Skocz do zawartości
DMS

Next Gen - N/Sony/MS

Rekomendowane odpowiedzi

W cuagu 2 miesiecy pobralem 6 gier za ktore na ,Allegro bym zaplacil ponad 200z.A za 3 miesiace Ps+ zaplacilem 60 zl. Tez stawiam na Sony. Ale trzeba pamietac ze to ilosc gier i ich jakosc jest kluczowa. Wszyscy pamietamy slabe poczatki PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jesli Sony powaznie zagrozi Microsoftowi to bankowo maja juz przygotowane scenariusze dzialania typu obnizenie oplat czy w ogole zniesienie abonamentu w zamian za np wyswietlanie reklam itd. Albo dodanie innych funkcjonalnosci nie zwiazanych z graniem. Mi to zwisa, bo konsole=gry i nie potrzebuje robic z tego multimedialnego kombajnu. Poza tym granie online i placenie za to (lub nie) to sprawa wtórna, podstawowa kwestia czy jest w co grac. Ja Sony juz raczej nie kupie. Skoro multiplatformy wygladaja lepiej na X, a ilosc interesujacych mnie exlusivów jest ponizej oczekiwan no to nie za bardzo widze powod, zeby pchac sie w Playstation. A dla kilku perełek to wole pożyczyć konsole raz na pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg informatorów The Wall Street Journal nowa konsola Sony będzie kładła zdecydowanie większy nacisk na aspekty społecznościowe i pełną integrację z Siecią. Tym razem potężniejsza architektura hardware'u została zepchnięta na drugi plan. Najważniejsze dla Sony jest stworzenie jak najlepszego środowiska dla interakcji użytkownika z konsolą.

http://www.ppe.pl/ne...S4_w_lutym.html

 

pomijam kwestie prezentacji PS4, 20ego. ale z tym HW to lepiej żeby była plota.

 

w zasadzie po Last Of Us można pchnąć PS3, chyba że ...

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tym HW to lepiej żeby była plota.

Czemu plota. Już raz zaszaleli z "świetną" architekturą, która okazała się jakby nie patrzeć ślepym zaułkiem w wielu aspektach. poczynając od faktu, że wydajność wcale taka kosmiczna jak deklarowali nie była, a kończąc na tym, że źle się na to pisze*. Dodatkowo weź pod uwagę kondycję finansową Sony teraz i wtedy - jest zdecydowanie gorzej i najzwyczajniej w świecie nie stać ich na jakieś szaleństwa.

w zasadzie po Last Of Us można pchnąć PS3, chyba że ...

 

Na to liczę. Ludzie zaczną się masowo pozbywać PS3, ja sobie tanio kupie ;)

 

*Gdzieś był wywiad z jakimś Devem, który stwierdził, że jakby wydali PS4 o wydajności podobnej do 3, ale z większą ilością ramu i normalniejszą architekturą to to by wystarczyło...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jeszcze w ultra HD 3D...

Dam sobie głowę obciąć że będzie to full HD @ 30fps i na tym koniec.

Jedyne co mnie cieszy to to że jeśli faktycznie będą tam procesory AMD np 4 modułowe to w końcu coś się ruszy w kwestii optymalizacji gier PC na 4 rdzenie i więcej.

Osobiście jestem bardzo zainteresowany nowymi konsolami i w 100% pewien, że któraś kupie bez względu na to co tam wsadza. PC sprzedałem bo chyba wraz z wiekiem robie się wygodny i nie chce mi się ciągle w nim grzebać.

 

Należy pamiętać że gdy x360 i ps3 wchodziły na rynek to najwydajniejsze gpu miały po 100tdp, a teraz mają po ponad dwa razy więcej. Z drugiej strony zastosowanie któregoś z aktualnych apu od AMD wystarczyłoby jedynie do zwiększenia rozdzielczości gier do full HD przy zachowaniu aktualnego poziomu grafiki bo wątpię by na więcej ono pozwoliło.

 

 

Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać że gdy x360 i ps3 wchodziły na rynek to najwydajniejsze gpu miały po 100tdp, a teraz mają po ponad dwa razy więcej. Z drugiej strony zastosowanie któregoś z aktualnych apu od AMD wystarczyłoby jedynie do zwiększenia rozdzielczości gier do full HD przy zachowaniu aktualnego poziomu grafiki bo wątpię by na więcej ono pozwoliło.

 

Więcej nie potrzeba. Większe możliwości = większe koszty:

http://www.vg247.com/2012/11/13/epic-expects-next-gen-game-development-to-cost-at-least-double/

Niewielu stać na tworzenie "prawdziwych" next-genów, także jakiś szałów bym się nie spodziewał.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wyobrażam sobie, żeby jedyną zmianą była rozdzielczość. Tym bardziej, że teraz i tak konsole "podbijają" do FullHD i nie wygląda to jakoś koślawo. Wspomniane 240fps to oczywiście bullshit, 30/60fps + FullHD + opcjonalne 3D - styknie na kolejne parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę że albo to będzie na zasadzie że Developerzy dalej będą sobie rozwijać te silniki. Pewnie dojdzie parę nowych. A w tych obecnych podbiją nieco tekstury i dodadzą wygładzanie. Po prostu jakoś nie chcę mi się wierzyć by w dzisiejszych czasach nagle zrobili mega maszynkę, która będzie generowała grafikę lepszą niż w BF3 czy Crysis 3. I tym samym stawi wyzwanie komputerom. Developerzy się troszkę rozleniwili. Oczywiśice nie wszyscy bą są wyjątki. I oni dalej będą tworzyć swoje autorskie silniki stawiajac poprzeczkę wyżej. Jeśli nowy PS4 będzie generowął grafikę rzędzu Uncharted 3 z płynnością 30 FPS + AA, a przy tym będzie jescze ciut lepiej to mi to nawet wystarczy. Dla mnie liczy się przedewszystkim płynność oprócz oczywiście samych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład - Forza Horizon. Najmniejszego dropa się nie uświadczy, a grafika jest śliczna. Draw distance jest masakryczny, nic nie znika. Jakby kolejna odsłona była w natywnym 1080p i do tego z taką płynnością jak teraz to tak samo nie byłoby na co narzekać. Dla mnie absolutnie najbardziej irytującym elementem wyświetlanej grafiki są "schodki" czyli brak AA - nic mnie tak nie odrzuca jak wszechobecne ząbkowane krawędzie. Poza tym i tak pewnie powstanie jakiś silnik, który będzie pełnił rolę jaką obecnie odgrywa UE3.0 czyli woła pociągowego dla niezliczonej ilości tytułów, który z latami będą wygładzali i poprawiali żeby mógł iść z duchem czasu. Ja powiem tak: jeśli nowe konsole wywołają u mnie taki opad kopary jak po odpaleniu pierwszych Gearsów i PGR3 to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdaction....ero-za-rok.html

 

ciekawa opcja to nagrywanie gameplayów. czy to jednak nie zarznie sprzętu(?) no chyba jakieś testy na prototypach były. choć jak się pomyśli o grach z bublami, to kto ich tam wie Dołączona grafika

a pad do pupy jak zawsze. nie mam dłoni rolnika, ani basisty, ale pada od ps3 nie lubię.

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zawiedziony jeśli grafika w najlepszych produkcjach na next-genach nie będzie na poziomie conajmniej takim jak w tych demach/trailerach (oczywiście w 1080p):

 

Jeśli będzie to samo co na PS3/X360 tylko w 1080p to nie wiem czy będzie sens kupować next-gena. Znowu badziewne tekstury, znowu kiepski framerate, znowu aliasing wszędzie...

 

 

edit:

Po prostu jakoś nie chcę mi się wierzyć by w dzisiejszych czasach nagle zrobili mega maszynkę, która będzie generowała grafikę lepszą niż w BF3 czy Crysis 3.

 

Nie musi być lepsza, przynajmniej na starcie. Wystarczy BF3/Crysis 3 na wysokich ustawieniach w 1080p i przyzwoitej ilości fps. Skoro PC z grafiką ze średniej półki (HD 78xx) daje sobie radę w takich warunkach to nie ma opcji by next-geny były gorsze. Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi oczekuje konkretnego skoku ,inaczej to ten nextgeny chu.. beda warte ,

wiecej niz 250Funtow nikt nie bedzie placicl za facelifting w grach .

Ja oczekuje grafy jak w prezentacjach ktore zamiescil MacOSek inaczej niech sobie w buty wsadza te nextgeny .

 

 

i jeszcze jak by wprowadzili jakis konkretny kontroler do gier z widokiem z pierwszej osoby to by byl miod malina

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi oczekuje konkretnego skoku ,inaczej to ten nextgeny chu.. beda warte ,

wiecej niz 250Funtow nikt nie bedzie placicl za facelifting w grach .

Jak będą nowe gry wychodzić na Next-Geny (a deweloperów nowa platforma raczej cieszy - bez żadnych dziwnych cudów pokroju cell - więc i koszty tworzenia gry maleją) to gwarantuje Ci, że na zachodzie (w Polsce zresztą też) większość konsiolarzy przejdzie na nowe. Zauważ, że w przeciwieństwie do Ciebie czy do mnie gracze konsolowi nie mają już w domu next-gena (PC).

Ja oczekuje grafy jak w prezentacjach ktore zamiescil MacOSek inaczej niech sobie w buty wsadza te nextgeny .

 

A zapłacisz za grę 3x, 4x więcej?

Tworzenie takiej grafiki kosztuje, a klientów na rynku wcale tak szybko nie przybywa.

i jeszcze jak by wprowadzili jakis konkretny kontroler do gier z widokiem z pierwszej osoby to by byl miod malina

Taki kontroler już jest i nazywa się "tandem myszka+klawiatura" :) Na PS3 z tego co wiem np. CS:GO bez problemu go obsługuje.

 

Problem polega na tym, że twórcy gier nie chcą dzielić rynku jeszcze bardziej (np. na tych z PS3 z klawiaturą oraz myszką i na tych bez), a wpuszczanie obu grup na serwer jest po prostu nie fer wobec tych z padami, wiele osób zrezygnowało by z zakupu po jednej takiej "wpadce". CS:GO miał o tyle prościej, że on nie celował w cały rynek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ps4 będzie kompatybilna wstecz, bo jeśli ma być AMD i architektura bardziej pecetowa, to może być problem z aktualnymi tytułami, a powiem szczerze, że bardzo by mi odpowiadała wsteczna kompatybilność.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli MS wpadnie na pomysl cyfrowej dystrybucji jako jedyne medium kupna gier to w dniu premiery biore sprzet Sony.

Nic ta mnie nie wkurza jak agresywna polityka sprzedazy, ktora jest wymierzony w moja kieszen. Pewnie z gorki dorzuca do tego sciaganie info o uzytowknikach tak zeby sobie jeszcze kasy uciulac z reklam na podstawie naszych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na klocka nigdy nie pobieralem wiekszych plikow, ale gry z PSN pobieraja sie strasznie wolno. Srednio ok 1MB/s przy 120Mb laczu. Czesto idzie po 0.5 MB/s. Co juz przy plikach powyzej 5 GB trwa ladnych pare godzin. Jak by tak mialo byc rowniez w nowych konsolach to ja dziekuje. Cyfrowa dystrybucja moze i jest dobra, ale wlozenie plytki BD i zainstalowanie calosci jest IMO wygodniejsze jesli chodzi o czas. Tak niedosc ze zwykle gry z PSN/XBL kosztuja to jeszcze treba je pobierac. Od zawsze bylem przeciw cyfrowej dystrybucji. Jako alternatywa czemu nie.

 

Tapniete ze smartfona z zaokraglonymi rogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli MS wpadnie na pomysl cyfrowej dystrybucji jako jedyne medium kupna gier to w dniu premiery biore sprzet Sony.

 

Nie ma takiej opcji. Przyczyna jest prosta - gry na next-geny będą zajmować zbyt dużo miejsca (BD - 25-50 GB). Wystarczy spojrzeć na największy rynek dla MS - USA. Średnia prędkość łącz internetowych to coś koło 6mbps, do tego prawie każdy provider ma limity na ilość pobieranych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6mbps, do tego prawie każdy provider ma limity na ilość pobieranych danych.

 

Limity na stałych łączach?? Przecież takie rzeczy to nawet u nas lata temu znieśli. A wracając do konsol to powiem tak: jeśli PGR wróci wraz z nową generacją to X720 biorę na premierze (zresztą z 360 też tak było - PGR3+Gears :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...