Skocz do zawartości
WombaT

9600GT sie przegrzewa?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 9600GT twintecha. Niedawno zostało założone accelero S1 z 120mm wentylatorem. Na starym (malutkim) radiatorze, GPU w furmarku osiągało do 80*C. Teraz, z accelero, w momencie przekroczenia około 64*C karta sie wysypuje. Co jest nie tak?

 

Jakby chlodzenie nie kontaktowalo z rdzeniem, to by sie grzal powiedzmy do 100*C i dopiero umierał. Karta wytrzymywała nawet 80*C a teraz zdycha przy 60. Co jest zle? Chciałem ją podkręcić troche, ale jak zdycha przy normalnym taktowaniu to nie ma mowy o podkrecaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci tak, sekcji zasilania nie... bo nie wiem gdzie jest. Po za tym, na starym chlodzeniu, tylko rdzen mial radiator, reszta byla kompletnie łysa i wszystko działało bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pennie gdzieś brak pasty, chłodzenie krzywo przylega, ukruszyłeś rdzeń gpu.

Zdejmij chłodzenie, sprawdź jak odcisnęła się pasta, sprawdź stan rdzenia gpu. Wyczyść pastę, przesmaruj ponownie, poskładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie krzywo przylega

 

otóż to.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Tak to wyglądało po zdjęciu radiatora. Mam jeszcze kilka pytań.

1. Czy pasta zalman STG1 nada sie do posmarowania rdzenia? Mam 1 buteleczkę, tylko już troche starą, prawie rok ma.

2. Gdzie jest sekcja zasilania? Czy warto naklejać na nią radiatory?

3. Wokół GPU są 2 zestawy otworów, oba pasują do accelero, na których lepiej przykręcic radiator? Zewnętrznych, wewnętrznych, czy bez róznicy?

4. Czy te plastikowe zapinki sa wymagane? Złamał mi się jeden przy demontażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...