Skocz do zawartości
DMS

Next Gen - N/Sony/MS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ogólnie hype sie robi straszny. Jeśli nic papierowo choćby nie zapowiedzą, to będzie wielkie ogólnoświatowe rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w miare proste pytanie dla obeznanych w temacie konsol

jakie bylo roznice w wydajnosci poszczegolnych modeli PS one > PS2 > PS3

to samo odnosnie XClocka i X360

 

Znajac te dane mozna w przyblizeniui przewidziec jaka bedzie moc kolejnych konsol , nieprawdaz ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest to określić szczerze mówiąc. Wiele zależy od tego jak programiści wykorzystują moc obliczeniową danej konsoli. PS3 ma kilka gier, które jednak lepiej wyglądają niż jakakolwiek gra na X360. Patrząc na tekstury i wielkości map, modele i efekty w takim Uncharted 2 i 3 można stwierdzić że przyrost jest co najmniej 4 - 6 krotny względem PS2. Ale multiplatformówki już lepiej wyglądają na X360 ( i to niejedna). Rozdzielczość w PS3 jest średnio prawie 2x wieksza w każdej grze (480p vs 720p) no i moc obliczeniowa też jest spooro większa. Nie trudno to obliczyć i sumując można zakładać że jest to minimum 4 krotnie większa wydajność rzeczywista. 3.2 ghz vs 300 mhz (PS3vsPS2). 256 MB vs 32 MB RAM. Nie mówiąc już o taktowaniu GPU i ilości RAM gdzie różnice są jeszcze większe. Wiadomo że nie powinno się to tak obliczać na podstawie liczb. Ja po prostu patrzę na grafikę jaką konsole generuje w większości gier. Wyjątki jak Uncharted 2 czy God Of War 3 pokazują tylko że z konsoli da się więcej wycisnąć. Pewnie z X360 też by się dało wycisnąć więcej. Przecież Forza 4 może śmiało konkurować z U2 czy GOW3, ale uważam że troszkę mu ustępuje jeśli chodzi o jakość terenu. To są tylko przykłady i ciężko wydać mi jedną opinię. Nie miałem nigdy Xboxa 1 więc nie jestem w stanie porównać. Konsola X360 z kolei leży gdzieś w kącie z 3 czerwonymi diodami (0020 ;)) i moze kiedyś naprawię po raz 2 z kolei.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ilosc RAM'u zwiekszona zostala az osmiokrotnie pomiedzy PS2 i PS3 to mozna zaryzykowac ze nowe konsole beda mialy co najmniej 1,5GB Ramu

Osobiscie obstawiam 2 do 4 GB poniewaz obecne ceny pamieci so bardzo niskie , do tego gpu zblizone do Tahiti pro i bedzie grafika miod malina

moze w koncu zaczne grac na konsoli ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie liczenie jest bez sensu. Wydajność nowego iksa jest dość prosta do oszacowania. Są dwa warianty:

 

1. OPTYMISTYCZNY - będzie jak dotychczas - konsola będzie miała podobną wydajność co komputery w dniu jej prezentacji. Na przykładzie X360 (2005 rok):

- CPU: na rynek wchodziły pierwsze dwurdzeniowe procki od AMD; ciężko porównać wydajność proca w iksie z takim athlonem, powiedzmy że podobna półka

- GPU: na rynek wchodziły Radeony X18xx-X19xx; podobne GPU ma iks

- RAM: przeciętny zestaw miał 1GB ramu; iks ma 512MB

 

Gdyby w tym roku zapowiedzieli nowego iksa to obstawiałbym coś w stylu:

- CPU: XX-rdzeni jakiegoś RISC-owego wynalazku (Power? ARM? MIPS?)

- GPU: coś w stylu Radeona HD 78xx

- RAM: dzisiaj zestawy mają po 8GB, więc powiedzmy 4GB w nowej konsoli

do tego jakiś blu-ray czy inny wynalazek i to wszystko :-)

 

Na takim sprzęcie gry powinny już działać w prawdziwym 1080p, do tego jakieś fajne AA, może nawet 60fps by się udało wyciągnąć w każdej grze ;-)

 

2. PESYMISTYCZNY - Pójdą bardziej w casuali, więc wydajność będzie niższa a dodadzą jakieś <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ły typu Kinect 2.0 HD 3D. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy że PS będzie szedł tą drogą. Gdyż jak wiadomo Xbox'owi bliżej do komputera niż PS3. M$$ na pewno nie będzie pakować niewiadomo ile w tą konsolę. Nawet chodziły niegdyś plotki że na początku plotki że produkcja samych konsol była dość droga. Wątpię byśmy ujrzeli więcej niż 2-3GB ram i coś lepszego niż Radeon 68xxx . 7xxx dopiero co zostało wprowadzone, a nie zdziwiłbym się gdyby M$$ już miało projekt konsoli z uwzględnionymi wcześniej układami. Tak więc X4, 2-3 GB Ram i coś po kroju Radeon 6850. Wątpię by tam wsadzili coś lepszego, ale miejmy nadzieje. Zresztą już były pierwsze donosy o specyfikacji. Moze to fake był nie pamiętam. Była mowa o dwóch wersjach. Uboższej i wydajniejszej. Ta druga w planach miała mieć 2 GB pamięci RAM. Skoro Uncharted 3 działa na 256 MB RAM , a Forza 4 na 512 MB to teraz by mieli to zmienić. Wątpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na E3 na 99% będzie zapowiedź nowych konsol z obozu MS i Sony w 2012 ale tylko dlatego że Nintendo zaatakowało wczesnie ze swoim "wiiijuuuuu", gdyby N nie zapowiedziało WiiU to Ms i Sony poczekałoby jeszcze rok albo dwa , ale obawiają sie stracenia swoich pozycji liderów na rynku konsol dla graczy hardcorowych.

 

Idąc dalej tym tokiem rozumowania ..mysle ze zapowiedź będzie ale nie bedzie działającego sprzętu tylko pudełka - atrapy, specyfikacja też nie bedzie dokładnie określona bo sprzęt bedzie jeszcze w fazie dopieszczania (bedzie podana tylko przybliżona specyfikacja, czyli jakis tam procek, jakis tajemniczy GPU (który bedzie odpowiednikiem pecetowego ale bedzie miał swoją nazwe kodową), moze podadzą docelową ilość ramu)

 

Gier też raczej grywalnych nie pokażą tylko jakies pieru pierdu demka technologiczne albo rendery koncepcyjne pokazujące - jak gry mniej więcej mogą wyglądać ...ja sie juz nie nabiore na pewno na zadnego Killzone czy Motorstorma ..dopóki nie zobacze prawdziwego gameplayu to nie ma sie co ślinić na fake-owe trailerki.

 

Mam nadzieje ze dadzą co najmniej 6-8gb ramu (ram straszliwe dał sie we znaki w obecnej generacji gier), mam też cichą nadzieje ze w nastepcy PS3 dadzą lepszego wygodniejszego pada (ten od Ps3 to jakeś nieporozumienie jak na dzisiejsze czasy), moze komus sie wydaje ze przy 2GB będzie wystarczająco lepiej (przeciez to 4 x więcej) ale to sie tak nie przekłada, przy wzroscie mocy obliczeniowej sprzętu mozna pakowac do gry dokładniejsze obiekty, lepsze tekstury, lepsze ai, lepsza fizyka działająca na wiekszą ilosc obiektów, większe lokacje, dynamiczne oswietlenie, wzrasta tez rozdzielczosc która tez dodatkowo obciąża sprzęt, wszystko to razem powoduje ze te nasze 2GB nie starczają nawet na to co mielismy w starych konsolach i znowu wracamy do punktu wyjscia otrzymujac to co mamy w tej generacji czyli gry które mają albo małe ale ładne lokacje albo duze i brzydkie lokacje, obiekty się powtarzają a tekstury kłują w oczy nawet bardziej bo gry chodzą w wyzszych rozdzielczosciach. Obecnie istniejące mocne GPU i CPU potrzebują moim zdaniem co najmniej 2GB ramu graficznego i 4GB ramu podstawowego by rozwinąć skrzydła i pokazać na co je stać. Wiele gier w obecnej generacji konsol wyglądałoby duzo ładniej gdyby nie ograniczenia pamięciowe.

 

 

Skoro Uncharted 3 działa na 256 MB RAM , a Forza 4 na 512 MB to teraz by mieli to zmienić. Wątpię...

 

Obie te gry działają na 512mb ram, po prostu PS3 ma podzieloną pamięć a xbox wspólną.

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% co do tego ze wiecej Ramu w obecnych konsolach zapewnilo by znacznie ladniejsze bogatsze graficznie gry

te 512 MB to oni planowali chyba tylko na platformowki i wyscigi , do gier fpp z wiekszymi lokacjami stanowczo za malo .

Mam nadzieje ze drugi raz tego bledu nie zrobia , minimum 2GB VRam i absolutne minimum 2GB RAM

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po wczorajszej informacji odnośnie zmian cen na Vite zrezygnowałem z preordera. Po mailu z pytaniem o cenę dostałem z Ultimy odpowiedź, że niestety będzie ona wyższa. Pomijam już fakt samej ceny, która (wersja 3G) jest wg mnie mocno przesadzona tym bardziej, że wersja non-3G podrożała o 100, a wersja 3G prawie o 200 złotych od cen wyjściowych. Obsługa oczywiście zaproponowała "rozwiązania", które tak naprawdę nie dają nic: zostawić zamówienie, anulować zamówienie albo.....kupić preorder pack za 100 złotych i potem kupić konsole o 100 złotych taniej :mur: Olałem w takim wypadku kupno na premierze. Obstawiam, że wysoka cena wersji 3G będzie miała związek z tym, że konsolka szybko trafi na promocje do operatorów i chyba właśnie na to poczekam. Swoją drogą w każdym cywilizowanym kraju składając preorder ma się gwarancję stałości ceny, ewentualna zmiana następuje tylko jeśli ostatecznie płacić mamy mniej, ale nigdy więcej.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Konsola droga, karty pamięci drogie, gry masakrycznie drogie, jak dla mnie póki co ta konsola to porażka. Jak już będzie kiedyś sporo ciekawych gier (bo na premierze nie będzie dla mnie ani jednej), ich cena spadnie, jak i cena konsoli spadnie, to sie pomyśli.

 

Zresztą w moim przypadku podobna sytuacja może być z domowymi next-genami - na premierze kupię wyłącznie jeśli będzie pełna kompatybilność ze starymi grami. Inaczej nie ma mowy, bo na premierze na pewno będzie tylko jedna czy dwie gry, które by mnie interesowały, a równie dobrze może nie być żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pamiętaj, że X na premierze w Polsce szło wyrwać za 1400 złotych na promocji w MM. A tutaj za tyle samo masz konsolke przenośną. Byłbym w stanie przełknąć ceny, gdyby zostały na planowanym poziomie czyli 999 za wersję bez 3G. Nadal nie jest to mało, ale poziom akceptowalny (tyle samo kosztowało PSP w dniu premiery). Co do gier to faktycznie lineup dup.y nie urywa, prócz Uncharteda to nie wiele mnie tam interesuje. Ale zapowiedzi Call Of Duty (na PSP fajnie się w to grało), Bioshocka, Assassins Creed i paru innych pozwala dość optymistycznie patrzeć w przyszłość tym bardziej, że są to tytuły, które miałby pojawić się już w tym roku. Mocno liczę, że jednak będzie można zaopatrzeć się w Vitę u jednego z operatorów (najpewniej chyba byłby to Play) za jakieś rozsądne pieniądze i z abonamentem na poziomie powiedzmy 50-60 zyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blade dupsko, a nie Xbox 720 na tegorocznym E3

 

No i d u p a zbita - nowa generacja nie zawita do nas w tym roku, przeplute przetarte. Ostatnimi czasy niejaki Ben Parfitt z serwisu MCV puścił wodę na nextgenowy młyn, zarzekając się, że on właśnie dotarł do wiarygodnego źródła, które to bijąc się w pierś, pod przysięgą i groźbą kary za kłamstwo oznajmiło, że Sony i Microsoft pokażą nowe zabawki na E3. Po tym obwieszczeniu młyn ruszył i jak grzybki po jesiennym deszczu, pojawiały się analizy jakoby to - podobnie do X360 w 2005 r. - Xbox720, po zaprezentowaniu na E3, pojawiłby się w sklepach na tegoroczną gwiazdkę.

 

Ale jak już wcześniej wspomniałem - blade dupsko z tego wszystkiego. W zeszłym tygodniu Kazuo Hirai zdementował plotkę o pokazie PS4 na E3, dziś zaś Jose Pinero (starszy dyrektor ds. marketingu) w wywiadzie dla Gamespotu jednoznacznie dał do zrozumienia, że Microsoft również nie pokaże następcy X360.

 

"Nieco ponad rok temu premierę miał Kinect, a uważamy to za odrodzenie X360. Kinect, nowy dashboard, nowy interfejs użytkownika - dzięki temu masz zupełnie nową konsolę. Dążymy do tego, by nasza konsola stała się pełnym urządzeniem domowej rozrywki oferującym gry, filmy, programy telewizyjne, muzykę, sport, Internet. Uważam, że X360 ma jeszcze wiele do zaoferowania."

 

Zachwalając X360 dodał, że Microsoft nie ma w planach ujawniać jakichkolwiek szczegółów na temat ewentualnego spadkobiercy. Wszystko wskazuje na to, że tak Sony jak i Microsoft mają zamiar wycisnąć obecną generację do ostatniej kropelki, a jedynym wydarzeniem w najbliższej przyszłości, które popchnie temat nextgenów dalej, wydaje się pokaz Wii U na czerwcowych targach E3. Czy pokaz ten zmieni strategię głównych konkurentów (jeżeli o jakiejkolwiek konkurencji może być tu mowa) Nintendo? Na odpowiedź trzeba po prostu czekać.

 

źródło:

 

Konsolowisko.pl

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz będą nam wciskać gierki pod tego całego Kinect'a. Nikt nie będzie zwracał uwagi na grafikę, bo przecież wykorzystuje Kinect'a i już mamy odświeżenie starej generacji. Nie mówię że Kinect to zła zabawka. Bo nawet zabawna, chociaż dla mnie osobiście raczej zbędna tak samo jak PS Move. Na to wygląda że MS i Sony w ogóle na razie nie mają w planach nowej konsoli czy jakiegokolwiek projektu. Tak więc pierwsze doniesienia mógłby by się pojawić dopiero w 2013, więc produkcja ruszyła by 2014 o ile by zdążyli się wyrobić. Wcześniej niż na 2015 raczej nie ma co liczyć. A do tego czasu ja już dam sobie spokój z graniem na konsolach. Mam jeszcze PS3 i jako tako mi na razie starcza. Mam nadzieję że jeszcze wyjdzie parę dobrych tytułów na tą konsolkę jak God Of War 4 czy Uncharted 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przewinęła się chyba tego samego autora specyfikacja Xboksa 8/720, tylko że wręcz karykaturalna, chyba najgorsza jaka by mogła być, tak więc pic na wodę.

 

To oczywiście byłby sprzęcik na dekadę, ale nikt do niego nie będzie dopłacał, ani nikt nie zapłaci 4 czy 5k.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Był kiedyś nawet news o telewizorze (Toshiba?) chyba ponad 100 cali, 3D bez okularów i 2160p. Przy takiej przekątnej rozdziałka już potrzeba. Do 50-60 cali absolutnie nie, a projektory z taką rozdziałką to by był kosmiczny koszt, szczególnie że 1080p nie są dalej popularne.

 

 

W konsoli nie ma opcji. Tzn. jest, jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu. Dashboard, filmy, zdjęcia, to wszystko można by śmiało wyświetlać, bo można i na PC. Nie ma jednak opcji na renderowanie gier w takiej rozdziałce, chyba że popierdółek albo 2D.

Jeśli dostaniemy 1080p60, to będzie to gigantyczny sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...