Skocz do zawartości
DMS

Next Gen - N/Sony/MS

Rekomendowane odpowiedzi

Limity na stałych łączach?? Przecież takie rzeczy to nawet u nas lata temu znieśli.

 

Pierwszy lepszy przykład - AT&T - Broadband Usage FAQs

How much data is included in my AT&T Internet service?

Residential AT&T High Speed Internet service includes 150 gigabytes (GB) of data each billing period, and residential AT&T U-verse High Speed Internet service includes 250 Gigabytes (GB) of data each billing period. The data you send and receive each month contributes to your monthly data plan.

powstało pełno akcji przeciwko takim praktykom, np http://www.stopthecap.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastha. Byłem w Kanadzie w zeszłym roku i potwierdzam. Pełno tam łącz LTE i do tego limitowanych. Niektórzy providerzy ządzali sobie 5$ CAD za kolejnę 1 GB danych. Do tego wolne łącza. Ma to związek z tym że nie opłaca sie kłaść światłowodów. Za duże odległości i koszta utrzymania. W USA nie jest wcale z tym lepiej. M$ o tym wie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na co narzekać...

Chciałbym mieć takie problemy (mam łącze 10Mb/s) :P

Chciałbym mieć takie problemy (LTE, limit 15GB). Ratuje mnie dodatkowo 50GB w nocy, na demka i inne większe pliki wystarcza. Chociaż jakościowo nie ma na co narzekać, pomiary pokazują nawet lepsze parametry niż Neo20 u rodziców.

 

Wysyłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy przykład - AT&T - Broadband Usage FAQs

 

 

powstało pełno akcji przeciwko takim praktykom, np http://www.stopthecap.com/

 

Z providerami telefonii komórkowej się zgadzam. Porażka na całej linii. Sęk w tym, że większość ludzi oprócz internetu mobilnego ma internet z kablówki, który przynajmniej w moim przypadku żadnych limitów nie ma. Tak czy inaczej ściąganie 50GB gry, zaraz po premierze - gdy miliony ludzi rzuci się na serwery.... Podziękuję.

Jak dla mnie cały ten news z cyfrową dystrubucją to zwykła plota. Być może przy kolejnej generacji konsol. Jeszcze nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox z Blu-Ray brzmi całkiem ciekawie z punktu widzenia fanbojów Sony :) Microsoft z Toshibą pogrzebali swój HD-DVD i teraz "Blu-ray" - nazwa, która na początku tej generacji kojarzyła się tylko i wyłącznie z PS3 może widnieć na obudowie nowego Xboxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż HD-DVD okazał się nie wypałem. BD to normalna kolej rzeczy. Powinna się pojawić w X360. Za to przynajmniej wprowadzili pełną instalację gier i żąglowanie płytami nie jest już takie uciążliwe. Coś za coś. Ja tam wierzę że obie nowe konsolę będą miały coś z osobna do zaoferowania. Na pewno nie będę promował tej jednej. Nawet może znów kupię dwie jak będzie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg plotek obie konsole mają mieć BD-ROM.

Tutaj jest niezły art o obu konsolach i to co o nich wiadomo:

http://www.redgaming...specifications/

 

W skrócie:

- CPU - obie konsole mają mieć podobny CPU wzięty z tabletów/netbooków - 8 rdzeni @ 1.6 GHz

- RAM - PS4 - 4GB szybkiej GDDR5 (0.5GB na system), X720 - 8GB DDR3 (mówi się, że nawet 3GB ma być zarezerwowane dla systemu)

- GPU - coś na kształt Radeonów 7850-7870 - w PS4 ma być mocniejszy, 32 ROP vs 16 ROP i parę innych rzeczy (wg plotek moc w teraflopach X720 vs PS4 to 1,23 vs 1.84)

- dysk - zwykłe HDD pewnie coś koło 500GB

- napęd - BD-ROM 6x

 

PS4 ma mieć kontroler nieodbiegający od dualshocka, na środku ma być touchpad i podobno poprawili triggery

X720 ma mieć Kinecta 2.

 

 

Niedawno pojawiły się też plotki o tym jakoby konsola Microsoftu niepozwalała na kupowanie używek oraz że trzeba mieć stały dostęp do netu.

 

 

Aha i no i niby wyciekło zdjęcie pada i devkitu (chyba jakiś wczesny) PS4:

 

Tutaj trochę o padzie: http://www.vgleaks.com/orbis-dualshock-layout/

 

Dołączona grafika

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wygląda to średnio ciekawie ten pad. Ogólnie jestem jednym z nielicznych co klasyczny Dualshock mi pasuje. Mam mniejsze dłonie, więc to też dlatego. Co do specyfikacji to nie mam zastrzeżeń. 3.5 GB DDR5 powinno wystarczyć. Ciekawe tylko ile GPU będzie miało swojej własnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć jest wspólna dla CPU i GPU, w obu konsolach. Aha X720 ma mieć jeszcze 32MB szybkiego ESRAMu ok 100 GB/s (głowna pamięć w X720 ma przepustowość niecałe 70 GB/s, w PS4 to niecałe 180 GB/s).

Co do pada, to pewnie wersja rozwojowa, więc ja bym się nie martwił. Mi też DualShock bardzo pasuje.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha 280 zeta za gry na 5-6h single? Pojebawszy? Co do next genów to na papierze też PS3 było mocniejsze, ale w grach było jakby na odwrót. Cieszy BD, ale z blokowaniem i stałym online to wolałbym żeby to plotka byla.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko złamać ps4? po wpadce z PS3 co i tak trwało długo. mogli zdecydowanie bardziej skupić się na zabezpieczeniach ps4. ogólnie gorzej wychodzą na piractwie niż MS. bo na nim nie zarabiają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko złamać ps4? po wpadce z PS3 co i tak trwało długo. mogli zdecydowanie bardziej skupić się na zabezpieczeniach ps4. ogólnie gorzej wychodzą na piractwie niż MS. bo na nim nie zarabiają Dołączona grafika

 

A w jaki sposób mieliby zarabiać?

Skoro konsole często sprzedaje się po kosztach produkcji(swego czasu np. PS3 było sprzedawane poniżej) i zarabia się na oprogramowaniu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam napisałeś, że na sofcie. może przesadziłem, nie wiem jak to wygląda od strony ps3.(tam jest wszystko bardziej skomplikowane.dodatkowo doszły bany na konsole)

natomiast ludzie z przerobionymi klockami, mający dostęp do xbla kupują golda i wszelakie dobra za MSP. zbanowane konsole zamieniają na nowe. jakoś dawno nie było fali banów ... EOT

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mieliby zarabiać?

Skoro konsole często sprzedaje się po kosztach produkcji(swego czasu np. PS3 było sprzedawane poniżej) i zarabia się na oprogramowaniu?

 

Pozdrawiam

 

Chociażby w taki ze jak pirat chce zagrać online musi kupić golda, oraz dodatkowo online pass. Dodatkowo Banwave, czyli musza zakupic nowa konsole, co prawda dawno nie bylo fali banow. Pewnie MS odpuscil sobie przed premiera nowego XBOX

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wiem jaki udział ma w sprzedaży gier Sony i Microsoft. To znaczy ile z tego mają oprócz własnych produkcji jak Gears Of War czy Forza. Ale od dawna jest wiadome że spory jak nie największy zysk mają z XBL i sprzedaży wszelkich DLC'ków czy innych dodatków. To samo PSN i PS+ oraz ich DLC'ki. Przecież producenci gier i wydawcy raczej mają największy zysk z gier, a nie Microsoft i Sony. Stąd wspomniałem o szybkim złamaniu PS4, bo na razie to Sony zapowiedziało podwyżkę cen. Na razie u nas, ale kto wie czy to nie ogólna światowe posunięcie. Moim zdaniem nieco zgubne. 280 zł to drożej niż wersje cyfrowa z PSN. Za te pieniądzie to się kupowało wersje kolekcjonerską w metalowym pudełku.

 

A tym czasem Sony opublikowało kolejną część ewolucji Playstation.

 

 

Nie trudno zgadanąc jaki będzie 4 filmik 21 lutego.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSP i PSV:

 

http://www.youtube.com/watch?v=X_W1JQ5ubWQ

 

Oraz po prostu gry:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AKi7qlDdXxs

 

 

Na konferencje zaprosili ponad 1000 osób między innymi dziennikarzy i inwestorów. Odbędzie się ona w NY o ok 24:00 naszego czasu. Skala wydarzenia i jej rozmach dementuje wszelkie obawy i plotki jakoby Sony miało dzisiaj pokazać zupełnie co innego niż PS4. A konkretnie mówi się o Cloudingu (Gaikai) lub Ps Vita Slim. O ile to pierwsze jeszcze mógłbym rozważyć to drugie to nie realne. W każdym razie konferencja raczej na pewno będzie na temat nowej stacjonarnej konsoli Sony. Pozostaje czekać co odpowie Microsoft. Jako drudzy będą mieli nieco trudniejsze zadanie. Ale kto wie może będą mogli się lepiej zaprezentować ze swoim nowym dzieckiem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...