Skocz do zawartości
samzi

REJESTRACJA WINDOWSA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio oddałem komputer do naprawy i wymienili mi w nim płytę główną przed tym wszystko było dobrze ale gdy włączyłem go po naprawie wyskoczył mi taki komunikat

"zanim można będzie wykonać logowanie, ta kopia systemu windows musi być aktywowana w firmie microsoft"

WINDOWS JEST ORYGINALNY ŻEBY NIE BYŁO ;] TO XP

no to go rejestruje wszystko wypełnione internet podłączony klikam dalej i wyskakuje mi

"Nie można ustanowić połączenia z serwerem aktywacji. Sprawdź ustawienia sieciowe i potwierdź,że jesteś w stanie łączyć się z internetem,a następnie spróbuj ponownie"

 

;] SPOKO tylko jak mam sprawdzić te ustawienia jak wgl nie mogę się zalogować ;/

 

Czy można jakoś obejść to rejestracje ? czy coś w tym stylu nie chciał bym go formatować bo mam ważne pliki na pulpicie itp itd.

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana płyty spowodowała deaktywacje, możliwe, że system nie zainstalował sterowników, albo sieć jest skonfigurowana w sposób uniemożliwiający połączenie.

 

1. Odpalasz w trybie awaryjnym bez obsługi sieci

 

2. Robisz to: How to Activate Windows XP without Product Key | Tech18

 

3. Jak nie zadziała, poszukaj sobie na torrentach activator hacka i będzie po kłopocie, ale kolejne poprawki ms mogą wypluć, że system nie jest oryginalny.

 

4. W trybie awaryjnym możesz też spróbować sprawdzić datę instalacji systemu, cofnąć zegar do zakresu 30 dni od tej daty i zobaczyć, czy da radę odpalić windowsa. Jeżeli tak, to zrób porządek z siecią i wtedy aktywuj go bez kombinowania.

 

5. Jeżeli komputer był naprawiany przez serwis producenta w ramach gwarancji a windowsa masz OEM, to ogólnie zadzwoniłbym na infolinie producenta i grzecznie zapytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samzi:

1. Kto ci dał internet i na jakiej podstawie jesteś rozpoznawany?

2. Jeśli na podstawie mac to sprawdź w biosie czy możesz przypisać stary mac karcie sieciowej z nowej płyty. Jak nie możesz, podaj dostawcy nowy mac.

3. Aktywować (a nie koniecznie rejestrować - nie mieszaj pojęć, rejestrować nie musisz) możesz przez telefon w M$, masz do wyboru taką opcję i komputer poprowadzi Cię za rączkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie płyty głównej aktywacja windy tylko i wyłącznie przez infolinię microsoftu :)

 

"3. Jak nie zadziała, poszukaj sobie na torrentach activator hacka i będzie po kłopocie," ciekawe podejście do tematu :kijem:

Edytowane przez monthy P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, aktywacja przez telefon najlepszym rozwiązaniem. Wielokrotnie reinstalowane XPki i Visty miały problem z aktywacją przez internet, natomiast telefonicznie dało się to załatwić od ręki, tylko trochę trzeba poklawiszować telefonem i się nasłuchać M$ automatu ;).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki panowie za pomoc zadzwoniłem do Microsoftu porozmawiałem sobie z maszyna i Windows został aktywowany :)

 

Ale teraz mam jeszcze jeden problem podłączyłem internet wpisałem IP do kart sieciowej klikam OK i wyskakuje mi to

Adres IP XXX.XXX.XXX.XXX wprowadzony dla tej karty sieciowej jest już przypisany w tym komputerze innej karcie „nazwa karty”. Karta „nazwa karty” jest ukryta dla folderu Połączenia sieciowe i telefoniczne, ponieważ nie znajduje się fizycznie w komputerze lub jest niedziałającą kartą starszego typu. Jeśli ten sam adres zostanie przypisany obu kartom i obie zostaną uaktywnione, tylko jedna z nich będzie korzystać z tego adresu. Może to doprowadzić do niepoprawnej konfiguracji systemu. Czy chcesz wprowadzić inny adres IP dla tej karty na liście adresów IP w oknie dialogowym Zaawansowane?

zrobiłem coś takiego

Metoda 1

 

1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie cmd.exe, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

2. Wpisz ciąg set devmgr_show_nonpresent_devices=1, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

3. Wpisz ciąg Start DEVMGMT.MSC, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

4. Kliknij menu Widok, a następnie kliknij polecenie Pokaż ukryte urządzenia.

5. Rozwiń drzewo Karty sieciowe.

6. Kliknij prawym przyciskiem myszy zacienioną kartę sieciową, a następnie kliknij polecenie Odinstaluj.

 

usunąłem jedna kartę ale dalej wyskakuje mi tamten komunikat ;]

A sieciówki z nowej płyty głównej nie wiem dlaczego wgl nie wykrywa chyba

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...