Skocz do zawartości
Furtek

Jak zachowuje się komputer "do góry nogami" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmodować kompa i potrzebne mi będzie aby wszystkie komponenty komputra zostały obrócone "do góry nogami"

 

Czy jest możliwość aby wpłynęło to na jakość pracy i żywotności części ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, masa osób ma SQD, więc (o ile dobrze pamiętam) dysk mają zamontowany do góry nogami i nic się nie dzieje. Ważne, żeby nie zmieniał swej pozycji podczas pracy, no i żeby nie pracował w dziwnym ułożeniu, np. po skosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dysk wisząc pod skosem na gumach pracował 5 lat bez problemu. Obecny pracuje tak od około roku. Nigdy żadnych z tym problemów nie było dyski nadal w super formie. Jedynie nie należy poruszać dyskiem i zmieniać jego położenia gwałtownie podczas pracy głowicy. Jedyny problem jaki może wystąpić to przyśpieszone zużycie łożysk podczas pracy w pod innymi niż standardowy kąt. A same talerze są mało podatne na grawitację gdyż stabilizują się same pod każdym kątem na skutek efektu żyroskopowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie dysk powinien byc normalnie ... ale to mozesz spokojnie zmodowac , chyba ze masz ssd

 

wiem ze producenci tacy jak HP czy Compaq laduja dysku do gory nogami ale ja im tam nie wierze , grawitacja musi cos robic z talerzami ;-)

 

Mit i legenda jak krokodyle w kanałach NY. Nowe dyski mogą pracować do góry nogami, bokiem i nic się nie robi z talerzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...