Skocz do zawartości
zarcel

Jaki dysk ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje nowego dysku, planuje kupić 500gb, może 1 TB, ale raczej nie. Najbardziej mi zależy na tym, żeby był niezawodny, na drugim miejscu jest szybkość, a na trzecim hałas. Możecie coś polecić/odradzić ? Skupmy się narazie na 500gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj F3 1TB i faktycznie drga i troszkę hałasuje, ale nie aż tak by to było uciążliwe. Zależy jaką masz budę właśnie i jak przykręciłeś dysk. Chociaż te gumowe podkładki pod wkręty by się przydały. A jak chcesz prawdziwej ciszy i nie zależy Ci tak bardzo na dużej pojemności to zbieraj na SSD 128 GB. A najlepiej to dodatkowo jeden 64 GB pod system.. Oczywiście jak Cie stać. Chcesz taniej to musisz się pogodzić z głośną pracą lub kombinować z wyciszaniem. Sposobów jest kilka. Google Ci pomoże. Ja nigdy w wyciszanie się nie bawiłem, bo mi to tak bardzo nie przeszkadza. No chyba, ze dysk zaczyna wydawać jakieś głośne metaliczne dźwięki. Ale to zwykle oznacza, że z dyskiem coś nie tak.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem jest cisza to można brać pod uwagę dyski 2,5 cala. Jeśli wydajność to można brać 2,5 cala + ssd. Dysk 2,5 cala nie jest demonem szybkości, nie są to też żółwie. Porównywałem jakiś czas temu dwa dyski 160GB, jeden 7200obr/min 3,5 cala kulkuletni, drugi 5400obr/min 2,5 cala z zeszłego roku. W testach dysk 2,5 cala wypadł lepiej.

Pewnie w większości przypadków (jak nie zawsze) dysk 2,5 cala będzie znacznie cichszy i 3,5 cala mu nie dorówna. Różnica w cenie przy 500GB to od 50 do 80zł. Jeśli można pójść na kompromis wydajności myślę że warto dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...