Skocz do zawartości
rogal123

autocad-jaki procek?

do autocada i maxa P4 czy Athlon (z ATI)?  

  1. 1. do autocada i maxa P4 czy Athlon (z ATI)?

    • P4
      29
    • amd
      29


Rekomendowane odpowiedzi

ok pracuje w autocadzie (projektyna studia) i po wakacjach bede zmienial sprzet. mam durnia 800 i GF2PRO. mam nastepujace pytania:

-co wybrac ? P4 czy Athlona? (na bartonie?)

-jak karty Ati sprawuja sie w aplikacjach typu autocad i 3dmax? Zaznaczam ze interesuje mnie tez jakosc obrazu. do nvidii sie jakos zrazilem. W gre wchodzi radeon 9500pro lub 9700(Pro). aha na profesjonalne karty mnie nie stac a i pograc czasem lubie (czekam na H-L 2 i Doom 3 :) ).

Cena gra drugorzedna role (mam nadzieje ze po wakacjach spadna ceny radeonow 9500 i 9700)

za opinie piekne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 o wiele lepiej sobie radzi z programami graficznymi, muzycznymi i obrobka filmow. Dodatkowym plusem jest HT, ktore badz co abdz napewno sie przydaje przy takiej pracy.

Co do karty to polecam Ati, obraz jest lepszy jakosciowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak koledzy wyzej jesli chodzi o ten dzial to P4 + ATI bedzie ok tylko ze sprawa jest tego typu ze dla takiego przecietnego uzytkownika to nie ma roznicy czy P4 czy AMD gdybys robil jakies zaawansowane projekty to moze zauwazyl bys jakas roznice (program bylby o 1 sek wolniejszy :lol: ;)) ale tak na studiach sam pracuje w autocadzie i jest OK bardziej trza polozyc nacisk na ram bo to bardzo pamieciozerne programy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczylem AMD bo mi sie bardziej podoba

 

a co do CAD to wszyscy dostaja sraczki ze to niby profesjonalny program i ze P4 bedzie lepszy

 

wcale nie bedzie lepszy,bo to dla CADa nie robi roznicy

a lepszy bedzie Athlon,bo jest tanszy

 

a tak jak juz teoretyzujemy to Athlon ma potrojna jednostke zmiennoprzecinkowa i to da mu przewage w CADzie

 

co do grafiki to taki r9500pro bedzie super do gier,bo do CADa to ci i r9000 dobrej firmy wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona 1700XP+ i geforce 4 ti 4200 troche do cada2000 sie nie nadaje bo czasem mi linie znikaja ;-( ale procek jest wystarczający - ładnie się obraca w 3D i renderuje szybko - żadnych problemów i ta cena!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to nie ma znaczenia czy kupisz jakiegoś athlona czy pentiuma, zgadzam się z Lagierem, że programy są pamięciożerne, mi czasem zawiesza sie kompar w autokadzie 14 i nakładce Genius przy próbie skalowania obiektów, nie mówiąc już o wieszaniu się w programie do aranżacji wnętrz Arcon 5.0PL, mam tylko 128 sd ramu :( , co do kart to proponowałbym matroxa, ma rewelacyjny obraz, ale do gierek się nie nadaje za bardzo

pozdroffka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekty staja sie niestey z semestru na semestr bardziej zlozone. ostatnio dali nam plik w maxie tak skomplikowany ze na moim durniu 800 i 384mb dsram otwiera sie kolo 5 minut. i chcieli zebym to edytowal!!! a w architectural desktop 2004 tez niezla sieczka:) Wiem, nawet nie zakladam kupienia ramu ponizej 1gb 400mhz. moja upatrzona konfig. to athlon na bartonie, nforce2 ultra, radeon 9700pro, 1gb ram(512x2 dwukanalowo) i dysk sata z 8mb cachem. na 2 lata do projektow starczy spoko- do pracy dyplomowej znaczy sie. a potem to zobaczymy. a na razie to licze na to ze ceny spadna do pazdziernika i ze w usa kupie cos tanio.

dzieki all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a co sadzicie o bartonach? jak to sie kreci? slyszalem ze niezabardzo ;)

wiesz poki co jednak bardzo malo osob posiada te proce i trudno jest cokolwiek powiedziec. No ale z tego co slychac to napewno nie kreca sie tak jak AXP 1700+ :twisted: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona 1700XP+ i geforce 4 ti 4200 troche do cada2000 sie nie nadaje bo czasem mi linie znikaja ;-( ale procek jest wystarczający - ładnie się obraca w 3D i renderuje szybko - żadnych problemów i ta cena!!!

Na tym co w podpisie nie mam żadnych problemów z Acad'em 2000. Nic nie znika, wszystko jest OK :!: Warto kupić przynajmniej 512mb ramu - przy DUUUŻYCH rysunkach komp zwalnia (wiem coś o tym, bo właśnie kończę pracę inżynierską :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz leciec w kierunku bardzo drogiej stacji (jkaies p4 3ghz + carterwood) to chyba bardziej oplacalne bedzie 2x athlon 1700+@ powiedzmy lightowo 2800+ i mobo odpowiednie...

No wszystko fajnie tylko na jakiej dwuprocowej płytce pod AMD on miałby podkręcić te proce? Marne mają one możliwości... :?

 

Ehh... gdybyś mieszkał w Stanach i miał kuupe kasy to najlepszy byłby 2xOpteron i jakiś wypasiony Matrox :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm popatrz na to co berkut napisal i przemysl, moze zeczywiscie dwuprocesorowa platforma bedzie lepsza do takiej zabawy - tylko musialbys albo teraz sie zaopatrzyc w procki 1700+ bo juz beda znikac :D Wykjrecic na 2GHz kazdy i miec 4GHz mocy obliczeniowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz leciec w kierunku bardzo drogiej stacji (jkaies p4 3ghz + carterwood) to chyba bardziej oplacalne bedzie 2x athlon 1700+@ powiedzmy lightowo 2800+ i mobo odpowiednie...

No wszystko fajnie tylko na jakiej dwuprocowej płytce pod AMD on miałby podkręcić te proce? Marne mają one możliwości... :?

 

Ehh... gdybyś mieszkał w Stanach i miał kuupe kasy to najlepszy byłby 2xOpteron i jakiś wypasiony Matrox :D

ludzie z nf2 juz zaczynaja mnie draznic

jak nie wiesz to sie nie odzywaj

 

a tak wogole to slyszales kiedys o zmianie mnoznika w Athlonach za pomoca mostkow,albo laczenia nozek

 

normalnie zal doope zciska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekty staja sie niestey z semestru na semestr bardziej zlozone. ostatnio dali nam plik w maxie tak skomplikowany ze na moim durniu 800 i 384mb dsram otwiera sie kolo 5 minut. i chcieli zebym to edytowal!!! a w architectural desktop 2004 tez niezla sieczka:) Wiem, nawet nie zakladam kupienia ramu ponizej 1gb 400mhz. moja upatrzona konfig. to athlon na bartonie, nforce2 ultra, radeon 9700pro, 1gb ram(512x2 dwukanalowo) i dysk sata z 8mb cachem. na 2 lata do projektow starczy spoko- do pracy dyplomowej znaczy sie. a potem to zobaczymy. a na razie to licze na to ze ceny spadna do pazdziernika i ze w usa kupie cos tanio. 

dzieki all

Rogal to co ty projektujesz kompleks ala Manhattan że ci się plik otwiera 5 minut??????????? :lol: :lol: :lol: Umnie góra 45 sekund przy na prawede złożonym rys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to byl plik z budynkami w kwartale. raptem 4 na krzyz ale jeden zaje.... kosciol w ktorym ktos nawet witraze strzelil. witrazy ze 40 i inne takie neogotyckie gargulce i maszkarony... Jakis glupek sie nudzil. tym bardziej ze ten kosciol nie byl wcale potrzeby w calosci. wystarczylo 2 elewacje zostawic... :[ a tak to sam plik ma 30mb wagi ;P.

 

 

czy kupowanie w stanach jest duzo bardziej oplacalne? z moich badan na necie wynika ze procki maja podobe ceny, pamieci sa tez podobne. a nosniki pamieci CF sa drozsze!

badalem tylko sklepy z yahoo...

ktos wie na jakiej ulicy w NY szukac sklepow ze sprzetem?

pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB miesiac mnie nie bylo i myslalem ze zmadrzales, a Ty dalej takie glupoty wypisujesz ze z krzeselka spadlem.

juz dawno spadles i w glowe sie uderzyles ,podejzewam tez ze w dziecinstwie z kolyski wypadles na glowe i stad twoje klopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kgb- uwazal bo polecisz, dosc juz bylo tutaj potyczek slownych

 

modowanie athlona na 2 procesorowym mobo wcale nie jest trudne, teraz z opisami z www.ocinside.de gdzie masz opisane jak laczyc piny na mobo czy wypalanie mostkow to stalo sie to smiesznie latwe, sam takze mam zmodowanego procka wiec nie pierdziel ze ten kto ma nforce nie wie coto modowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]-co wybrac ? P4 czy Athlona? (na bartonie?) 

-jak karty Ati sprawuja sie w aplikacjach typu autocad i 3dmax? [...]

Nie mam pojecia jesli idzie o cad'y natomiast jesli chodzi o rendering etc.. Nie wiem jak jest w 3dmax'sie ale chyba tak samo jak w Mayi a do tego softu o dziwo lepiej sie sprawuja geforsy :o Ati podobno wypada gorzej w programach obrobki grafiki 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kgb- uwazal bo polecisz, dosc juz bylo tutaj potyczek slownych

 

modowanie athlona na 2 procesorowym mobo wcale nie jest trudne, teraz z opisami z www.ocinside.de gdzie masz opisane jak laczyc piny na mobo czy wypalanie mostkow to stalo sie to smiesznie latwe, sam takze mam zmodowanego procka wiec nie pierdziel ze ten kto ma nforce nie wie coto modowanie...

gdzie polece??

 

i do kogo jest skierowana druga czesc wypowiedzi ,bo jest conajmniej rozbiezna (nie tyle trescia co osoba do ktorej ja wypowiadasz)

rozumiem ze to pogrubione do mnie,a reszta zdania :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]-co wybrac ? P4 czy Athlona? (na bartonie?) 

-jak karty Ati sprawuja sie w aplikacjach typu autocad i 3dmax? [...]

Nie mam pojecia jesli idzie o cad'y natomiast jesli chodzi o rendering etc.. Nie wiem jak jest w 3dmax'sie ale chyba tak samo jak w Mayi a do tego softu o dziwo lepiej sie sprawuja geforsy :o Ati podobno wypada gorzej w programach obrobki grafiki 3D.

Podobno, podobno, podobno. Sproboj znalezc jakies testy, dowiedziec sie i wtedy sie wypowiedz bo tak tylko zamieszasz. No offence

 

Ale looknij tu:

 

http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=la...output%3Dsearch

 

http://www.tomshardware.pl/graphic/20020320/

 

http://www.tomshardware.pl/graphic/20000515/

 

Ide cos zjesc, jak wroce to jeszzce poszukam - szczegolnie benchmarkow 9500/9700 w OpenGL to jest bardziej ogolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu - mam ACAD'a 2002PL i na moim sprzęcie chodzi rewelacyjnie (renderuje w oka mgnieniu a i z "orbitą 3D" nie ma problemu - jeszcze żaden projekt nie zmęczył mi kompa). Sądzę też, że nie zauważysz wielkiej różnicy na podobnej wydajności platformie z AMD. Jedynie co bardziej polecam, to GF zamiast ATI - są w tym jednak lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczylem AMD bo mi sie bardziej podoba

 

a co do CAD to wszyscy dostaja sraczki ze to niby profesjonalny program i ze P4 bedzie lepszy

 

wcale nie bedzie lepszy,bo to dla CADa nie robi roznicy

a lepszy bedzie Athlon,bo jest tanszy

:D Dokladnie Acad2k2 pojdzie nawet na baleronie, i nic mu nie bedzie szkodzilo ze ma 128 na ramie.

 

Ja mam Athlona 1700XP+ i geforce 4 ti 4200 troche do cada2000 sie nie nadaje bo czasem mi linie znikaja ;-( ale procek jest wystarczający - ładnie się obraca w 3D i renderuje szybko - żadnych problemów i ta cena!!!

A ja mam acada2k2 i na athlonie 750 smiga az milo :D Moze byc i gigowy plik, nie ma problemow z niczym. Trzeba tylko umiec ustawic zmienne systemowe.

 

projekty staja sie niestey z semestru na semestr bardziej zlozone. ostatnio dali nam plik w maxie tak skomplikowany ze na moim durniu 800 i 384mb dsram otwiera sie kolo 5 minut.

Albo wyolbrzymiasz, albo masz mape calej Polski w duzej rozdzielczosci.

U mnie nawet pliki przerabiane przez np ArchiCada otwieraja sie w mgnieniu oka.

 

I moja Quadra tez nie daje zadnej roznicy w porownaniu z GF :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie czasami - gosc chyba wie w czym pracuje na studiach !! Co powiecie o Photoshopie ? Smiga az milo na kazdym sprzecie nie ? Ale jak na 2300 MHz odpalisz fotke ktora ma 100MB i musisz skopiowac warstwe i troche na niej filtrow zastosowac to nagle dziwnie dlugo to trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze nawet P4 2.6 bedzie szybszy od athlona 2800+ w takim programie jak cad. No i HT! Za nieduza kase mozna teraz miec proca z HT, a nie jakies kombinowanie z dwoma AMDkami i podkrecanie bog wie czym :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...