Skocz do zawartości
Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Samsung I9100 Galaxy S II

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem. Podłączam słuchawki do SGS2 i włączam radio a tam napis "nie podłączono słuchawek"... w jaki sposób je podłączyć ? mocno dopychać do końca bo nie wiem... Mam nadzieje ze tel nie jest zepsuty od startu. Też tak mieliście jak podłączyliście słuchawki ? Moze mam coś w ustawieniach. Tel sie całkowicie rozładował i teraz się łąduje ;). Poza tym jak podłączam słuchawki ciu jakby wystają poza wejscie (tak jakies 2mm) też tak macie ? Pchać mocno do środka az zaskoczą ? czy łatwo Wam wchodzą słuchawki port ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (dotyczy chyba każdego telefonu na touch wiz): jak wybieram przycisk telefon mam raporty i takie tam ale nie mam już zwykłej klawiatury numerycznej takiej aby wpisać dowolny numer telefonu i go wybrać. poza tym jak sprawdzić stan konta na przykład sieci play (zazwyczaj sprawdzało to się specjalnym kodem #101 ale jak mam wpisać kod jak nie ma klawiatury numerycznej tylko są raporty i tego typu rzeczy.

 

Jeżeli jeszcze do tego nie doszedłeś, to pod belką z zegarem są odpowiedznie kontrolki, tam wybierasz klawiaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wiem. Ok słuchawki juz obczaiłem. Trza było moceniej włożyć ;). Wam pokazuje się jakaś ikona jak włożycie słuchawki ? A i jak wyłączyć playera z tego menu rozsuwanego z góry (gdzie jest opcja włączenia wifi gps i takie tam) ? Jak włacze playera jedyny sposób na jego zabicie to killowanie go przez menagera zadan.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wiem. Ok słuchawki juz obczaiłem. Trza było moceniej włożyć ;). Wam pokazuje się jakaś ikona jak włożycie słuchawki ? A i jak wyłączyć playera z tego menu rozsuwanego z góry (gdzie jest opcja włączenia wifi gps i takie tam) ? Jak włacze playera jedyny sposób na jego zabicie to killowanie go przez menagera zadan.

 

W andku nie ma co killowac programow/aplikacji. W razie braku pamieci system sam je ubija. A zabawy taskkillerami moga tylko zwiekszyc uzycie baterii (system czesto zamkniete aplikacje na nowo musi otworzyc).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ;). Jak ustawić aby w przeglądarce jasność ekranu była bardzo małą ? Ustawiłem sobie jasność ekranu na prawie zero ale w prezglądarce wraca do większej jasności.

 

Pytanie 2 - ile Wam tel trzyma na baterii ? MI w sumie krótko. Naładowałem go wczoraj koło 21 - i rozłączyłem. Korzystałem z wifi netu itp oraz gry i tel padł całkowicie koło 15. Imo to trochę za mało ;). A rano go trochę podładowałem.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wam zmienia jasność ekranu w przeglądarce na większa niż macie nastawioną w telefonie ? Mam sztywno nastawioną małą jasność ale jak wejdę w przeglądarkę jasnosc się zwiększa (a mam wyłączone automatyczne dostosowywanie jasności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz telefon do komputera i odpal KIES. Sprawdź czy jest nowa wersja oprogramowania. Fabrycznie miałem KE4 i zaktualizowałem do KF2. Bateria trzyma trochę lepiej.

Ja mam automatyczne dostosowanie jasności i czasem mi się zmienia ale nie jest to męczące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wam zmienia jasność ekranu w przeglądarce na większa niż macie nastawioną w telefonie ? Mam sztywno nastawioną małą jasność ale jak wejdę w przeglądarkę jasnosc się zwiększa (a mam wyłączone automatyczne dostosowywanie jasności)

 

Przeglądarka ma osobne ustawienie jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz telefon do komputera i odpal KIES. Sprawdź czy jest nowa wersja oprogramowania. Fabrycznie miałem KE4 i zaktualizowałem do KF2. Bateria trzyma trochę lepiej.

Ja mam automatyczne dostosowanie jasności i czasem mi się zmienia ale nie jest to męczące

 

Mi też to nie przeszkadza automat jasność tylko mi chodzi o zużycie baterii. Tak btw co to jest ke4 i kf2 ? Pytania no oba ale google mało mówi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dzień powinna trzymać standardowo.

Nie prawda. Chyba, że wyjaśnisz co to według Ciebie znaczy "standardowo" ?

 

A zabawy taskkillerami moga tylko zwiekszyc uzycie baterii (system czesto zamkniete aplikacje na nowo musi otworzyc).

Jak ktoś posługuje się nim umiejętnie to na pewno nie...

 

Co do baterii - należy się przyzwyczaić, że smartphone'y najnowszej generacji przy "normalnym" użytkowaniu trzymają około. 12 godzin. Wieczorem podpinacie, a rano odpinacie od ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz zdefiniowac normalnego uzytkowania bo kazdy ma inne potrzeby i moze uzytkowac telefon inaczej. Moj pierwszy Galaxy S wytrzymuje nawet 6-7 dni na jednym ladowaniu i dla mnie to jest normalne uzytkowanie (synchronizacja, poczta, czasem pare rozmow, smsow, endomondo + gps jak pogoda pozwalaja na jazde rowerem i tryb offline miedzy polnoca o 8 rano) a jednoczesnie mam swiadomosc, ze sa tacy, ktory zuzyja baterie w ciagu doby jesli wisza non-stop na telefonie, buszuja w internecie z podswietlonym ekranem czy zabawiaja sie grami na Androida przez wiekszosc czasu. Z S2 bedzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed updatem (caly czas jestem na ke4) zazwyczaj tej trzyma około 15h, czasami krócej jak więcej z neta korzystam. Przy średnim korzystaniu ze 24h wytrzyma.ja jednak bym chciał że przy max obciążeniu tel wytrzymywal ok 18h. Wtedy można było by mówić o pelnej mobilności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też znalazłem ale chciałem opinie tego forum konkretnie i co wtedy zrobić ? ale mniejsza z tym. Zainstalowałem kg5 i liczę na poprawę czasu baterii bo 8h przy ciężkim używaniu mało mobilne. Chyba się bez nowych ogniw nie obejdzie.

W gps status po ilu sec połączą się wam z satelitami ? U mnie satelity znajduje momentalnie ale łączy się z nimi czasami 2 min.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mój Samsung i w związku z tym mam pytanie. Mam problem z podłączeniem telefonu do PC za pomocą Kies'a. Pobrałem najnowszą wersję ze strony Samsunga. Po zainstalowaniu oprogramowania podłączyłem telefon do PC i tyle. Połączyć się nie chce. Widzę że Windows próbuje wyszukać sterowniki dla "zewnętrznego urządzenia BT" jednak wszystkie próby kończą się błędem.

 

-----

 

Ok, teraz pojawia się nowy komunikat: "nie można połączyć się z urządzeniem GT-I9100. nie można pobrac informacji o urządzeniu".

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w telefonie wybrales aby laczyl sie zapomoca kiesa czy czego kolwiek innego ?

 

W telefonie nic nie wybierałem. Podłączyłem go via USB.

 

 

W Kiesie w Narzędziach "zainstaluj sterownik" -

 

Zainstalowałem sterowniki z Kies'a jednak właśnie po ich instalacji zaczynają pojawiać się jakieś urządzenia bt których nie potrafi zidentyfikować/zainstalować sterowników.

 

#######

 

Trochę pokombinowałem i oto co udało mi się zrobić:

 

1. usunąłem zewnętrznego bluetootha z PC (gwizdek + sterowniki)

2. zainstalowałem najnowszą wersję Kies'a

3. zainstalowałem sterowniki z Kies'a

4. podłączyłem telefon bez włączonej funkcji debugowania usb -> zainstalował się poprawnie

5. odłączyłem telefon i podłączyłem go na nowo, z włączoną funkcją debugowania -> zainstalowały się kolejne sterowniki

 

Niestety, dalej otrzymuję komunikat, że nie można pobrać informacji o urządzeniu.

 

#######

 

Ok. Wreszcie sobie poradziłem. Pogrzebałem na innych forach i postąpiłem zgodnie z poniższym (może się komuś przyda):

 

1. instalacja Kies

2. restart PC

3. usunięcie procesów Kies'a

4. odpalenie Kies'a i instalacja sterowników

5. restart PC

6. usunięcie procesów Kies'a

7. podłączenie telefonu w trybie debugowania (zainstalowały się kolejne sterowniki)

8. restart PC

9. usunięcie procesów Kies'a

10. podłączenie telefonu w trybie normalnym (zainstalowały się kolejne sterowniki)

11. restart PC

12. usunięcie procesów Kies'a

13. podłączenie telefonu w trybie normalnym

14. odpalenie Kies'a

15. DZIAŁA

 

Co najciekawsze, telefonu nie wykrywa jeżeli odpalę najpierw Kies'a a potem go podłączę...

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugich namyslal w koncu kupilem SGS2 , moj stary SGS jeszcze 11 miesiecy w kontrakcie powedrowal do mojej drugiej polowki ;)

Zakup online w Play.com UK malego ''szoku'' doznalem jak zobaczylem ze w pudelku byla instrukcja tylko w jezyku Polskim pierwsze uruchomienie phona i dalej jezyk Polski

troche to dziwne jak na telefon kupiony w UK ? nieprawdaz

 

Android version 2.3.3

Baseband version I9100 XXKF2

Kernel 2.6.35.7-19100XXKF2-CL253.........

 

 

Pierwsze pytanie czy warto robic jakikolwiek updejt softu ,

drugie pytanie jak zmienic ten jaskrawy screen ukazujacy sie po wlaczeniu phona ( ten ktory trzeba przesunac zeby zaczac uzywac koma ) ?

update : Settings > Display > Screen Display > Lock Screen > :)

 

 

Czyzby temat zamarl ?

 

Co myslicie o screen protectorach , czy jest sens je stosowac ? ''udalo'' sie juz komus zarysowac szklo w SGS2 ???

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkalem sie juz z informacja ze komus na wyswietlaczu pojawily sie mikroryski mimo ze nie nosil w kieszeni nic poza tel.

Pisales ze zmieniles sgs na sgs2. Spora roznica miedzy tymi tel. w dzialaniu? Po za tym jak jest z tulnia klapka bo ktos mi pisal ze gorsza noz w sgs.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sgs ma podobna klapke i dla mnie nie jest to wada - przynajmniej do czasu jak dobrze sie trzyma tel. Przydaloby sie jeszcze jakies info porownawcze wydajnosc, ogolne dzialanie i beterie, bo z nia podobno cienko :/

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quave

 

Porownujac do SGS1 jest oczywiscie szybciej ale cudow sie nie spodziewaj :/ jak dla mnei SGS2 powinien miec numerek 1.5 ;)

Bateria przy porownywalnym uzytkowaniu trzyma podobnie znaczy sie krotko , dalej musze phona co dzien ladowac . :/

Zalozylem juz screen protector i troche zaluje bo czulosc ekranu na dotyk spadla dosc znacznie ,moze jakis kulawy screen protector ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...