Skocz do zawartości
Redmond

LGA775 a DDR3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Czy to prawda że pod LGA775 bywają problemy z obsługą pamięci DDR3? Czy bywają np. problemy z kompatybilnością?

 

Jeszcze jedno. Czy na płytach DDR3 z LGA775 jest duży skok wydajnościowy względem DDR2??

Edytowane przez Redmond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rampage Extreme i była dość kapryśna jeśli chodzi o pamięci. Miałem problem z pamięciami Corsair 1600 CL7 2x1GB. Czasami po prostu płyta nie startowała i trzeba było włożyć OCZ i zapisać ustanowienia BIOSu.

 

Z góry chciałbym jednak podkreślić że REX była znana z kapryśnego zachowania względem RAM. Nie mogę się niestety wypowiedzieć o innych mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz DFI X48 T3RS i MSI X48 Platinum z DDR3 powiem jedno - jatka ;] OCZ Reaper 1800 i PDP Viper 1600 za wuja nie chciały działać na obydwu mobasach przy deklarowanych timingach. O ile na MSI dało się jeszcze otrzymać 1600 MHz, tak DFI kompletnie się zsypała przy grzebaniu z RAM i trzeba było resetować ustawienia BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na sprzęcie jak w sygnaturce nie doświadczyłem żadnych problemów z kompatybilnością. Pamięci hulają aż miło. Wzrost wydajności odczuwalny szczególnie przy win 7.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę moje pytanko. Otóż specyfikacja mojej płyty (GA-X48-DQ6) podaje obsługę pamięci jako:

 

1. Obsługa do 8GB pamięci Dual Channel przez 4 złącza DIMM

2. Dwukanałowa obsługa pamięci

3. DDR2 1200/1066/800/667MHz, ECC, non ECC memory modules

 

Pytanie brzmi, czy ta płyta nie ma w ogóle obsługi DDR3 i jeśli nie, to czy DDR2 1333MHz będą na niej działać, skoro specyfikacja nie podaje tej częstotliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...