Skocz do zawartości
Deacon_Frost

Toshiba Satellite A200-1AB problem z WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Laptop to Toshiba Satellite A200-1ZB błąd w opisie, link do niego poniżej:

http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?LNG=20&service=CE&DISC_MODEL=0&ACTION=PRINT_WITH_BACK&com.broadvision.session.new=Yes&PRODUCT_ID=145042

Kupiony w Polsce, OS Vista Home Premium x32. Wszystko ładnie chodziło, aż tu nagle z dnia na dzień nie można się z WiFi połączyć, normalnie mi sieć wykrywa, podłączam się, podaje WPA i lipa...:-( Nie można się połączyć, chodź nie wiem co, karta była przeinstalowania...Inne urządzenia działają na tym WiFi tylko nie ten laptop...Nie ma żadnych konfliktów jakby kto pytał.

Proszę o pomoc!

Z góry dzięki.

Edytowane przez Deacon_Frost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Laptop jak w opisie:

Satellite A200-1AB - Product Specifications - Toshiba

Kupiony w Polsce, OS Vista Home Premium x32. Wszystko ładnie chodziło, aż tu nagle z dnia na dzień nie można się z WiFi połączyć, normalnie mi sieć wykrywa, podłączam się, podaje WPA i lipa...:-( Nie można się połączyć, chodź nie wiem co, karta była przeinstalowania...Inne urządzenia działają na tym WiFi tylko nie ten laptop...Nie ma żadnych konfliktów jakby kto pytał.

Proszę o pomoc!

Z góry dzięki.

 

Jaka to karta?

Sprawdz w ipconfig czy masz maca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to karta?

Sprawdz w ipconfig czy masz maca.

 

Karta wi-fi nie jest Intel, ale jakieś firmy Arthes, z tego co pamiętam bo piszę z pracy.

Ponadto sprawdzałem w ipconfig, ale MAC tam nie widziałem, jednakże proszę o wskazówki. Jak sprawdzić czy jest MAC i jak wtedy działaś, czy ustawiać coś na routerze czy w laptopie?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił to tak: ściągnij z sieci Hiren's boot i wypal na płytę CD, jest to płyta boot-owalna - mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi. HB to zestaw narzędzi do różnistych zadań. Jest tam też Mini Windows, uruchom go i włącz wsparcie dla WWW, ikony będą na pulpicie. Sprawdź czy uda Ci się połączyć z siecią WI-FI, jeśli tak to wina systemu operacyjnego zainstalowanego na laptopie, jeśli nie to wina sprzętu. Natomiast jeśli chodzi o MAC Adres to w Windowsach uruchamiasz konsolę

start-> uruchom-> cmd
a w niej
ipconfig /all
szukasz Adresu fizycznego karty sieciowej.

Według przykładu:

Karta Ethernet Połączenie lokalne:        Sufiks DNS konkretnego połączenia : dom.lan        Opis . . . . . . . . . . . . . . :  Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC        Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-19-DB-30-80-59        DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak        Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1        Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1        Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1                                            194.204.152.34                                            194.204.159.1        Podstawowy serwer WINS. . . . . . : 192.168.1.1        Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 19 kwietnia 2011 11:38:20        Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 19 kwietnia 2011 12:38:20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Hiren's Boot to się nie udało, nawet poprzez załadowanie:( Coś się nie wgrywa... Kartę wi-fi przeinstalowałem na najnowsze sterowniki i dalej to samo, łącze z wifi, wklepuje WAP...Następuje połączenie i po chwili "Nawiązywanie połączenia z siecią trwa dłużej niż zwykle" i lipa, a jak robię Diagnostykę to mi wyskakuje "Nie można uruchomić diagnostyki sieci, ponieważ usługa Zasady diagnostyki sieci nie jest uruchomiona" ?! W Usługach ta opcja jest na "Automatycznie"..Sam już nie wiem...Może to wina tego, że nie było SP 1 i SP2 a właściwie to ciągle nie ma?! Może ściągnąć i zainstalować? System OEM z lapka, ale czemu się aktualizacja nie ściągnęła to ja nie wiem...To nie mój laptop.

 

Poza tym, jeżeli chcę ręcznie uruchomić "USŁUGA ZASAD DIAGNOSTYKI" to wywala

"System Windows nie może uruchomić usługa zasad diagnostyki na komputerze Komputer lokalny Błąd 5 Odmowa dostępu"

- tu nie pokazuje żadnych zależności

 

A przy rozpoznawanie lokalizacji w sieci wywala coś takiego:

http://img638.imageshack.us/f/96892725.jpg/

 

Poniżej to co wyskakuje z ipconfig /all:

Microsoft Windows [Wersja 6.0.6000]

Copyright © 2006 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Users\Ewelina>cd..

 

C:\Users>cd..

 

C:\>ipconfig /all

 

Konfiguracja IP systemu Windows

 

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : Ewelina-PC

Sufiks podstawowej domeny DNS . . :

Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy

Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

 

Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:

 

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter

 

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1B-9E-A8-88-BF

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

 

Karta Ethernet Połączenie lokalne 2:

 

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Bluetooth Personal Area Network

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-03-7A-A3-46-E2

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

 

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

 

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8101E Family PCI-E Fast Ethern

et NIC (NDIS 6.0)

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1B-38-B6-52-2E

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

 

Karta tunelowa Połączenie lokalne*:

 

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 02-00-54-55-4E-01

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

 

Karta tunelowa Połączenie lokalne* 13:

 

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{6B97AB46-E8C4-4739-AB23-A1BD3DF4B

FB3}

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

 

Karta tunelowa Połączenie lokalne* 14:

 

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{32E0382D-9072-4F8D-830E-BF0EB7EB1

969}

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

 

Karta tunelowa Połączenie lokalne* 15:

 

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{6B79486D-77FD-4C33-A871-8016E08E3

48B}

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

 

Karta tunelowa Połączenie lokalne* 16:

 

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{32E0382D-9072-4F8D-830E-BF0EB7EB1

969}

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

C:\>

Z góry dzięki za porady!

 

p.s Jak podłączam po kablu to też takie problemy...?? Coś jest w systemie, bo każdy inny komp się łączy z siecią (systemu XP, Vista i 7), zarówno po kablu jak i Wi-Fi.

Edytowane przez Deacon_Frost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj... Jak podpinasz lapka do routera po kablu to też nie masz netu ? I to się zaczęło dziać tak z dnia na dzień ?

Jeśli po kablu i WiFi masz problemy, to obstawiałbym winę routera - ale skoro inny sprzęt się z nim łączy normalnie, to nie router...

Może coś ostatnio instalowałeś na lapku, co skutecznie blokuje połączenie z routerem ?

 

Gdyby były tylko problemy z WiFi, to obstawiałbym też poluzowany kabek anteny przy karcie. W tym modelu karta jest bezpośrednio pod klawiaturą i jak ktoś ma pecha, to kable potrafią się wypiąć z karty WiFi (w Toshibie mojej dziewczyny tak się stało). Podpięcie kabli na nowo rozwiązało problem, ale generalnie WiFi w tym lapku działa jak chce i kiedy chce...

 

PS. Może przywróć system do stanu sprzed awarii ? O ile nie wyłączyłeś punktów przywracania systemu, to powinien się taki jeden znaleźć sprzed kilku dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj... Jak podpinasz lapka do routera po kablu to też nie masz netu ? I to się zaczęło dziać tak z dnia na dzień ?

Jeśli po kablu i WiFi masz problemy, to obstawiałbym winę routera - ale skoro inny sprzęt się z nim łączy normalnie, to nie router...

Może coś ostatnio instalowałeś na lapku, co skutecznie blokuje połączenie z routerem ?

 

Gdyby były tylko problemy z WiFi, to obstawiałbym też poluzowany kabek anteny przy karcie. W tym modelu karta jest bezpośrednio pod klawiaturą i jak ktoś ma pecha, to kable potrafią się wypiąć z karty WiFi (w Toshibie mojej dziewczyny tak się stało). Podpięcie kabli na nowo rozwiązało problem, ale generalnie WiFi w tym lapku działa jak chce i kiedy chce...

 

PS. Może przywróć system do stanu sprzed awarii ? O ile nie wyłączyłeś punktów przywracania systemu, to powinien się taki jeden znaleźć sprzed kilku dni...

 

Z kartą wifi to chyba wszytko ok, bo się instaluje bez problemu i nie ma żadnych błędów...Dowiedziałem się, że w tym lapku nie było bateri i siadł prąd i tak się stało...Próbowałem przywracanie systemu ale spełzło na niczym, bo koleżanka mi dała laptopa prawie 3 tygodnie po tym wydarzeniu bo go nie używała i tak się dzieje, są inne punkty przywracania, ale nie ma z przed 3 tygodni....

Mnie zastanawia czy coś się nie popieprzyło w tej Viscie że tak się dzieje, nie chce na nowo stawiać systemu...Ewentualnie, jak sprawdzić tą kartę (fizycznie)??

Rzecz dziwna, zainstalowałem SP1 i Sp2 do Visty i dalej to samo...Poczytałem trochę o tej karcie wi-fi Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter to ponoć koszmar dla niektórych...Ja zainstalowałem najnowsze stery ze strony producenta i nawet już w załamce wziąłem SMAC a tam mi pokazuje że karta nie aktywna - WTF?! W panelu urządzeń że działa, w tym że nie aktywna a przełącznik w lapie od wi-fi jest na ON, a jakie robię OFF to mi bluta wyłącza a nie wifi?

Ma ktoś pomysł cóż to może być i jak w takim przypadku że w SMAC pokazuje że karta nie aktywna robić??

Edytowane przez Deacon_Frost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...