Skocz do zawartości
tw_psycho

Udostępnianie połączenia internetowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sytuacja standardowa - w stacjonarnym dwie sieciówki, chce udostępnic neta do laptopa. I wszystko działało cacy, ale przyszedl czas na reinstalacje systemu w laptopie i od tego momentu nie mogę sobie z tym poradzić. Konfigurowałem to kilkadziesiąt razy, na rózne sposoby, również dokładnie według poradnika MS (http://support.microsoft.com/kb/306126/pl ) i nawet ręcznie wpisywałem adresy, wielokrotnie resetowałem oba komputery i nic... po prostu nie działa.

 

Wedle podręcznika, to komputer klient nie uzyskuje adresu ip (connection limited or not conectivity). Kabel jest dobrze połączony, wszystkie sterowniki zainstalowene, ale mimo to komputery nie widzą się. W statusie odebranych pakietów jest 0. Na obu komputerach jest Windows XP SP3 eng.

 

Moze cos istotnego przeoczyłem, proszę o jakąś wskazówkę, dlaczego sie tak może dziać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, błąd był trywialny.

Z powodu blokowania nieznanych adresów MAC przez serwer, adresy te miałem ustawione ręcznie - po reinstalacji systemu oryginalny wrócił i obie karty miały ten sam adres MAC. Grr... tyle czasu mi to zajęło...

 

Dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...