Skocz do zawartości
sater

Vcore powyzej 1,85 a Abit NF7-S

Rekomendowane odpowiedzi

Peltiery, peltierami ale tak sobie czytam i nie wytrzymałem:

Dexter Powiedzmy ze tez sie bawie w to od "paru lat" - moj pierwszy pokrecony procek to 386 (wymiana kwarcu z 16 na 20 :D ) pozniej byly Cyrix 486DX4 50@66 (nawet 80 ale nie stabilnie :)  ), 90@100 pentium, k5 120@133, w koncu slawny celerek 300A 300@450 a z peilterem nawet cos kolo 520 jak dobrze pamietam (na abicie BE6 ojcu wszystkich overlockerskich abitow  :wink:). Pozniej jeszce duron i pozniej XP Palomino 1200@1450. I powiem szcerze ......

Co to jest? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duza i droga, ale pewnie wydajnosc ma spoko jezeli powoli przepuscisz przez nia wode. Tego typu nagrzewnice najlepiej sie spisuja z niezbyt mocna pompka co wyklucza rozgalezianie obiegu wody na wiecej elementow.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta płytkę od paru dni ale znam ją już na wylot

 

Wnioski

 

Na Epoksie 8rda+ miałem tak : 15x175=2630 na napięciu 2.2

 

Na Abicie zeby osiagnac przynajmniej to samo z biedą starczyło napiecie maksymalne 2.3 Dlatego tez uważam , że płyta Eposka jest o niebo wydajniejsza od Abita :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sater

Ad1. Co to jest peilter ??:D

Ad2. Gwoli scislosci to BH6 a nie BE6,wyszlo duzo wczesniej i na niej wlasnie byly bite rekordy.

Wiemy juz ze jestes super overclockerem,ale zauwaz tez ze na forum sa ludzie ktorzy moze nie maja tak duzej wiedzy jak ty ale czasem chca wyprowadzic Cie z bledu,bo jak wiemy najlepsi tez sie myla.wiec nie traktuj tego jako wychwalanie sie tylko jako pomoc. :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede chcial wiecej to se peiltera zaloze a przy lepszym WC i tak jedyne co uzyskacie to ze 4-5 stopnie nizej i wieksza bezwladnosc ukladu (czyt. wieksza pojemnosc cieplna). Tak naprawde lepsza wydajnosc przy WC daje prawie wylacznie tylko lepsza chlodnica a mi "niestety"  :wink:  zalezy na ciszy i kompaktowej (

No nie wiem. Jak zmienilem blok z CPU Lev1 to temp spadla mi z 45 na 39 stopni. Jak dla mnie to duzo, zachwujac ta sama chlodnice. Woda w obiegu jest zimna i przelaczenie witraka z 7 na 5V niemal nic nie daje. Roznica jest tylko w poziomie wydobywajacego sie swistu lozyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...