Skocz do zawartości
ath

Dragon Age: Inquisition

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno w tej grze mnie dobija... Sterowanie

Po 3 godzinach gry dalej jakos nie moge sie przyzwyczaic

Ja po dwóch minutach grania w tandemie mysz + klawiatura, przestawiłem w opcjach na sterowanie padem. W FC4 spieprzyli mouse acceleration dodany na siłę, tu spieprzyli sterowanie na PC dokumentnie. Niech mi później jaki Ubisoft, czy EA powie, że "od tej pory będziemy bardziej przykładać się do wersji PC". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, sterowanie na kombinacji M+K jest tragiczne - nie wiem jak można było coś takiego spartolić, chociaż może to dlatego, że dołożyli skakanie, przez które nie można zwyczajnie oprzeć się na wyszukiwaniu ścieżki do poruszania się, ale to trzymanie myszki na przeciwniku, żeby go atakować? Chore.

 

Na padzie gra się dość wygodnie, tyle że gra blokuje całą klawiaturę, przez co nie można używac quicksave'a :/

 

Jeśli chodzi o fabułę i resztę wykonania to jak na razie jestem pod wrażeniem - 8 godzin rozgrywki i nawet 1/3 pierwszej wielkiej lokacji nie zwiedziłem - a część zablokował mi smok, którego za cholerę nie wiem jak ominąć.

 

Jeszcze nie testowałem multiplayera, wie ktoś czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narobiliście mi smaka na tego Dragon Age'a, także zapowiedzi rozgrywki multi wyglądają całkiem dobrze.

 

Jeżeli faktycznie gra jest tak rozbudowana jak mówi maciek.p, to chyba doczekaliśmy się porządnego RPG na miarę nowych generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie Empik wydymał... Zamówiłem pre-order i d.upa blada, kuriera jak nie było tak nie ma. Przy dobrych wiatrach to może w pon. pogram, cały weekend chciałem pograć bo w tygodniu ciężko no ale jak widać Empik miał dla mnie inne plany...

Edytowane przez twistet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując wersję PL możesz zainstalować pełną lokalizację lub doinstalować oryginalną angielską ścieżkę dźwiękową

9t0z3Ak.jpg

wrażenia po wbiciu 6 poziomu (niecałe 5h gry)

 

- chaotyczna walka, debilne si, konieczność częstego pauzowania lub włączania trybu taktycznego - bardzo łatwo zginąć

-praca kamery jest skopana dokumentnie, oddalając za daleko odpalamy tryb taktyczny - pionowy widok z góry, gdzie nic nie widać

-sterowanie bardzo źle zaadoptowane pod klawiaturę i myszkę, problematyczne aktywowanie przedmiotów, dialogów i lootowanie (trzeba podejść aby się podświetliło, tak trudno zrobić, by sam podbiegał i np sprawdzał skrzynkę?)

-6 zmysł - znaczniki questów

-towarzysze łażą jak zombie, w karczmie potrafią biegać po stołach, przy trekingu jak lemingi potrafią spaść z klifu

-grafika nawet zjechana (gram na lapku) daje radę, ale mimika twarzy zwłaszcza ruch ust jest skopany, sporadyczne błędy z cieniami

 

 

+od cholery questów, nawet standardowe idź, zabij, przynieś dość przystępnie zrobione

+losowe potyczki, czasem idiotyczne (wrogowie teleportowani z orbity), ale przy zapieprzaniu bez mikstur do obozy - wymaga planowania

+masa sprzętu, crafting, fajnie, że każda zbroja wygląda inaczej

+przejrzysty rozwój postaci, szkoda, że nie ma systemu nauczycieli, ale i tak mi się podoba

+bardzo fajny system zajmowania terenu, robienia obozów - tego mi zawsze brakowało w tego typu grach, coś na wzór twierdzy z nwn2

+pogaduszki towarzyszy, niby standard, ale dobrze zrobiony

+mega lore świata, jako wychowanek baldurów zawsze takie smaczki u mnie na plus

+na koniec głupota, ale nie mogłem się powstrzymać ze śmiechu jak przez przypadek zaatakowałem lisa/kozę i cała drużyna z okrzykami na ustach zaczęła gonić za zwierzem i ciskać całym dostępnym arsenałem LOL

 

ciekaw jestem romansów, relacji z członkami drużyny oraz zmian świata po moich wyborach

Edytowane przez grzechuk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z 2 questami, jeden - potrzebuje flaszki z mikstura od syna dla chorej matki (płytki oddech) ale w miejscu znacznika nie ma npca, to samo w quescie Miłość czeka, dostałem zlecenie od typka, znalazłem ciało i wracam, a typka nie ma, znacznik jest gdzieś na polu obok wieży przed twierdzą

 

czyżby bugi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopak jest na semej górze 2-3 pietro.

Ogolnie jak sie przyzwyczailem do sterowania (tuklem w multi) to zaczynam widziec wszelkie smaczki tej gry.

Podoba mi sie swiat, mimo iz widzialem tylko kawaleczek

 

No i smoki niezle wygladaja :)

Szkoda ze pierwsze spotkanie zakonczylo sie natychmiastowa gleba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze mnie milo gierka zaskoczyla (pomijajac to sterowanie do ktorego trzeba przywyknac)

Nie jest tak beznadziejna jak druga czesc, gdzie praktycznie szlo sie po sznureczku,.

Tu masz kawal swiata i mozna dowolnie po nim ganiac. Ograniczenie moze stanowic poziom przeciwnikow.

Raz sie nadzialem na 5LVL ze tuklem sie z jakas ekipa ktora zostawila sporo dropa i tu niespodzianka wymagania 8-9LVL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wydadzą jakiś patch poprawiający sterowanie i pracę kamery.

Z tego co widzę gra jest warta świeczki. Ja zagram dzisiaj po 16 dopiero. Musiałaby mieć strasznie słabe oceny ,żebym jej nie kupił, bo jestem fanem serii.

 

Dla mnie:

DA:O- 94%

DA II-  70%

DA:I-   zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jak większość teraz była robiona pewnie pod konsole to i dlatego ze sterowaniem może być kłopot na PC. Ja jednak od zeszłego wtorku opuściłem "PC Master Race" i będę zapylać na PS4 :) zobaczymy jak sterowanie w RPG-ach wygląda na konsoli, bo w GTA V steruje się super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo w końcu mi się udało pograć... przeszedłem prolog i pobiegałem trochę po pierwszej lokacji z misją (chyba koło Redcliff) i jest GIT :) Na konsoli sterowanie taktyczne jest nawet znośne. Coś czuję, że długo w nic innego nie pogram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zdziwiony wymaganiami sprzętowymi. U mnie w lokacji Zaziemie gra hula na sprzęcie jak w sygnaturze (procek @4,5 GHz) z fps 30-45. Nie jest idealnie. Ciekawe jak będzie chodzić na GTX 980 po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze jaja  to jednak zabezpieczenie DRM, które po kilku zmianach GPU blokuje grę :P Potrzebny jest nowy kod żeby ruszyło. Może po jakimś czasie blokada schodzi, ale osiem godzin od jej ujrzenia wciąż obowiązuje. Milusi. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...