Skocz do zawartości
LaHa321

Filtr na monitor LCD pomoc pls ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje filtra na monitor który odbija fale elektromagnetyczne ,działają tak jak okulary z antyrefleksem ,odbijają mniej więcej (90-98%) tych promieni może mi coś polecić bo nie mogę tego w ogóle znaleźć jedynie na jakiś zagranicznych stronach ale tam nic nie rozumiem.

 

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki monitor ci ten filtr potrzebny, i po drugie co on właściwie ma robić. Pochłanianie promieniowania elktromagnetycznego to jedno, a filtr polaryzujący drugie i jedno z drugim niema wiele wspólnego.

Jeżeli chodzi ci o filtr na LCD to 3M ma ich dużo w swojej ofercie, tkz filtr prywatyzujący.

 

http://solutions.3mpoland.pl/wps/portal/3M/pl_PL/EU-SafetySecurityProtection/Home/ProdInfo/ComputerScreenFilters/

 

Tak czy inaczej ich skuteczność jeżeli chodzi o komfort pracy/jakość obrazu jest podobno znikomy.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o takie ciemne filtry jak w starych komputerach w urzędach? Znajdź mi 1 osobę na forum, która tego używa - dzisiejsze monitory LCD nie wytwarzają tyle promieniowania co CRT (jeśli w ogóle?), a okulary z antyrefleksem go nie odbijają, tylko niwelują odblaski, jak sama nazwa wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr na monitor LCF 19 LG Flatron i chodzi mi o to żeby działał właśnie jak te okulary z antyrefklesem które odbijają te fale elektromagnetyczne i UV

 

te 3m widziałem ale nie wiem gdzie je mogę kupić w polsce <_<

Edytowane przez LaHa321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci to? Głowa cię boli, oczy cię bolą? Jeśli tak, to wyreguluj kontrast i jasność podświetlenia, włącz lampkę, a nie inwestuj w kaszaniaste filtry, które jeszcze bardziej pogorszą jakość obrazu |(która i tak najwyższych lotów nie jest na tym LG).

 

I nie pisz posta pod postem, jeśli nie minęły 24h od poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie nie odzywac ale nie wytrzymam. Wpierw - wstep teoretyczny:

CRT (eng) oraz CRT (pl)

LCD (eng) oraz LCD (pl)

Jak sam zapewne zauwazyles ekran CRT emituje promieniowanie podczerwone, UV, (znikome) roentgenowskie oraz niskoczestotliwosciowe promieniowanie elektromagnetyczne. Wynika to wprost z budowy lampy. Ekrany LCD z podswietleniem CCFL emituja znikome promieniowanie UV, natomiast ekrany LCD z podswietleniem LED nie emituja zadnego znaczacego promieniowania (pomijajac promieniowanie wydzielane przez kazde pracujace urzadzenie elektryczne/elektroniczne). Najwieksza jednak wada ekranow LCD jest ich jasnosc (to jak gapienie sie w zarowke) oraz czesto ich "odblaskowosc". W celu wyeliminowania stosuje sie powloki antyrefleksyjne (specjalne filtry) - te same ktore uzywane sa w okularach z "antyrefleksem". Sa one JEDYNIE odpowiedzialne za wyeliminowanie odbic swiatla ktore meczy wzrok ale NIGDY nie eliminuja zadnego promieniowania UV, IR, czy X.

 

Reasumujac - probujesz eliminowac cos czego nie ma. Dlatego tak ciezko znalezc Ci rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kolega jedzie na ustawieniach fabrycznych gdzie czesto kontrast jest na 80% mocy , swieci toto wtedy jak prawdziwa swietlowka prosto w twarz

i oczy poterafia napierniczac po 15-20 minutach , szczegolnie jak sie czyta cos na jasnym tle .

 

Dla przykladu obecnie forum mam ustawione na skorce DEfelection ( ta ciemno szara/czarna oprawa ) moge czytac co zechce pare godzin bez dyskomfortu

jak ktoras z jasnych skorek oczy bola po godzinie wpatrywania w tekst .

Kontrast na monitorze ustawiony na 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...