Skocz do zawartości
nos01

karta do athlona x3 455

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wymienić procesor w komputerze bo mój już nie wyrabia nie mogę pograć w nowe tytuły bo nie ważne czy gram na minimum czy maks chodzą tak samo odrazu pisze ze nie będę go podkręcał i mam do wydania 300 zł

oto kofing

amd athlon x2 4200+

twintech geforce 9800 gt 512mb

goodram 2gb pc800

płyta główna gigabyte ga-m57sli-s4 rev2.0

dysk 1tb seagate 64 mb

zasilacz niestety Qoltek SilentLine 400W PFC II

 

co mogę za 300zł najlepszego wsadzić do tej płyty? z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez nos01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym wymienić procesor w komputerze bo mój już nie wyrabia nie mogę pograć w nowe tytuły bo nie ważne czy gram na minimum czy maks chodzą tak samo odrazu pisze ze nie będę go podkręcał i mam do wydania 300 zł

oto kofing

amd athlon x2 4200+

twintech geforce 9800 gt 512mb

goodram 2gb pc800

płyta główna gigabyte ga-m57sli-s4 rev2.0

dysk 1tb seagate 64 mb

zasilacz niestety Qoltek SilentLine 400W PFC II

 

co mogę za 300zł najlepszego wsadzić do tej płyty? z góry dzięki za odpowiedzi

 

Po pierwsze - jak sam dobrze zauważyłeś - zaopatrz się w coś innego niż produkt zasilaczopodobny.

Do znalezienia w 10s:

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2539

Chyba bym brał jakiegoś mocnego Athlona II X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten zasilacz da rade dla taniego athlona II x2 albo x3 bo nie chce wydawać kolejnych pieniędzy na zasilacz bo to już 3 zasilacz w moim komputerze wcześniej miałem zasilacz chieftec i top power i teraz mam od roku tego qolteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon II x2 będzie pobierał pewnie mniej energii niż obecny x2 4200+. Mam obecnie to co w sygnaturce (AMD Athlon AD5200OCK22GM NAEGC AE @ 3,45GHz 1,35V) i pobiera mniej energii niż poprzedni x2 3800+. Pomimo, że zasilacz jest jaki jest, Athlon x3 też nie przyniesie znaczącego wzrostu zapotrzebowania na Waty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz niestety Qoltek SilentLine 400W PFC II

 

Zasilacz zmień KONIECZNIE, bo w innym wypadku do wymiany niebawem będziesz miał cały komputer. Zaopatrz się najlepiej w jakiegoś Corsaira 430W. Jeśli chodzi o procesor to najlepszym wyborem byłby jakiś Phenom II X2 lub Athlon II X3, ale przyrost wydajności i tak będzie mały, przede wszystkim zajmij się zmianą zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak seria silentline ale miałem doczynienia z serią game firmy qoltec i był to dobry zasilacz żadna padaka. Są pogłoski że dla nich robi zasilacze huntkey a jest to dobra marka , ale pewności co do tego nie ma.

Póki nie kręcisz procka i nie wymieniasz grafy na mocniejszą zaryzykował bym i zostawił bym ten zasilacz.

 

ps. miałeś ten zasilacz że piszesz że musi go koniecznie zmienić bo spali cały komp ? Miałeś go i spalił Ci kompa tak ?

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba za 300 zł nic nie dokładał bo skoku wydajności nie odczujesz. Lepiej odłóż trochę gotówki i wymień na płytę która w przyszłości będzie obsługiwała Bulldozery. Na stronie głónej purepc.pl masz listę MSI i Gigabyte. Jeżeli na siłę chcesz coś dokładać to może trochę RAMu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za brednie wypisujesz,jak skoku wydajności nie odczuje?? x2 4200 jest już bardzo słabym prockiem, przy takim nowym x2,x3 jego 9800gt odżyje. Druga sprawa,jak ma zmienić mobo, to za tym pójdzie proc,ram więc bez sensu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. miałeś ten zasilacz że piszesz że musi go koniecznie zmienić bo spali cały komp ? Miałeś go i spalił Ci kompa tak ?

 

miałem wcześniej chieftec i top power i każdy z nich gdzieś po roku przestał działać, że kompa nie można było odpalić to było stopniowo na początku komp włączał się za 2 razem potem po kilku tygodniach za 20 aż wogule przestawały działać wiec ten jest moim 3 w ciągu 4 lat.

to jak lepiej brac x3 czy x2 zwyczajnie starczy do tej karty żeby jej nie ograniczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz x3, są gry które lubią kolejne rdzenie. Jeśłi w przyszłości z jakiegoś powodu będziesz musiał wymienić płytę, kupisz płytę z acc, będziesz miał szanse odblokować czwarty rdzeń, L3. Jeśłi komp miałby być do netu, biurowych to x2 byłoby ok, do gier bierz x3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qoltec-a robi Huntkey ( nie mylić z Q-tec ! szajsem totalnym )

Kiedyś HK z swoim HK350AP to była klasa nie do zdarcia ,,,teraz robi torche gorsze konstrukcje ...ale i tak lepsze niz 20 codegenów razem wziętych..

 

Wiec zasilacz nie jest zły...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Też jestem tego zdania.Poszukaj jak najtańszego x3,ale nowego, bo używki wyselekcjonowane i już bez możliwości odblokowania;)

W sumie różnica cenowa między 425 a 445 nie jest duża,więc możesz śmiało brać:

http://www.ceneo.pl/7766765 Może źle patrzyłem,ale 450 nie ma na liście,więc dałem 445.

Przynajmniej nie będziesz się martwił o oc, bo już na starcie ma wysokie takty,a nie wiadomo czy to mobo nadaje się do kręcenia.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym odświeżyć temat kupiłem tego procka AMD Athlon II X3 455 BOX ale niestety wczoraj padła mi grafika jaka grafikę mi polecacie do tego sprzętu ? zastanawiałem się nad hd 6770 tylko nie wiem czy ona wystarczy do rozdzielczość 1600x 1200 ?

Edytowane przez nos01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...