Skocz do zawartości
acd

nie chce mi ktoś zrobić bloku na 6990?

Rekomendowane odpowiedzi

Koolance kosztuje 730pln, a EK ma kosztować ok 650. Trochę paranoja... Rzućcie na prv ew. oferty,

ps.: mam nadzieję, że tym postem nie załamałem jakiegoś regulaminu, jeśli tak to tez proszę o info na prv

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trudno o homemade'a- nikt już zdaje się "nie struga".

Alternatywą dla tych dwóch może być blok DangerDena: KLIK. BRZYDAL.

Na przykładzie fcoverów na GTX 590 (KLIK):

- EK - 124.96, 129.95 Euro,

- DD - 119.95 USD,

przez analogię można chyba przyjąć, że będzie najtańszy.

Gorzej pewnie z dostępnością w PL.

 

Edyt:

119.95 USD

+ cło, + vaty sraty taty, + marża importera... też drogo wyjdzie.

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie jednej sztuki kosztowałoby jeszcze więcej w dzisiejszych czasach. A swoją drogą ceny tych bloków też tłumaczy egzotyka tych kart. Firmy muszą prezentować się na rynku, te bloki to bardziej dla nich reklama, ilość klientów raczej wysoka nie będzie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam oglądnięcie (w całości!) filmiku

[VGA Cooler] Making of aquagrafx Water Block for GTX 480 - 3D Tech News, Pixel Hacking, Data Visualization and 3D Programming - Geeks3D.com

mnie szczęka opadła. Daje nieźle do myślenia.

Obawiam się, że Aerial ma rację - zrobienie czegoś takiego w przysłowiowym garażu (już nawet pomijając wydajność takiej konstrukcji) byłoby chyba jeszcze droższe niż bloki "ze sklepu".

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie szczęka opadła. Daje nieźle do myślenia.

Obawiam się, że Aerial ma rację - zrobienie czegoś takiego w przysłowiowym garażu (już nawet pomijając wydajność takiej konstrukcji) byłoby chyba jeszcze droższe niż bloki "ze sklepu".

 

Nie wiem dlaczego opadła Ci szczęka. CNC + cięcie laserem to jest standard w większych firmach. Co prawda tej maszyny "drukującej" napisy nie widziałem w akcji ale spokojnie można ją zastąpić. Wystarczy mieć dostęp do CNC działającego w trzech osiach (w pięciu to już świat stoi otworem) i wszystko to widoczne na filmiku można wykonać samemu.

 

Co generuje największy koszt przy wykonywaniu samodzielnie bloków ? Robocizna polegająca na wykonaniu pomiarów i wygenerowaniu modelu. Dalsze prace to już nie stanowią wielkiego problemu. W momencie gdyby autor tematu byłby w stanie wykonać wszystkie pomiary i zlecić wyłącznie wykonanie to oszczędziłby wtedy bardzo dużo.

 

No chyba, że autor lubi patrzeć na bloczki i chciałby jeszcze mieć je niklowane - wtedy koszt by podskoczył. Jeżeli jednak nie to szansa na oszczędności jest.

Edytowane przez sad_madman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realia są takie że bez znajomości z odpowiednimi ludźmi zlecenie wykonania jednej szt bloku 99% firm oleje.

Albo dobry znajomy z dostępem do CNC podejmie się akcji albo finito.

Maniakalny i Barus dawno dali sobie spokój.

 

Hurt i tylko hurt wszelkie firmy interesuje,profi maszyny kosztują krocie i mają zarabiać

a nie jak to usłyszałem w jednej firmie "głupotami się zajmować"

Zlecenie na 500 szt bloków chętnie wykonają...

 

Darmacz ma dostęp do CNC,robił wycenę custom bloku CPU i na d... po niej usiadłem.

Full custom blok do GPU obecnie to rzadkość na forum,tym bardziej do takiej skomplikowanej konstrukcji grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale robił wycenę też z tym ile na nim zarobi (bo musi zaprojektować blok). Oraz koszt materiałów + dostępu do tego CNC. Więc ile wg. niego ten custom blok CPU miałby wyjść?

 

Ja mam dostęp do CNC za które nie zapłace ani grosza (również 0 zł za materiał jeśli będzie to tyle co potrzebne jest na blok). Załatw tylko gotowy projekt, który kumpel "wsadzi" do maszynki i wyjdzie to co chcesz, a zapłacisz mi za fatygę. Deal? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz program w którym stworzyć model takiego bloku a potem to już z górki.

 

 

Tak w ogóle to widzę, że ludzie tutaj się wypowiadający nie rozumieją realiów. dlaczego firmy nie chcą wykonywać takich bloków ? Bo trzeba to zaprojektować a na to schodzi masę czasu a do tego jak trzeba wykonać blok z płaskownika miedzianego to ten płaskownik trzeba zakupić - nie ważne czy bierzesz jeden blok czy dwa to i tak ponosisz koszt całego płaskownika. Jak to można ominąć ? Samemu stworzyć projekt, iść do firmy gdzie można z odpadów wystrugać taki bloczek. Wtedy po kosztach można niesamowicie zejść - a w momencie gdy ma się kogoś znajomego na obsłudze CNC to już zupełnie bajka.

Hurt i tylko hurt wszelkie firmy interesuje,profi maszyny kosztują krocie i mają zarabiać

a nie jak to usłyszałem w jednej firmie "głupotami się zajmować"

 

Maszyny kosztują krocie - ostatnio widziałem ładną frezarkę 5-osiową (cena 0,9mln zł) w akcji. Fajny sprzęt ale do bloczku styka już trzy osiowa. Jako, że taka maszyna ma pracować aby się zwracała to musi pracować więc im więcej zleceń dostaje tym lepiej - pamiętajmy jednak o projekcie bo to pochłania lwią część custom bloków. Edytowane przez sad_madman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale robił wycenę też z tym ile na nim zarobi (bo musi zaprojektować blok). Oraz koszt materiałów + dostępu do tego CNC. Więc ile wg. niego ten custom blok CPU miałby wyjść?

 

Ja mam dostęp do CNC za które nie zapłace ani grosza (również 0 zł za materiał jeśli będzie to tyle co potrzebne jest na blok). Załatw tylko gotowy projekt, który kumpel "wsadzi" do maszynki i wyjdzie to co chcesz, a zapłacisz mi za fatygę. Deal? :>

 

I tutaj mnie zainteresowałeś.

Czy custom top do pompy IWAKI RD-30 z czarnego acetalu też dasz radę wykonać?

Projekt nie problem,właśnie czarny acetal to problem bo metrowego walca średnicy 16 cm nie chcę zamawiać

by dwa topy do pomp RD-30 wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...