Skocz do zawartości
rogal123

autocad-jaki procek?

do autocada i maxa P4 czy Athlon (z ATI)?  

  1. 1. do autocada i maxa P4 czy Athlon (z ATI)?

    • P4
      29
    • amd
      29


Rekomendowane odpowiedzi

 

A ja mam acada2k2 i na athlonie 750 smiga az milo :D Moze byc i gigowy plik, nie ma problemow z niczym. Trzeba tylko umiec ustawic zmienne systemowe.

Jeszcze raz.

grzesio możesz napisać o tym coś więcej ?

Dużo pracuję na Acad'zie i każde usprawnienie byłoby mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pracuje w autocadzie (projektyna studia) i po wakacjach bede zmienial sprzet. mam durnia 800 i GF2PRO. mam nastepujace pytania:

-co wybrac ? P4 czy Athlona? (na bartonie?) 

-jak karty Ati sprawuja sie w aplikacjach typu autocad i 3dmax? Zaznaczam ze interesuje mnie tez jakosc obrazu. do nvidii sie jakos zrazilem. W gre wchodzi radeon 9500pro lub 9700(Pro). aha na profesjonalne karty mnie nie stac a i pograc czasem lubie (czekam na H-L 2 i Doom 3 :) ).

Cena gra drugorzedna role (mam nadzieje ze po wakacjach spadna ceny radeonow 9500 i 9700)

za opinie piekne dzieki

1. AutoCad to AutoCad a 3dsmax to 3dsmax

2. rzeczywiscie mialo byc 80% a nie 180%

 

a prawda jest taka ze programy prawdziwie profesjonalne korzystaja z wielu procesorow np. programy do symulacji zderzen samochodow i odksztalcen karoserii potrafia byc przeliczane przez kilka tygodni na komputerach za 750000DM ,ktore maja 2TB ramu i po 32 procesory

I o to chodzi, pewne rzeczy korzystaja a inne nie, jak myslisz tworzenie modelu do pozniejszej symulacji tez wymaga 32 procow?

 

2.4GHz HT nie daje ci mocy obliczeniowej 2x 2.4GHz tylko np. 2x 1.2GHz

Gowno prawda bo niektore rzeczy na wlaczonym HT dzialaja wolniej ale rendering ok. 10% szybciej.

 

przerwe ta dyskusje tylko lekkim usmiechem

Jak nie masz nic do powiedzenia to sie nie odzywaj (to taka rada, ktora napewno jeszcze nie raz w zyciu ci sie przyda).

 

Moze rzeczywiscie kupowanie PIV 3Ghz to strata kasy ale jeszcze wieksza strata to kupowanie plyty pod dual AMD, do tego (wiekszosc plyt) potrzebuje pamieci ECC, drugiego proca itp. Jesli chodzi o kase to dual AMD na pewno bedzie tylko niewiele tanszy, bo ja oczywiscie caly czas mowie o X@3Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rzeczywiscie kupowanie PIV 3Ghz to strata kasy ale jeszcze wieksza strata to kupowanie plyty pod dual AMD, do tego (wiekszosc plyt) potrzebuje pamieci ECC, drugiego proca itp. Jesli chodzi o kase to dual AMD na pewno bedzie tylko niewiele tanszy, bo ja oczywiscie caly czas mowie o X@3Ghz.

sa plyty bez koniecznosci stosowania ECC,ale oprzyjmy sie o cenniki

GB 860pln ,2x1700+ 500pln ,ram ECC 2razy drozszy od nonECCi skoro widze ze przemyslales sprawe i probujesz ratowac sie o/c :D

mowimy o P4 X@3GHz to dajmy na to X=2.4GHz HT 850pln

plyta pod to dobra na 865 600pln?

 

jak juz o/c na max to 1700+@2261MHz (17x133) :twisted:

pamieci ECC 512 Kingston ddr266 400pln dwa moduly 800pln

do P4 pamiec ddr400 to tyle samo (chyba ze asynchronicznie pamiec puszczac ddr333 :lol: ale chyba sam przyznasz...)

 

stabilnosc XP zalezy od temp i zasilania procka,w P4 dochodzi jeszcze kwestia wydolnosci plyty i ramu

 

sam sobie policz,bo mi sie nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rzeczywiscie kupowanie PIV 3Ghz to strata kasy ale jeszcze wieksza strata to kupowanie plyty pod dual AMD, do tego (wiekszosc plyt) potrzebuje pamieci ECC, drugiego proca itp. Jesli chodzi o kase to dual AMD na pewno bedzie tylko niewiele tanszy, bo ja oczywiscie caly czas mowie o X@3Ghz.

sa plyty bez koniecznosci stosowania ECC,ale oprzyjmy sie o cenniki

GB 860pln ,2x1700+ 500pln ,ram ECC 2razy drozszy od nonECCi skoro widze ze przemyslales sprawe i probujesz ratowac sie o/c :D

mowimy o P4 X@3GHz to dajmy na to X=2.4GHz HT 850pln

plyta pod to dobra na 865 600pln?

 

jak juz o/c na max to 1700+@2261MHz (17x133) :twisted:

pamieci ECC 512 Kingston ddr266 400pln dwa moduly 800pln

do P4 pamiec ddr400 to tyle samo (chyba ze asynchronicznie pamiec puszczac ddr333 :lol: ale chyba sam przyznasz...)

 

stabilnosc XP zalezy od temp i zasilania procka,w P4 dochodzi jeszcze kwestia wydolnosci plyty i ramu

 

sam sobie policz,bo mi sie nie chce

Ty oczywiscie mozesz pisac o OC AXP ale ja musialem pisac o PIV 3Ghz?? Wspomnialem o kreconym bo ludzie zaczeli pisac o jakiejs wielkiej kasie za 3Ghz, mi caly czas chodzi o OC (o czym to forum?, bo zapomnialem!).

 

Juz to widze jak na takiej plytce robisz 2261 z 1467 8O .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to widze jak na takiej plytce robisz 2261 z 1467 8O .

widze ze zielony jestes w AMD

conajmniej dwie osoby na forum maja dual Athlon i jeden wykrecone na 2700+ lub 2800+

 

jeszcze raz:

tu nie musi byc super plyty

drucikami ustawiasz mnoznik 17x i napiecie 1.85v(wiecej voltow nie da sie)

bardzo duzo egzemplarzy jest w stanie pomykac przy napieciu 1.85v na 2250-2350MHz ,a sa tez takie co robia 2400MHz przy 1.75-1.8v

 

mi sie kiepski trafil bo mam tylko 2133MHz przy 1.8v stabilnie jak skala

 

a hardkorowe krecenie to na 2v sie dokonuje - koles z freonem ma na forum 1700+@2810MHz przy 2C :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rzeczywiscie kupowanie PIV 3Ghz to strata kasy ale jeszcze wieksza strata to kupowanie plyty pod dual AMD, do tego (wiekszosc plyt) potrzebuje pamieci ECC, drugiego proca itp. Jesli chodzi o kase to dual AMD na pewno bedzie tylko niewiele tanszy, bo ja oczywiscie caly czas mowie o X@3Ghz.

sa plyty bez koniecznosci stosowania ECC,ale oprzyjmy sie o cenniki

GB 860pln ,2x1700+ 500pln ,ram ECC 2razy drozszy od nonECCi skoro widze ze przemyslales sprawe i probujesz ratowac sie o/c :D

mowimy o P4 X@3GHz to dajmy na to X=2.4GHz HT 850pln

plyta pod to dobra na 865 600pln?

 

jak juz o/c na max to 1700+@2261MHz (17x133) :twisted:

pamieci ECC 512 Kingston ddr266 400pln dwa moduly 800pln

do P4 pamiec ddr400 to tyle samo (chyba ze asynchronicznie pamiec puszczac ddr333 :lol: ale chyba sam przyznasz...)

 

stabilnosc XP zalezy od temp i zasilania procka,w P4 dochodzi jeszcze kwestia wydolnosci plyty i ramu

 

sam sobie policz,bo mi sie nie chce

Ty oczywiscie mozesz pisac o OC AXP ale ja musialem pisac o PIV 3Ghz?? Wspomnialem o kreconym bo ludzie zaczeli pisac o jakiejs wielkiej kasie za 3Ghz, mi caly czas chodzi o OC (o czym to forum?, bo zapomnialem!).

 

Juz to widze jak na takiej plytce robisz 2261 z 1467 8O .

To nie takie nieprawdopodobne. Zauważ, że on podał nie zmienioną FSB natomiast wysoki mnożnik, który można uzyskać modem na procku. Te płyty nie trzymają wysokich FSB natomiast mnożnik ma wpływ tylko na procka, więc taki wynik jest realny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Juz to widze jak na takiej plytce robisz 2261 z 1467 8O .

widze ze zielony jestes w AMD

conajmniej dwie osoby na forum maja dual Athlon i jeden wykrecone na 2700+ lub 2800+

 

jeszcze raz:

tu nie musi byc super plyty

drucikami ustawiasz mnoznik 17x i napiecie 1.85v(wiecej voltow nie da sie)

bardzo duzo egzemplarzy jest w stanie pomykac przy napieciu 1.85v na 2250-2350MHz ,a sa tez takie co robia 2400MHz przy 1.75-1.8v

 

mi sie kiepski trafil bo mam tylko 2133MHz przy 1.8v stabilnie jak skala

 

a hardkorowe krecenie to na 2v sie dokonuje - koles z freonem ma na forum 1700+@2810MHz przy 2C :twisted:

Zaczne od konca:

1. Tego kolesia zmam z forum bo przylaczylem sie w pierwszym dniu.

2.http://www.dzikie.net/ccr/wyniki.php?page=4 sprawdz wynik nr. 224 znasz kogos w Polsce kto Palomino wykrecil na 2Ghz??? Mam pojecie o AMD bo srednio 2-4 kompy w miesiacu na AMD skladam.

3. Duzo nie znaczy wszystkie, ja bym powiedzial ze bardzo malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, ale czemu mówisz o Palomino??

Przecież już prawie nikt tego nie ma :twisted:

A wszystkie AXP 1700+ Tbred B0 kręcą się przynajmniej 2100MHz (no może zdarzają się pechowe wyjątki).

Bo mialem go prawie rok temu i wykrecilem na 2Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Juz to widze jak na takiej plytce robisz 2261 z 1467 8O .

widze ze zielony jestes w AMD

conajmniej dwie osoby na forum maja dual Athlon i jeden wykrecone na 2700+ lub 2800+

 

jeszcze raz:

tu nie musi byc super plyty

drucikami ustawiasz mnoznik 17x i napiecie 1.85v(wiecej voltow nie da sie)

bardzo duzo egzemplarzy jest w stanie pomykac przy napieciu 1.85v na 2250-2350MHz ,a sa tez takie co robia 2400MHz przy 1.75-1.8v

 

mi sie kiepski trafil bo mam tylko 2133MHz przy 1.8v stabilnie jak skala

 

a hardkorowe krecenie to na 2v sie dokonuje - koles z freonem ma na forum 1700+@2810MHz przy 2C :twisted:

Zaczne od konca:

1. Tego kolesia zmam z forum bo przylaczylem sie w pierwszym dniu.

2.http://www.dzikie.net/ccr/wyniki.php?page=4 sprawdz wynik nr. 224 znasz kogos w Polsce kto Palomino wykrecil na 2Ghz??? Mam pojecie o AMD bo srednio 2-4 kompy w miesiacu na AMD skladam.

3. Duzo nie znaczy wszystkie, ja bym powiedzial ze bardzo malo.

trafil ci sie dobry egzemplarz :mrgreen:

tu nie chodzi o twoje EGO ,tylko o to ze uwazasz wykrecenie 1700+ na 2260 jest malo realne ,a na B0 w nowszych sztukach to normalka na napieciu 1.85v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh niektórzys są tu śmieszni pisząc, ze np: AMD jest wedłóg mnie lepszy bo wole amd...

Jesli nie pracowaliscie w programach graficznych nie ma sensu sie wypowiadac w taki sposób...

osobiście nie pracowałem na programach graficznych moge tylko powiedzieć, ze wiekszosc grafików (mój znajomy robący w grach komputerowych tekstury) seidzi na p4 tym 3.2 ghz z HT... 1 ghz pamieci i r 9700 pro... co pare miesięcy ulepsza kompa bo to jego narzędzie pracy...

osobiście nie bawił bym się w Athlony jak bym miał robić coś co b. obciaża procka, chodzby dlatego, ze temperatura znacznie wzrośnie na procku a stosowanie w biurze dużych głośnych coolerow jest nie poręczne, strasznie rozprasza itp... ogólnie przeszkadza w pracy, nie raz mi się przez temp, zawiesiłkomp na athlonie w gorący dzien...

a stracić prace nad którą się siedziało 2 dni to normalnie powiesić się można...

za P4 przemawia tez duża moc obliczeniowa i wiele innych zeczy... ogolnie mowiac jestem za p4 do takich prac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zagorzala jak widze Intel vs AMD. a ja sie dorzuce ze strony praktyka i powiem:

 

COS W TE KLOCKI JAKIE MAM W PODPISIE

 

i pare uwag:

-co dwa proce to nie jeden nawet jesli ma ow proc HT

-jesli ram do duala to tylko REG ECC, unbuffered to sobie mozna wsadzic ale do plyty jednoprocesorowej

-podstawowa rzecz - porzadna zasilka

-jak potrzebujesz speeda z hdd - RAID0+backup co jakis czas

-naprawde nie musisz krecic procow 2x1700+ i tak bedzie mialo wystarczajacego kopa jakiego bedziesz potrzebowal do tego co robisz. a jak sie wachasz PIV czy 2xAMD to sobie podziel cene PIV i kup takie dwa AXP jakie beda w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh niektórzys są tu śmieszni pisząc, ze np: AMD jest wedłóg mnie lepszy bo wole amd...

Jesli nie pracowaliscie w programach graficznych nie ma sensu sie wypowiadac w taki sposób...

osobiście nie pracowałem na programach graficznych moge tylko powiedzieć, ze wiekszosc grafików (mój znajomy robący w grach komputerowych tekstury) seidzi na p4 tym 3.2 ghz z HT... 1 ghz pamieci i  r 9700 pro... co pare miesięcy ulepsza kompa bo to jego narzędzie pracy...

osobiście nie bawił bym się w Athlony jak bym miał robić coś co b. obciaża procka, chodzby  dlatego, ze temperatura znacznie wzrośnie na procku a stosowanie w biurze dużych głośnych coolerow jest nie poręczne, strasznie rozprasza itp... ogólnie przeszkadza w pracy, nie raz mi się przez temp, zawiesiłkomp na athlonie w gorący dzien...

a stracić prace nad którą się siedziało 2 dni to normalnie powiesić się można...

za P4 przemawia tez duża moc obliczeniowa i wiele innych zeczy... ogolnie mowiac jestem za p4 do takich prac.

Pozdrawiam

 

Mimo, że sam mam PIV powiem tylko BIG LOL 8)

Koleś kupił sobie najdroższe części jakie były w sklepie i tyle (1 GHz RAM'u :wink: ). A gadanie o "grzaniu się AMD" czy "utrcie danych" jest śmieszne - kiedy ostatnio interesowałeś się poziomem "grzania" AMD vs. Intel? W tej chwili oba grzeją się prawie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nawet się grzeja tak samo to zauważ, ze athlon się zawiesi, p4 zwloni a nie zawiesi się system, na moim athlonie 2x w tym tyg zaliczylem zwieche tem w granicach 55* w windzie..

nie mów ze to nie wina procka, bo sprawdzalem, mialem wc od kumpla i chodzil ja burza...

p4 jest po prostu zabezpieczony przed przegrzaniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest: co za <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wypisujesz, chcesz sobie pograc na moim sprzecie to zapraszam :evil:  , a to ze gry nie sa optymalizowane na smp to jest inna sprawa.

gdzies czytalem, nie pamietam gdzie, ze na 2 prockach sie nie pogra (gry sie zawieszaja) moze ten tekst który czytalem wprowadzal w błąd - to juz nie moja wina..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj filmik z THWG tam ściagaja coolery z athlona, durona i p4 i zobaczysz jak się zachwouje system i aplikacje..

patrząc na Twoj konfig, przy takim wykręceniu procka taka temperatura to norma..

ja swoj mam odkrecony i temp 55* w windowsie.... wiec wiesz... a w pokoju 30* stąd taka temp na procq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh niektórzys są tu śmieszni pisząc, ze np: AMD jest wedłóg mnie lepszy bo wole amd...

Jesli nie pracowaliscie w programach graficznych nie ma sensu sie wypowiadac w taki sposób...

osobiście nie pracowałem na programach graficznych moge tylko powiedzieć, ze wiekszosc grafików (mój znajomy robący w grach komputerowych tekstury) seidzi na p4 tym 3.2 ghz z HT... 1 ghz pamieci i  r 9700 pro... co pare miesięcy ulepsza kompa bo to jego narzędzie pracy...

osobiście nie bawił bym się w Athlony jak bym miał robić coś co b. obciaża procka, chodzby  dlatego, ze temperatura znacznie wzrośnie na procku a stosowanie w biurze dużych głośnych coolerow jest nie poręczne, strasznie rozprasza itp... ogólnie przeszkadza w pracy, nie raz mi się przez temp, zawiesiłkomp na athlonie w gorący dzien...

a stracić prace nad którą się siedziało 2 dni to normalnie powiesić się można...

za P4 przemawia tez duża moc obliczeniowa i wiele innych zeczy... ogolnie mowiac jestem za p4 do takich prac.

Pozdrawiam

:lol:

P4 3.2GHz HT dostepny w USA od 23 czerwca

 

a co do zwiech to mozna to zaliczyc i bez winy proca

pamieci ECC sa wlasnie zabezpieczeniem przed bledami pamieci,a wiec i zwiech z tego powodu

a ECC montuje sie zazwyczaj w dualach

 

argumentacja o zdejmowaniu coolera jest co najmniej niepowazna - choc moze sie myle i jestem poje.bany ze nie sciagam coolera ,ani bloku wodnego w czasie pracy kompa,no ale zawsze bylem "inny"

 

ja u siebie na titanie d5b mialem temp 45C jak 28C w pokoju - to nie jest duza temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fura, skora i komora + zloty lancuch na klacie ;P

Niektore porady doprowadza pytajacego do bankructwa :P

 

A1700 XP do tego plyta na nForce2, 2x256 MB DDR RAM w Dual DDR, karta ATI 9x00 i zestaw jak marzenie - tani,stabilny i jednoczesnie wydajny ze nie wspomne o b.dobrym OC :)

Do wszelakich programow typu CAD idealny i nie trzeba przy tym ladowac duzej kasy:P

Na takim sprzecie swobodnie mozesz pracowac w AutoCAD 2004, Protel DXP, MatLAB,Maxwell SV tudziez ANSYS 7.0 - czyli podstawowe programy wspomagajace prace dzisiejszego inzyniera (studenta) :)

Jak ktos powiedzial AutoCAD to AutoCAD a nie 3DStudioMax lub LightWave i bynajmniej nie potrzebuje tak gigantycznej mocy obliczeniowej. Zwlaszcza, ze bedziesz na tym kompie robil tylko projekty na studia. A jak wiadomo niektorzy studenci dzioba na Celeronach 400 w AutoCADzie i jakos sobie radza ;P

Ta kase ktora masz wydac na platforme 2 procesorowa przeznacz lepiej na jak dobry monitor najlepiej 19" - w programach CAD kazdy cal ekranu to skarb - zwlaszcza w AutoCAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w to ani temp. ani stabilnosci nie mieszal bo i jedno i drugie zalezy od usera a nie od proca. Dalej podtrzymuje ze lepszy jeden proc o mocy 80% niz dwa o mocy 100%. Zawsze jest tak ze posiadana wydajnosc to wypadkowa ceny i potrzeb i u karzdego jest inna, niemniej jednak w tym wypadku rozawzal bym 1 AXP vs. 1 PIV niz 2 AXP vs. PIV bo to drugie naprawde mija sie z celem. To ze jeszcze pol roku temu to bylo naprawde the best wcale nie oznacza ze i dzis tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosher na 2x CPU nigdy nie osiagniesz 200% jednego z nich! Niewiem z kad masz takie informacje, ale sa one bledne. Wyniku takiego nie da sie osiagnac z kilku powodow, ze wspomne tylko o synchronizacji i potrzebie polaczenia w calosc przetworzonych osobno danych, wynik moze byc LIMENSEM :) 200 ale nigdy nim nie bedzie. Ponadto LIM 200 to dosc abstrakcyjne, wynik taki bylby mozliwy gdyby system zajmowal sie _TYLKO_ tym progsem, a w praktyce ma cala mase procedur obslugi przerwac sprzetowych, programowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosher na 2x CPU nigdy nie osiagniesz 200% jednego z nich! Niewiem z kad masz takie informacje, ale sa one bledne. Wyniku takiego nie da sie osiagnac z kilku powodow, ze wspomne tylko o synchronizacji i potrzebie polaczenia w calosc przetworzonych osobno danych, wynik moze byc LIMENSEM :) 200 ale nigdy nim nie bedzie. Ponadto LIM 200 to dosc abstrakcyjne, wynik taki bylby mozliwy gdyby system zajmowal sie _TYLKO_ tym progsem, a w praktyce ma cala mase procedur obslugi przerwac sprzetowych, programowych.

Na jednym PIII 1Ghz XSI renderowal powiedzmy 5 min a na dwoch 2 min. 35 sek. Wiem ze to nie 200% ale napisalem tak +-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale napisalem tak +-"

czyli LIM :)

ale ty teoretyzujesz :P

naczytales sie jakis <span style="color:red;">[ciach!]</span>l o LIM i teraz na sile probujesz zainteresowac tym innych Dołączona grafika

 

btw: jak by mial na mysli LIM to by napisal "ale napisalem tak -"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...