Skocz do zawartości
acd

Radek 6990 + EK Waterblocks = 104 stp. w stresie:/

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem sobie kartę graficzna z tej w opisie na Radka 6990 od XFX. Założyłem blok EK Waterblocks dedykowany pod tę kartę. Na starej karcie miałem max 63 stp (po kilkugodzinnym furmarku), a teraz w Crysisie 2 mam 104 stp. Coś nie bangla i stąd post.

Co może powodować taką różnicę? Oczywiście nic oprócz powyższego nie zmieniłem w samym układzie WC. Zastanawiam się nad tym czy:

1. wybór otworu pod inlet/outlet ma znaczenie?

2. pasta termoprzewodząca termaltake (niestety nie srebrna) może powodować aż taką różnice?

Więcej opcji nie widzę, no chyba, że blok jest tak penisowy:/

ps.: blok jest przykręcony w miarę mocno więc raczej nie to jest powodem wysokiej temp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sobie kartę graficzna z tej w opisie na Radka 6990 od XFX. Założyłem blok EK Waterblocks dedykowany pod tę kartę. Na starej karcie miałem max 63 stp (po kilkugodzinnym furmarku), a teraz w Crysisie 2 mam 104 stp. Coś nie bangla i stąd post.

Co może powodować taką różnicę? Oczywiście nic oprócz powyższego nie zmieniłem w samym układzie WC. Zastanawiam się nad tym czy:

1. wybór otworu pod inlet/outlet ma znaczenie?

2. pasta termoprzewodząca termaltake (niestety nie srebrna) może powodować aż taką różnice?

Więcej opcji nie widzę, no chyba, że blok jest tak penisowy:/

ps.: blok jest przykręcony w miarę mocno więc raczej nie to jest powodem wysokiej temp...

 

Na 99% masz zle założony blok. Zdejmij go i założ raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz zle założony blok. Zdejmij go i założ raz jeszcze.

 

No tak, ale jak można to źle założyć?:) spróbuję to założyć raz jeszcze:/

 

a co do układu, to

Chłodnica Collosus z 9 wentylami na 450rpm->procek->płyta->grafa->rez->pompa Grundfos.

Temp procka nie podskoczyła, a woda ma 31 stp...

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpowiedziales sobie sam- zle zalozony blok. Sprawdz tez jak rozprowadzila sie pasta na bloku, moze dostales jakis model z krzywa czapka.

Tak przy okazji jak uda Ci sie wszystko zmontowac to wrzuc na forum jakies zdjecia tego hd6990 i wynikow z oc ;)

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpowiedziales sobie sam- zle zalozony blok. Sprawdz tez jak rozprowadzila sie pasta na bloku, moze dostales jakis model z krzywa czapka.

Tak przy okazji ja uda Ci sie wszystko zmontowac wrzuc na forum jakies zdjecia tego hd6990 i wynikow z oc ;)

 

Dobra zdjąłem, założyłem i przy okazji wymieniłem otwór wlotowy na wylotowy. Teraz czekam aż przeschnie i tam cyne

 

Dobra sprawa załatwiona. Temp obecnie to 43stp. Maks wykęciłem do 71. Co było powodem nie mam pojęcia i nawet nie chcę mi się kombinować

 

A jednak nie:(( W furmarku max 103,5 stp.

 

HELP ME!

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z info jakie znalazłem na temat tego bloczka wynika, że jest to wersja na referenta- czy Twoja karta od XFX to referent (nie chce mi się szukać)?

Jeśli różni się choćby minimalnie od referenta to bloczek może opierać się na jakimś nawet malutkim elemencie smd skutecznie uniemożliwiając dobry kontakt 2xGPU-spód bloku.

Jak wyglądają miejsca styku GPU's z blokiem? "Stemple" po paście równomiernie rozprowadzone na bloku?

 

Wyraźnie widać że coś nie teges na styku GPU's - blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z info jakie znalazłem na temat tego bloczka wynika, że jest to wersja na referenta- czy Twoja karta od XFX to referent (nie chce mi się szukać)?

Jeśli różni się choćby minimalnie od referenta to bloczek może opierać się na jakimś nawet malutkim elemencie smd skutecznie uniemożliwiając dobry kontakt 2xGPU-spód bloku.

Jak wyglądają miejsca styku GPU's z blokiem? "Stemple" po paście równomiernie rozprowadzone na bloku?

 

Wyraźnie widać że coś nie teges na styku GPU's - blok.

 

Po zdjęciu wszystko ładnie i równomiernie się odbiło. XFX to idealny referent (nie wiem czy w ogóle są niereferencyjne 6990). Natomiast wydaje mi się, że ... złączka (zwykła choinka) ma na tyle długi gwint, że ogranicza flow (czy to możliwe?). Z drugiej strony wówczas pewnie inne komponenty by się podobnie grzały (chociaż grafa niby najbardziej). Jutro jadę do cooling.pl kupić Cooling.pl : Bitspower złączka prosta NK13 G1/4 Matt Black [bP041] - 12.90PLN . Jak to będzie taki powód to się z lekka zdziwie. Co Wy na to? Jest to w ogóle sensowne czy tylko narobię kilometrów do sklepu

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem... Może "zapowietrzyłeś" blok przy okazji przekładanki? Kupiłeś acetala czy pleksi? Widzisz co się dzieje z wodą w jego wnętrzu?

Może odpal układ bez włączania PC i trząchaj na potęgę bloczkiem / ewentualnie kartą z bloczkiem (jeśli nie chcesz po raz kolejny go demontować). Może coś wytrząchasz...

Kończą mi się pomysły... Z cyklu tych dziwnych- podeprzyj kartę o dół obudowy (np. odpowiednio długi/krótki ołówek) w okolicy wtyczek zasilania. Karta horrendalnie długa- może coś odstawa?

 

Szybki edyt- może wada bloku? Woda "pomija" wnętrze lecąc bezpośrednio z ina w outa (?).

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wydaje mi się, że ... złączka (zwykła choinka) ma na tyle długi gwint, że ogranicza flow (czy to możliwe?).

 

Jest możliwe i to bardzo, dlatego EK do swoich bloków daje gratis pierścienie dystansowe, których radzę użyć. Na temat za długich gwintów złączek może się wypowiedzieć Racuch bo też się z tym problemem borykał dwa lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idioci w tym EK.

 

Już w grudniu totalnie skopali sprawę z blokiem na Rampage 3 Gene, bo okazało się, że blok zwiera coś na płycie i ludzie masowo wysyłali płyty na RMA bo założeniu bloku. Na samym XS poszło około 10 płyt na serwis. EK obiecało przyjrzeć się sprawie, a finał jest taki, że nic nie naprawili, bo nie wypuścili nowej rewizji - po prostu olali sprawę. Jedynie zaczęli oddawać pieniądze klientom. I to nie jest akurat żadna łaska z ich strony - wręcz przeciwnie - mieli zrobić nowe bloki, a nie oddawać pieniądze.

Edytowane przez shXh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że warto na to rzucić okiem

News | EkWaterBlocks

 

U mnie się dobrze zainstalowały z tego co widzę, ale kto wie. Założyłem nowe złączki i użyłem tego ekspansera. Teraz testuję na przecieki przez parę godzin. Dam znać jak się to wszystko skończyło w ciągu dnia...

 

 

Dobra, wygląda na to, że sobie poradziłem i winne były te pieprzone złączki, które tak dusiły flow, że chłodzenie było praktycznie zerowe. Obecnie mam po 1,5h burn-in w furmarku 50stp. I to jest godna temperatura. Teraz zabieram się za przetestowanie nowej zabaweczki ;D

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc!

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idioci w tym EK.

Już w grudniu totalnie skopali sprawę z blokiem na Rampage 3 Gene, bo okazało się, że blok zwiera coś na płycie i ludzie masowo wysyłali płyty na RMA bo założeniu bloku. Na samym XS poszło około 10 płyt na serwis. EK obiecało przyjrzeć się sprawie, a finał jest taki, że nic nie naprawili, bo nie wypuścili nowej rewizji - po prostu olali sprawę. Jedynie zaczęli oddawać pieniądze klientom. I to nie jest akurat żadna łaska z ich strony - wręcz przeciwnie - mieli zrobić nowe bloki, a nie oddawać pieniądze.

Po pierwsze to ten problem nie był powtarzalny o czym świadczy fakt, że jednak też sporo osób nie miało żadnych objawów z tamtego wątku. Po drugie samo EK wydało potem przecież oświadczenie, że u nich żadnego bugu konstrukcyjnego nie wykryli ale profilaktycznie wstrzymali produkcję i zalecili ostrożność przy montażu

 

 

Full covery to zło i tyle.

Horrendalnie drogie, jednorazowe i wiecznie sa z nimi problemy.

Nie ma to jak blok uniwersalny na sam rdzeń ;)

Jasne tylko dobierz potem odpowiednie radiatorki na VRM takiego GTX590 lub HD6990 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dolacze do tematu. Supreme LT na cpu, fullcover EK na 4870x2, chlodnica 2x12+ 1x120. I teraz jest taki problem, ze polowa ukladu na wezach 10/13 a druga polowa na 6/8, pompka laing ddc+ nowy sterownik. Temp karty w idle ok 40* nawet vrm. W stresie vrm'y lecą juz pod 90 pare stopni reszta powiedzmy ze w miare ok. Temp cpu @4GHz 50* idle, kolo 70 stress, czyli raczej duzo za duzo. Mozliwe ze to przez te węże? Bloki zalozone dobrze napewno, uklad odpiwtrzony. Tej chlodnicy 1x120 mialo nie byc, ale nie mialem jak polaczyc wszystkiego bez niej bo mi brakuje jeszcze zlaczek kilku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej z fullcoverami od EK jest właśnie przy gwintach w miedzi (top ma wystarczająco długie). U mnie też gwint złączki wychodzi poza ten z podstawy (na szczęście nie zdusił flowa), a dodatkowe dystanse można rozbić o kant tyłka, ponieważ wtedy złączka nie sięga gwintem do bloku. Ek powinno zrobić tak jak XSPC - osobne, wyższe gwinty w bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...