Skocz do zawartości
Roder

Czy Auras Fridge pasuje na radeona 5570 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do wymiany poczciwego 2600XT na 5570 / 6570 czyli tanio i oszczednie - na moje cele wystarczajaco jednak chcialbym zachować mojego AUrasa ze wzgledu na hardkorowa prace kompa w biurku w warunkach chlodzenia wszystkiego 1 wentylem 140mm max 650 obr... 2600XT mam max temp 55'C po graniu dluzszym w L2 wiec super temperaturka

 

Jednak czy Auras Fridge spasuje na 5570 ? (zalezy mi tez troszke na HDMI bezproblemowym z audio - w sumie dalem sobie spokoj po testach 3 przejsciowek na 2600XT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że auras nie będzie pasował. W hd5570 masz kondensator zaraz przy gpu więc HP mogą z nim kolidować. Dla pewności podaj dokładnie jaki to radek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadacie:), mam Aurasa na HD4850 z pojedynczym śledziem i ani trochę nie przeszkadza, musiałem tylko wyjąć zaślepkę poniżej karty graficznej w obudowie, żeby heatpipy się zmieściły. Poza tym rurki są dość długie i elastyczne, więc zawsze można je delikatnie odgiąć odkształcając je jedynie sprężyście tak by pasowały. Zaraz postaram się wstawić fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS HD 5570 Silence 512MB ddr5

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

czy mi sie zdaje czy auras wejdzie na to ???? (przedmówca niech sprawdzi bo ja zeby wyjać karte musze zdemontowac wiele rzeczy w biurku :)

 

albo Powercolor HD5570 2gb DDR3

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadacie:), mam Aurasa na HD4850 z pojedynczym śledziem i ani trochę nie przeszkadza, musiałem tylko wyjąć zaślepkę poniżej karty graficznej w obudowie, żeby heatpipy się zmieściły. Poza tym rurki są dość długie i elastyczne, więc zawsze można je delikatnie odgiąć odkształcając je jedynie sprężyście tak by pasowały. Zaraz postaram się wstawić fotkę.

 

Po pierwsze po odkształceniu sprężystym materiał powraca do swojej dawnej postaci zatem takie odkształcenie nie przyniesie efektu. Jeśli już to odkształcenie plastyczne.

 

Po drugie chodzi o to, aby otwory montażowe były na linii zaznaczonej na czerwono (czyli na końcu szyny PCIEx). W przeciwnym wypadku Auras nie wejdzie, gdyż rurki będą wystawać poza śledzia. Na zdjęciu jest 8800GTS-512. Auras wchodzi na styk.

EOT.

post-153697-0-44317900-1304763877_thumb.jpg

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zeszło, ale musiałem naładować akumulatorki do aparatu. U mnie wygląda to tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Z odkształceniem sprężystym chodziło mi o to, że jeśli wciśniesz trochę "na siłę" chłodzenie to się odkształci sprężyście, dzięki temu może pasować a nie uszkodzimy go trwale czyli nie odkształcimy plastycznie, uff, mam nadzieję, że teraz rozumiesz o co mi chodzi ;) ? Ale faktycznie, drugi rząd otworów montażowych to chyba najlepszy punkt orientacyjny jeśli chodzi o dopasowanie chłodzenia. Wszystko zależy też jaką masz obudowę, jeśli jakąś tanią zawsze można wyciąć jedną poprzeczkę pomiędzy otworami na śledzie i powinno wejść. Bez cięcia Sapphire może być ciężko założyć, a co do Powercolora to też nie wiadomo jak ma otwory usytuowane, bo nie ma nigdzie zdjęcia grzbietu tej karty. W moim przypadku pierwszy rząd otworów montażowych na karcie znajduje się ok 70 mm od śledzia i jak widać na zdjęciach da się wtedy zmieścić kartę. Najlepiej napisz do jakiegoś sklepu z pytaniem o zdjęcie pleców karty i wtedy sposobem Shootera będziesz mógł ocenić czy Auras wejdzie lub po prostu zapytaj o odległość otworów montażowych od śledzia.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na pewno będzie wyższa niż na Aurasie, ale będziesz miał cicho i na pewno będzie pasować. Co do sprzedaży, myślę, że bardziej opłaca Ci się sprzedać HD2600 i Aurasa oddzielnie, wtedy w sumie możesz uzyskać ok. 160 - 170 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RADEON HD 5670 1GB GDDR5 (lub 5570)

 

Czy pasywnie da rady to schlodzic sensownie Arctic Accelero S1 rev.2 ??

 

jakie tryby/clock ma 5570/5670 w powerplay w idle/load/full load ? wolabym cos bez ddr5 bo to +15 watt

 

edit: nadal mnei kusi auras na 5570 - na tego gigabyte powinien wejsc tylko czy sie zmiesci ta elektroniak pod aurasem ? kondensator itp.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

heatpipy ida do gory prawie odrazu... patrzac na fotke ponizej chyba wejdzie ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...