Skocz do zawartości
kbzium

Offset voltage - nie działa prawidłowo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od niedawna mam płytę ASUS P4MV88TD-V EVO z Phenoem X2 555BE. Jest tak nieciekawie, że przy standardowych ustawieniach płyty (właśnie offset np.) jako domyślne napięcie CPU mam... 1,45V. Mi to pasuje, nastawiłem na sztywno 1.45 i mam 4.0GHz.

 

Jednak teraz zaczyna się problem, bo chciałbym móc korzystać z cool 'n' quiet. I faktycznie, wyczytałem że nie ma problemu jak się ma "offset mode".

 

Tylko że domyślne napięcie na procesorze to ponoć 1,35... I jest problem, bo musiałbym dać "offset" ujemny... normalnie powinno być tak, że jest standardowe napięcie 1,35V i do tego dodaję sobie offset 0,1V i śmiga

aż miło cool 'n' quiet. Ale tutaj to nie zadziała, bo punkt odniesienia ustawia jako 1,45V czyli napięcie jakie chcę mieć pod obciążeniem i już nic nie chcę dodawać, ale raczej... odjąć. Co zrobić?

 

Dzięki za wszelkie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam też Vcpu ustawione na sztywno w biosie. Zamiast C'n'Q używam K10STAT. Trzeba chwilkę posiedzieć nad ustawieniami optymalnymi ale można uzyskać napięcie nawet niższe o 0,2V w idle. U mnie 4x300MHz @ 0,8V; 6x300MHz @0,9V; 8x300 @ 1,025V (cpu domyślnie ma latać 2,3GHz @ 1,35V a chodzi 2,4GHz @ 1,025V); 11,5x300MHz @ 1,35V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno:

 

na mojej płycie głównej jest integra radeon hd4250, z której na razie korzystam. Są opcje podkręcania standardowe: turbo/extreme/auto. Jeśli ustawię cokolwiek z tych na standardowym napięciu NB (1.25V) to freezuje gry i zwiesza. Niepodkręcona działa ok. Aha fsb jest 250 zamiast 200, więc może na 200 nie potrzebne by było to dodatkowe 0,05V...?

 

Pytanie takie czy napięcie na NB może być 1.3V 24/7 i nic złego się nie będzie działo (to juz na żółto)? Zauważyłem że plyta ustawiła mi 1.5V na auto teraz (?!) więc wszystko poustawiałem na sztywno żeby nie robiła takich numerów.

 

Po drugie - pcprobe od asusa wyświetla temperaturę płyty głównej - 29 stopni. To jest temperatura w obduwie po prostu czy na mostku?

Edytowane przez kbzium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji dla GPU. Jest NB, NB1.1. Obczaję może jak bardzo ciepły jest chipset (radiator)... aczkolwiek w testach wypadał b. dobrze (tej płyty głównej). Na niższym niż 1.3 nie da rady, zwiesza się.

Edytowane przez kbzium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...