Skocz do zawartości
Mat3o

Karta graficzna do 950zł

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 GHz BOX

Pamięć: OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Reaper HPC

Płyta główna: Abit IX38 QuadGT

Zasilacz: BeQuiet Straightpower 600W

 

Poszukuję karty pod ten zestaw. Zastanawiałem się nad GTX650 Ti od ASUSa, MSI albo Gigabyte. Jeżeli to dobry wybór to od kogo najlepiej wziąć? Jeżeli nie, to jaka inna karta wchodzi jeszcze w grę (do 950zł)? Wcześniej posiadałem GTX280 od Zotaca ale często się przegrzewał aż ostatecznie padł.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kup dodatkowe chłodzenie i podkręć procesor. Nie ma sensu inwestować w jakąś kartę z ceną w okolicach 950 zł gdyż procesor będzie ją ograniczał i ogólna wydajność w grach będzie taka sama jakbyś miał kartę za 300 zł... Podkręć procesor, dopiero wtedy można myśleć o zmianie karty na jakąś porządną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wezmę to pod uwagę i dokupię jakieś dobre chłodzenie. Na standardowym wykręciłem do 2.9 GHz ale to było stosunkowo dawno. Co do karty to wolę teraz zainwestować w jakiś lepszy model i mieć potem trochę spokoju :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Grand Kama Cross SCKC-2000

Sapphire HD6950 1GB DDR5

 

Procesor podkręcasz do 3.5GHz co dla GKC nie będzie żadnym problemem, ponadto będzie cicho a i sekcja zasilania na płycie będzie swobodnie oddawać ciepło. Grafika na starcie jest na poziomie GTX 560, ale to model Sapphire który jako jeden z niewielu praktycznie w 99% gwarantuje udany mod na 6970. Cały zabieg polega na odpaleniu programu i wgraniu nim BIOS z liczbą jednostek HD 6970. Po 3 minutach masz wydajność na poziomie GTX 570 ;)

 

 

@edit

Dopiero teraz zauważyłem że ten archeolog nade mną odkopał topic o którym już pewnie sam autor zapomniał...

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...