Skocz do zawartości
kenfollet

Komputer sam budzi się z hibernacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu komputer sam budzi się ze stanu hibernacji.

Na początek zostawiłem komputer z wpiętą baterią ale do niczego nie podpięty (wolny od zasilacza, myszki, drukarek itp.). Komputer po kilku godzinach sam się obudził.

W BIOSie zmieniłem opcję. Nie pamiętam dokładnej nazwy ale chyba brzmiało to wake on USB. Było disabled więc tylko dla zasady zmieniłem na enabled... Oczywiście też nie pomogło. Nie mam w BIOSie opcji wake on LAN.

Miałem zainstalowane dwa systemy. Windows 7 i XP. podejrzewając XPka wywaliłem go razem z całą partycją... Ale to też nie pomogło.

Ustawiałem hasło w BIOSie o które komp prosił podczas uruchamiania ale nadal sam się włączał i zatrzymywał na pytaniu o hasło (co rozładowywało baterię do 0%...).

Mój laptop to Dell Studio, system operacyjny Windows 7 64 bitowy.

Moje pytanie to jak sprawdzić co spowodowało wybudzenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie masz zaplanowanych aktualizacji lub jakiegos skanowania.

 

Sądzę, że kolega nie ma nic zaplanowane. Mam dokładnie ten sam problem i również czekam na Waszą pomoc. Ustawiłem już wszystkie możliwe inspekcje i jedyne, co pojawia się w momencie wybudzenia to zmiana czasu systemowego. Przyczyna tkwi nie w zaplanowanych zdarzeniach ale gdzieś indziej. Jakie logi o tym informują?

Załączam dwa możliwe zdarzenia z tego momentu. Może ktoś coś podpowie.

DELL Vostro 1015, Windows 7 Prof. SP1- 32 bity

Zdarzenia.zip

Edytowane przez NETmaxima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...