Skocz do zawartości
andrew777

Need For Speed: The Run

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ponoć gra jest też masakrycznie krótka, czego w sumie można sie spodziewać po filmikach, jak w każdym wyścigu wyprzedzamy 6-10 kierowców, a jest ich łącznie nie wiele ponad 200. Multi w NFS-ach to mnie kompletnie nie interesuje, zawsze wyłącznie singiel. Cena pewnie spadnie błyskawicznie, przynajmniej w zagranicznych sklepach, bo w polskich czy w Origin to pewnie z rok bedzie po premierowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisy potwierdzają że sam gameplay (bez cut-scenek i przerywników ewentualnych) to bez problemu tylko ~2h grania (kampania single player)... dość słabo jak na opowieść o 'wielkim' wyścigu o 'własne życie', który to się toczy od San Francisco aż po Nowy Jork...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

if you see this game "RUN" as far away as you can... from it!

Bida z nędzą. SHIFT 2 to jest Racer, to to coś nawet dla młodzieży się nie nadaje. Jedyny plus to grafika, ale co w dzisiejszych czasach znaczy grafika, wszystkie gry mają ten plus.

 

Widać na OKO (jakby można było na ucho) nie grając, że fizyka jazdy jak Burnout, na siłę wymyślona głupia historia, nie trzymająca się niczego z rzeczywistością- ergo nie poruszająca emocje - nudna.

 

z 5 filmików na youtub'ie ocena naciągana mierny czyli - 2/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sterowaniem. Po podłączeniu kierownicy nie wiem które klawisze naciskać żeby wyjść z Porsche. Wiem że X jest na Ctrl, a dalej pokazuje się B i już nic nie działa. U mnie B to prawdopodobnie klawisz Esc, no i jestem w d... Da się to zmienić jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sterowaniem. Po podłączeniu kierownicy nie wiem które klawisze naciskać żeby wyjść z Porsche. Wiem że X jest na Ctrl, a dalej pokazuje się B i już nic nie działa. U mnie B to prawdopodobnie klawisz Esc, no i jestem w d... Da się to zmienić jakoś?

 

Tez mialem problem, bo dali bezsensowne podpowiedzi z PADA, po ciezkich mekach doszedlem do tego, ze (prawdopodobnie u mnie) :

A = Spacja

B = O na kierownicy

X = kwadrat na kierownicy

Y = kwadrat + trojkat na kierownicy

 

Gra pozornie jest krotka, bo poza wyscigiem jest jeszcze seria wyzwan, gdzie mamy wyscigi w ktorych poza wygrana- biorac pod uwage czas przejazdu otrzymujemy medale, zdobycie np. 5 zlotych medali w danej serii (na okreslonym terenie) odblokowuje konkretne auto, wiec grania jest sporo wiecej niz 2 godziny.

 

Ja zagorzaly fun serii Colina, ktory nie jest przekonany do typowych symulatorow przyznaje, ze jest to pierwszy i dla mnie jedyny NFS na kierownice, ktory sprawia RADOSC z jazdy. Zniechecilem sie do tytulu ogladajac gameplay'e, ale uwierzcie mi piwko + "smakowy tyton" + towarzystwo i kierka na mapie gdzie jest kontolowane zejscie lawiny = PRZE-GENIALNA rozrywka...

 

Minusy ?:

- Najwiekszy minus dla mnnie to brak widoku zza kierownicy, ewentualnie gdyby chociaz dodali lusterko przy widoku z maski (uciekanie przed policja sprawialoby wiecej frajdy, gdybym widzial jak mnie dogania radiowoz), a tak czekasz poprostu na uderzenie... (owszem jest widok do tylu, ale to nie to samo).

 

- Brak mozliwosci wyboru konkretnego odcinka trasy ktory chcemy pojechac (wspomniana trasa z lawina jest bodajze 4 mapa w danej rozgrywce, wiec nie ma opcji by ja wzlaczyc bezposrednio).

 

- Ogolnie cut scenki gdzie trzeba wciskac klawisze sa wrzucone na sile i ciezko sie w nie zaangazowac (ratuje je fakt, ze jest ich doslownie moze 5).

 

- Szkoda, ze aut nie mozna modyfikowac, no ale gra nastawiona na typowa arcadowa frajde i uwierzcie, sprawdza sie w 100% - no moze poza maniakami symulatorow, ale chyba od poczatku wiadome bylo, ze to nie pozycja dla nich.

 

- Grafika hmm dla mnie jest troche za cukierkowo, pozatym chyba BF wywindowal moje oczekiwania... za to napewno wymagania sprzetowe sa zawyzone, bo w single gralem w 1680x1050 na ultra i sprzet z podpisu wedlug mnie dawal rade.

 

Najlepsze ustawienie kierki dla mnie to obrot w granicach 460-640stopni.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Nazwa Need for Speed znana jest chyba każdemu miłośnikowi samochodówek niezależnie od wieku, bowiem ostatnie dwie dekady praktycznie upłynęły pod szyldem flagowej marki Electronic Arts. Niektórzy z czytelników młócili w pierwszego NFS jeszcze na starusieńkich Pentium 90, aczkolwiek większość zapewne pamięta dopiero tryskającego neonami Need for Speed: Underground, skądinąd otwierającego nowy rozdział w historii cyklu. Natomiast jeśli spojrzymy w kalendarz, to począwszy od 1997 roku niemalże co dwanaście miesięcy pojawiała się kolejna odsłona NFS, zaś ostatnio częstotliwość premier zauważalnie przybrała na intensywności. Ledwo ochłonęliśmy po Need for Speed: Hot Pursuit, zmęczyliśmy Shift 2 Unleashed, a już nadjeżdża Need for Speed: The Run! Przy okazji zapowiedzi szesnastej pełnoprawnej gry okraszonej logosem NFS, twórcy postanowili przemycić mnóstwo innowacji, zerwać ze schematami i wykorzystać zaawansowany silnik graficzny Frostbite 2.0 napędzający również Battlefield 3. Jednak czy zamierzony efekt udało się osiągnąć?</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

RECENZJA NEED FOR SPEED: THE RUN - PUREPC.PL Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem tylko pobieżnie, ale mimo to natrafiłem na sporo literówek:

 

Van Diesel - Vin Diesel

Nissan Skuline - Nissan Skyline

Hot Pusruit - Hot Pursuit

Seria chyba nie powinna wyrastać trzecia noga - Serii chyba nie powinna wyrastać trzecia noga

Chellenges - Challenges

 

Jakaś korekta przed puszczeniem na główną by się przydała ;)

 

BTW. 7/10 za ten tytuł to IMO "łagodny wymiar kary" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa - premiera w piątek, weekend grania, tekst wczoraj o 22 skończony i są małe ptaszki ;]

 

Mnie zaciekawil tekst o meteorytach ? Widac przeciez na poczatku trasy, ze droga jest zamknieta i na jej odcinku ma miejsce kontrolowane zejscie lawiny... no ale sa tacy co wszedzie widza ufo i spiek :D <piwko>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczylem mojego pada Logitech RUMBLEPAD 2 to normalnie gra zczytywala zle przyciski i nie szlo grac, bo co dawalem gazu to nic sie nie dzialo, zadne emulatory pada z xbox360 nie pomagaly. To sie skusilem podlaczyc moja kierownice Logitech Driving Force GT i powiem ze to byl strzal w 10, jak nie bylem przekonany co do jazdy na kierownicy w NFS to bawilem sie niezle :) Gra moze i krotka ale wciaga tym swoim czyms, zwlaszcza trasy przed Nowym Jorkiem w tych lasach, cos pieknego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. 7/10 za ten tytuł to IMO "łagodny wymiar kary" ;)

 

Na pewno jest lepsza od shifta 2 , który niby nie jest arcade tylko ma sp... obsługę FF i nie da się normalnie pograć na kierownicy.

 

Run to arcade , który wciąga i nie nudzi to jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta gra jest bardzo podobna do hp i na pewno lepiej dopracowana pod względem technicznym. Shift 2 to także wtopa względem jedynki , tak bywa jak betę wypuszcza się jako pełną wersję :wink:

 

 

Jak się dobrze sprzeda to będzie kontynuacja run-a , świadczy o tym końcówka gry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff. Stwierdzenie że Run jest lepszy od Shifta 2 jest co najmniej zadziwiające, chyba że posiada się na to mocne argumenty. Ja zgadzam się ze zdaniem maSTHa212 twierdząc, że Run powinien być porównywany do HP a nie Shifta. Mnie osobiście HP bardziej przypadł do gustu. Więcej zabawek przy walce z policją oraz bycie samą policją urozmaicało tą grę. W Runie jestem w Las Vegas i na 99% reszta gry będzie wyglądać jak do tej pory, czyli byle do przodu i bez zbędnych ceregieli. Wracając do Shiftów to dwójka IMHO lepsza niż jedynka. Oba Shifty dają ogromną zabawę pod warunkiem grania na kierownicy. Do Runa nawet nie próbuje podłączyć kiery bo wiem jak się to skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź poczytaj o shifcie 2 , wszyscy wieszają psy na nim ,nie da się grać na kierownicy niezależnie od marki czy półki. Do tej pory nie działa FF poprawnie + lekki lag. W jedynce dało się to zrobić ,a w dwójce już nie także fail na maxa.

 

A o gustach się nie dyskutuje :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że ja nie muszę o niej czytać bo w nią gram :wink: Podsumowując: Wg. mnie HP/Run dobre na szynką zabawę klawiaturą bez zbędnego wysilania się. Shifty na kiere jak ktoś oczekuje czegoś więcej niż wciskanie na przemian 3-4 klawiszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Criterion jest w trakcie tworzenia nowej samochodówki (EA Jobs, oferta pracy, podano jedynie że praca przy słynnej i znanej marce gier wyścigowych - stąd nie wiadomo czy BurnOut czy NFS następny):

View Requisition

 

Więc dla fanów arcade'ówki w innym wcieleniu za ~rok czeka coś innego/nowego (ale czy lepszego?);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale mi podoba się the run. Działa kierownica i to świetnie. Zero kombinowania czy ustawiania. Jazda jest przyjemna i jest policja choć zdecydowanie za mało. Mój pięcioletni syn ma ubaw po pachy i sam mało a bym się wciągnął :)

Nie chciałem symulatora tylko grę dla dzieciaka i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pięcioletni syn ma ubaw po pachy i sam mało a bym się wciągnął :)

Nie chciałem symulatora tylko grę dla dzieciaka i jestem bardzo zadowolony.

 

Dla takiej grupy wiekowej jest dedykowany nowy nfs. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla takiej grupy wiekowej jest dedykowany nowy nfs. ;>

 

Powiedział bym od 5 do 15 to taki target podstawowy.

 

Ale poza brakiem możliwości wyboru, co nieco utrudnia, ale i upraszcza rozgrywkę, poza brakiem impulsów EM, blokad i helikopterów na zawołanie czy kolczatek jest coś ciekawego i pozytywnego. Rozbudowana realistyczna fizyka gry. Syn jedzie i zjeżdża na pobocze a bryką telepie jak by faktycznie wjechał na wyboje. Uderza w auto przy drodze, zależnie od wielkości tegoż obraca się ono, lekko przesuwa, blokuje nam przejazd.

 

Ta realistyczna fizyka gry jest dobra. Ale jest też trochę błędów. Skoro gra najlepiej sprawdza się w rękach dzieci i młodzieży to funkcja restartu powinna być lepiej dopracowana. Tymczasem można wpaść pod most, być na tyle blisko drogi, aby nie nastąpił autoreset, i przyblokować się w filarach mostu. Dzieciakowi wyjazd mógł by zająć godzinę ;) musiałem mu pomóc. Zdecydowanie gra powinna być kompletna, jeżeli idą w tą stronę to niech też dopieszczają takie elementy.

 

Tak więc pod względem interesującej rozgrywki + wobec shifta 2, pod względem fizyki świata + wobec ostatniego HP. Ogólnie gra ma swoje miejsce pod choinką dla dzieci i młodzieży i na pewno sprawi im sporo frajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może się nie znam, ale kiedy widzę uderzenie w auto i ono odskakuje to wydaje mi się, że jest to bardziej realistyczne niż było w HotPursuit. Tam to było wg mnie bardziej arcadowo zrobione i akurat ten element w HP mnie wkurzał. Podobnie jak nie działająca kierownica logitecha. Dlatego mimo plusów takich jak pościgi policją i kolczatki blokady, impulsy i helikoptery w the run widzę więcej z grywalności. Oczywiście tak jak wyżej pisałem, dla dzieci i młodzieży bo chyba wszystkie NFS są kierowane do tej grupy wiekowej, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic, zeby gra tak strasznie nie klatkowala? Jest limit 30 fps i nie da sie po prostu grac w to badziwie. W rpg czy tpp jeszcze rozumiem takie limity, ale w wyscigach to przeciez porazka. Jest szansa na jakas latke, zeby miec 60 fps przy wlaczonej synchronizacji czy juz wystawiac to g. na allegro?

 

Silnik teoretycznie z BF3, tam jakos da sie ustawic 60 fps w 1080p i przy detalach na medium gra trzyma u mnie taki frame rate (60fps), wiec nie wiem czemu psuli skoro bylo dobrze.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...