP. Bywało tak, że jedną serią lecąc z naprzeciwka zdejmowałem wrogi bombowiec a innym razem wsiadając mu na ogon spadałem po jego jednej serii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiej okazji ale jest dziś w grze jakaś promocja. Exp x2 cały czas i obniżone ceny napraw, samolotów więc można sobie szybko wpić parę lvl i odkryć nowe zabawki ;)

 

W ogóle jeśli ktoś dawno nie zaglądał to niedawno był duży update i można już rozwijać wszystkie drzewka (tylko w Arcade Mode czyli jedna mapa i dowolne samoloty), zmieniono też strony konfliktów w bitwach historycznych na USA - Niemcy.

 

Sry za post pod postem ale minęło parę tygodni a nie wiem czy by podbiło inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza , choć krótka sesyjka już za mną .

 

Sterowanie w trybie FPS faktycznie znośne , lepsze niż w WoWP - który był grywalny praktycznie dopiero po obniżeniu czułości .

 

Dużo samolotów na starcie - czasami po 2-3 na nację , z tego co widzę to chyba są różne tryby gry albo różne odmiany jednego trybu .

 

Potem coś więcej napiszę .

 

Btw. Warto by zmienić nazwę tematu , gra już od jakiegoś czasu nie nazywa się World of Planes tylko War Thunder .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zmienić nazwę plz.

Od siebie dodam że gra świetna.

 

mała edyta

 

zaczynam rozważać zakup na potrzeby gry(i komfortu grania) nowego joya, kamerki i zrobienia se trackpointa...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym latasz Gregu obecnie i co rozważasz w zakupie? Ja latałem na starszym Thrustmasterze Afterburner ver.1. Do innych symulatorców jest świetny, za to tutaj niestety duży problem z opanowaniem maszyny. Zraziło mnie i odstawiłem WT. Ale pewnie już pozmieniali sporo, może i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie....gram na klawa i mysz...mam saiteka cyborg pro czy jak go zwał ale z tego co slyszałem to polecają x52 lub Thrustmastera Hotas(tego rozważam ale póki co kasy brak, kosztuje koło 160zł), plus ofc zestaw kamera i TrackIR(lub freewearowy odpowiednik).

Póki co lvl 7, i 7 na niemiaszkach, choć początki mają trudne.

No i po 3 lv na pozostałych nacjach, początkowe najlepsze maszyny mają ruskie i amerykańce wg mnie. Ruskie ze względu na 4 spluwy na początek, amerykańce ze względu na zwrotność.

Najwięcej miałem 12 kili własnie na początkowych samolocikach.

Tryb arcade ofc....do historical, czy real jakoś zbrakło mi czasu by zajrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra doprowadza mnie do skrajnych stanów, ogólnie jest fajna, nieźle się lata choć nie należę do osób, które mają dar do latania samolotami. Niemniej jednak do szału mnie doprowadza sposób zadawania uszkodzeń w tej grze. Z jednej strony fajny bo można ustrzelić wyższe tiery z drugiej jest porażka jak wezmę mój najlepszy samolot po czym zginę od dosłownie trzech trafień z tailgunnera czy byle [ciach!]a a nie raz żeby strącić jakiegoś bombera 3 samoloty walą w niego przez minute, innym razem jak kładzie się na skrzydło wystarczy jedna seria.

Narazie zrobiłem amerykańców na 5 lvl ale robię teraz na próbę ruskich.

 

//

lol chyba zostanę przy ruskich, te ich pierwszej piździki wydają się być świetne, fajne mają karabiny i nieźle latają.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem 2 dni. Nawet fajna gra ale wkurza mnie to że strzelam do ludzi po 2 magazynki w to małe kłoko i nic. Sam odstaję kilka strzałów i po walce. Nie wiem czemu tez zawsze czy ja kogoś staranuje czy ktos mnie to zawsze kończę na ziemi. Przeciwnik niekoniecznie. Pewnie na lepszych samolotach i z lepsza załogą nie ma już tak źle, w każdym razie nie chce mi się poświęcać kolejnych setek godzin na zapoznanie z gra.

 

Plus taki że gra mimo wszystko jest zdecydowanie mniej irytujaca niż WOT, w którym granie niemcami doprowadza do szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe w kółko sie nie strzela, tylko przed.

Ogołem ze względu na fizykę lotu samolotu, pocisków, bezwładność a także opory powietrza i PING (czytaj mini lag) strzela się nie w kołko(czyli cel) tylko przed, a w ogóle to przed taki mniejszy wskaźnik predykcji celu...

Troche trzeba wylatać by to opanować ale potem nie problemem jest zdjąć komuś skrzydło na strzała, czy uwalić strzelca w tailu, silnik, itp...

 

I zalecam używać, jak już siedzicie na ogonie, lub ktos leci na wprost was, przycisk Z, dla zooma, można ładnie się wstrzelić.

Wczoraj w walkach 1 na 1 na wprost zestrzeliłem tak z 6 kolesi Dołączona grafika

 

No i najważniejsze, w zależności od tego w jakim dystansie operujemy, to warto se zbieżność wiązki (strzału) ustawić na np 300 lub 400m. Uzywałem przez jakiś czas 250 ale to nie dla mnie, tera latam z 400, bo na takim najcześciej udaje mi się wstrzelić skutecznie, i taki skoncentrowany w punkcie ogień robi po prostu miazgę z wrogich samolotów.

Ważne to zwłaszcza na tych samolotach ktore mają na skrzydłach kanony, czy mg

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...