Skocz do zawartości
Visage

Upgrade c2d@4ghz, r4870, 4gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pomyślałem, że zainwestuję trochę w kompa, bo dawno tego nie robiłem. Sprzęt jak w podpisie.

 

Procesor na co dzień chodzi na 3,6 Ghz, mogę spokojnie podgonić do 4,2 ghz,

ale kosztem ciszy. Podobna sytuacja z grafiką, gram na 770/4000mhz - suszarka.

 

Monitor 1650x1050. W sumie sprzęt na razie wystarczy, ale co powiedzielibyście na lepszą grafikę

i inwestycje w chłodzenie procka? Wstyd przyznać, ale przesiadłem się na konsolę i wypadłem z nurtu sprzętowych aktualności.

 

no i najważniejsze - mógłbym tak do 700 zł przeznaczyć, może więcej, jeśli byłoby to uzasadnione.

 

pzdr

Edytowane przez Visage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego?

P67 Pro3, 2500k, 4GB 1333MHz CL9, GTX 460 1GB (ewentualnie używany jeśli nowy za drogi).

 

Wyszło mi ok 1750 za nowe części i przy dobrych wiatrach 1000 przy sprzedaży (zakładając, że znajdę chętnych).

 

Zasilacz wystarczy do takiej konfiguracji? 2500k na pewno nie będzie się marnował na nominalnym taktowaniu...

Edytowane przez Visage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

E8400@4ghz

HD4870 512@820/4000

4gb ramu

P45

Corsair 450W

 

W FHD brakowało mi trochę płynności, redukcja AA itd, do tego nie wszystkie efekty...

Postanowiłem zaryzykować i wziąć GTX 460 1gb ASSUS CU (poleciał na 800/3800) mimo iż czytałem że geforce maja skopane stery i z 2 jajowcami sobie nie radza....

 

Skok jest ogromny o 35-50% w zależności od tytułów itd itd

Najważniejsze mam nowe efekty, tam gdzie przedtem radeon sobie radzil, teraz moge dać np aax4 itd itd no i więcej pamięci powoduje że brak doczytywania (Oblivion z HD textury)

Docelowo jak zmienię proca na 4 jaja (a raczej całą platformę na k2500) powinienem kolejnego boosta odnotować.

 

Moim zdaniem jak nie masz kasy, nie zmieniaj teraz wszystkiego, szczególnie gdy na horyzoncie Buldożer...

 

ps. wieczorem wrzucę dokładnie porównanie wyników w :

 

DIRT 2

Hawx 1

Vantage

Heaven benchmark

Sanctuary benchmark

 

Ja osobiście polecam taką zmianę, ewentualnie na 6850 etc

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na PALIT GeForce GTX 560 Ti 560TI 1GB DDR5?

akurat 700 zł stoi, a wydajniejszy sporo...

 

nie za bardzo chce mi się bawić w sprzedawanie, kombinowanie, szukanie, nie mam po prostu na to czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...