Skocz do zawartości
B3T0N

jaki macie IQ - iloraz inteligencji :)

Rekomendowane odpowiedzi

heh zalozylem ten topic bo wlasnie wczoraj sie dowiedzialem wynikow na testach u psychologa i okazuje sie ze mam 139 IQ - zdania byly dziecinnie proste - sam sie zdziwilem tym wynikiem i prosilem psychologa zeby poprzeliczal jeszcze raz ale nie pomylil sie - a ile Wy macie

 

ja jestem dumny z tego wyniku 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki temat byl... to prawda.

 

qmpela studiuje psychologie i te testy sa do doopy.

na jednym mozesz miec 160 a na innym 120.

syf.

ja mialem robione dawno temu.

 

Twoj wynik beton nie jest taki wspanialy - teraz kazdy

ma iq wieksze niz przecietne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio nie ma racji. :twisted:

Są testy inteligencji dla dzieci i są testy dla dorosłych.

 

Jednak ocenianie człowieka wyłącznie przez pryzmat IQ, to tak jakby oceniać samochód po jego max. wartosci na liczniku km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio nie ma racji.  :twisted: 

Są testy inteligencji dla dzieci i są testy dla dorosłych.

 

Jednak ocenianie człowieka wyłącznie przez pryzmat IQ, to tak jakby oceniać samochód po jego max. wartosci na liczniku km/h.

Iloraz inteligencji, IQ, ilościowy wskaźnik poziomu rozwoju umysłowego, który wyraża się stosunkiem wieku umysłowego, ustalonego poprzez badanie wystandaryzowanymi testami, do wieku życia, pomnożony przez 100.

 

TYLKO U DZIECI TO BADANIE MA JAKIKOLWIEK SENS

 

http://wiem.onet.pl/wiem/00aa1f.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio nie ma racji.  :twisted: 

Są testy inteligencji dla dzieci i są testy dla dorosłych.

 

Jednak ocenianie człowieka wyłącznie przez pryzmat IQ, to tak jakby oceniać samochód po jego max. wartosci na liczniku km/h.

Iloraz inteligencji, IQ, ilościowy wskaźnik poziomu rozwoju umysłowego, który wyraża się stosunkiem wieku umysłowego, ustalonego poprzez badanie wystandaryzowanymi testami, do wieku życia, pomnożony przez 100.

 

TYLKO U DZIECI TO BADANIE MA JAKIKOLWIEK SENS

http://wiem.onet.pl/wiem/00aa1f.html

to badanie w ogóle nie ma sensu bo zalezyod pogody, stanu psychicznego i chęci ::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio nie ma racji.  :twisted: 

Są testy inteligencji dla dzieci i są testy dla dorosłych.

 

Jednak ocenianie człowieka wyłącznie przez pryzmat IQ, to tak jakby oceniać samochód po jego max. wartosci na liczniku km/h.

Iloraz inteligencji, IQ, ilościowy wskaźnik poziomu rozwoju umysłowego, który wyraża się stosunkiem wieku umysłowego, ustalonego poprzez badanie wystandaryzowanymi testami, do wieku życia, pomnożony przez 100.

 

TYLKO U DZIECI TO BADANIE MA JAKIKOLWIEK SENS

http://wiem.onet.pl/wiem/00aa1f.html

to badanie w ogóle nie ma sensu bo zalezyod pogody, stanu psychicznego i chęci ::P

Dokładnie tak :)

 

Jest tyle zmiennych, które mogą zakłócić jego wynik, że należałoby przeprowadzać testy kilkakrotnie. Tylko, że wtedy badany znałby już wszystkie dobre odpowiedzi 8O

A jeśli by się uprzeć i dawać mu za każdym razem inny test, to badanie mogłoby stracic na rzetelnosci...

Chociaż, jesli wszytskie te testy byłyby wystandaryzowane... to nie ma obawy 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki temat byl... to prawda.

 

qmpela studiuje psychologie i te testy sa do doopy.

na jednym mozesz miec 160 a na innym 120.

syf.

ja mialem robione dawno temu.

 

Twoj wynik beton nie jest taki wspanialy - teraz kazdy

ma iq wieksze niz przecietne....

 

Przeciętne=średnie. Wiesz Ty co to średnia arytmetyczna?

_____________________________________________________________

 

Średnie IQ w polsce wynosi obecnie 107 przy odchyleniu standardowym 6, o ile dobrze pamiętam...wynik b3tona jest niczego sobie, ale do MENSY by trochę zabrakło ;)

 

To, co pisał Grzesio, w dużej mierze jest prawdą; testy inteligencji najbardziej miarodajne są u dzieci w wieku przedszkolnym. A co do tego, że wyniki w poszczególnych testach IQ mogą się znacznie róźnić, również prawda, ale nie aż o 40 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki temat byl... to prawda.

 

qmpela studiuje psychologie i te testy sa do doopy.

na jednym mozesz miec 160 a na innym 120.

syf.

ja mialem robione dawno temu.

 

Twoj wynik beton nie jest taki wspanialy - teraz kazdy

ma iq wieksze niz przecietne....

 

Przeciętne=średnie. Wiesz Ty co to średnia arytmetyczna?

_____________________________________________________________

 

Średnie IQ w polsce wynosi obecnie 107 przy odchyleniu standardowym 6, o ile dobrze pamiętam...wynik b3tona jest niczego sobie, ale do MENSY by trochę zabrakło ;)

 

To, co pisał Grzesio, w dużej mierze jest prawdą; testy inteligencji najbardziej miarodajne są u dzieci w wieku przedszkolnym. A co do tego, że wyniki w poszczególnych testach IQ mogą się znacznie róźnić, również prawda, ale nie aż o 40 punktów.

 

masz racje. mialem na mysli co innego - teraz IQ wsrod ludzi jest wieksze niz kiedys bo wiecej ludzi sie uczy. a inteligencja wsrod mlodych

ludzi jest z jednej strony wrodzona a z drugiej wyuczona.

a wynik jest w duzej mierze uzalezniony od testu - wszystkie teoretycznie

takie same a majac wynik rozny nie o 40 ale nawet o 15 punktow

robi ze 130 az 145 co jest juz wielka roznica. dlatego tak jak pisal

grzesio - ma racje. zreszta wszyscy macie racje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje. mialem na mysli co innego - teraz IQ wsrod ludzi jest wieksze niz kiedys bo wiecej ludzi sie uczy. a inteligencja wsrod mlodych

ludzi jest z jednej strony wrodzona a z drugiej wyuczona.

a wynik jest w duzej mierze uzalezniony od testu - wszystkie teoretycznie

takie same a majac wynik rozny nie o 40 ale nawet o 15 punktow

robi ze 130 az 145 co jest juz wielka roznica. dlatego tak jak pisal

grzesio - ma racje. zreszta wszyscy macie racje

 

Teraz to już mamy rację :)

A te 15 punktów różnicy potrawi nawet wystąpić u tej samej osoby w ramach tego samego testu, w zależności od pory dnia, pogody, etc, jak pisał Kazz.

Pamiętam jak chyba na 2 roku studiów robiłem sobie codziennie o różnych godzinach test matryc progresywnych Ravena, i różnice miałem nawet ponad 20 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że na forum same inteligenty , wszyscy zdecydowanie powyżej przeciętnej , szkoda że nie koniecznie sie to objawia wysokim poziomem wypowiedzi na forum , a szkoda .Ale co ja tam wiem w końcu mam niższe IQ niż pozostali forumowicze w wieku 9 miesięcy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem daaaawno temu liczone. Kobieta stwierdzila, ze nie widziala jeszcze tak wysokiego, aczkolwiek sie nie wypytywalem dokladniej ile- 8. klasa podstawowki; testy byly robione w celu zwolnienia z wstepniakow do liceum(i tak pisalem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]Mialem daaaawno temu liczone. Kobieta stwierdzila, ze nie widziala jeszcze tak wysokiego, aczkolwiek sie nie wypytywalem dokladniej ile- 8. klasa podstawowki; testy byly robione w celu zwolnienia z wstepniakow do liceum(i tak pisalem).

To skoro taki madrzy Jesteś, to po kij się chciałeś wymigać od prostych testów ? :? :roll: 8O

 

 

Każdy sposób dobry... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że na forum same inteligenty , wszyscy zdecydowanie powyżej przeciętnej , szkoda że nie koniecznie sie to objawia wysokim poziomem wypowiedzi na forum , a szkoda .Ale co ja tam wiem w końcu mam niższe IQ niż pozostali forumowicze w wieku 9 miesięcy  :lol:

Po prostu ci co maja przecietny IQ to albo nie sprawdzaja, albo mowia ze to shit a nie test ;) albo nie przedstawiaja swoich wynikow

 

Osobiscie srednio z kilku testow wychodzi mi 136. Do sredniej nie liczylem jakiegos kiczowatego testu, bo przy zaznaczeniu polowy z odpowiedzi, a pozniejszym tylko celowaniu na farta, wyszlo mi 156 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak z ciekawości zrobię w wakacje. Ale to fakt, że w dużej mierze zależy to od samopoczucia i stanu psychicznego.

 

To tak jak się robi zadania matematyczne - raz robię w np. 10 min. 10 zadań, a raz 5 o tym samym poziomie trudności - są dni, że sie mysli wolniej, albo szybciej.

 

Acha - taki bonus - umysły ścisłe zwykle mają wyższe wyniki - coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]Mialem daaaawno temu liczone. Kobieta stwierdzila, ze nie widziala jeszcze tak wysokiego, aczkolwiek sie nie wypytywalem dokladniej ile- 8. klasa podstawowki; testy byly robione w celu zwolnienia z wstepniakow do liceum(i tak pisalem).

To skoro taki madrzy Jesteś, to po kij się chciałeś wymigać od prostych testów ? :? :roll: 8O

 

 

Każdy sposób dobry... :?

Nie chcialem- wyslali mnie w grupie najzdolniejszych ze szkoly. Z rozkazu dyrektora i rady pedagogicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne jasne testy IQ mierzenie inteligencji haha a co to jest inteligencja ?? są różne rodzaje geniuszy i różne rodzaje inteligencji każecie na tescie matematykowi napisać piękne dzieło lieterackie ?? i na odwrót poloniście rozwiązać zadanie z matemy ?? jak zmierzyć że ktoś jest inteligentny co to oznacza ?? np gość biorący udział w wielkiej grze jest inteligentny ?? czy ma doskonałą pamięć ?? a pozatym testów na inteligencje można sie nauczyć jak je rozwiązywać wielu naukowców sceptycznie zaczyna podchodzić do nich poczytajcie sobie o zespole savnata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne jasne testy IQ mierzenie inteligencji haha a co to jest inteligencja ?? są różne rodzaje geniuszy i różne rodzaje inteligencji każecie na tescie matematykowi napisać piękne dzieło lieterackie ?? i na odwrót poloniście rozwiązać zadanie z matemy ?? jak zmierzyć że ktoś jest inteligentny co to oznacza ?? np gość biorący udział w wielkiej grze jest inteligentny ?? czy ma doskonałą pamięć ?? a pozatym testów na inteligencje można sie nauczyć jak je rozwiązywać wielu naukowców sceptycznie zaczyna podchodzić do nich poczytajcie sobie o zesole savnata

 

Dokładnie. Zresztą psycholodzy to debile. Chcą pomagać innym, a sami mają często spore odchyły... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne jasne testy IQ mierzenie inteligencji haha a co to jest inteligencja ?? są różne rodzaje geniuszy i różne rodzaje inteligencji każecie na tescie matematykowi napisać piękne dzieło lieterackie ?? i na odwrót poloniście rozwiązać zadanie z matemy ?? jak zmierzyć że ktoś jest inteligentny co to oznacza ?? np gość biorący udział w wielkiej grze jest inteligentny ?? czy ma doskonałą pamięć ?? a pozatym testów na inteligencje można sie nauczyć jak je rozwiązywać wielu naukowców sceptycznie zaczyna podchodzić do nich poczytajcie sobie o zespole savnata

te testy nie mają sensu bo inteligencja nie jest zbytnio mierzalna, jedyne jej subiektywne przybliżenia może nam dać nasza ocena jego osiągnięć :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz testy te moze i nie sa rzetelnym zrodlem informacji o intelekcie danej osoby ale i tak se bym takie cos zrobil tylko by przekonac sie jakim niedorobem jestem. A no i dobrze ze niektorzy (genghis) trafnie oceniaja swoje mozliwosci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...