Skocz do zawartości
Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Samsung I9100 Galaxy S II

Rekomendowane odpowiedzi

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Wielu z nas emocjonuje sie nowym flagowym modelem Samsunga. Najbardziej ciekawi jakosc nagrywanego materiału video. Wielu twierdzi że jest to godny następca starszej galaktyki.

 

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/02/galaxy-s2-official-photos-revealed/gsmarena_009.jpg

 

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/02/galaxy-s2-official-photos-revealed/gsmarena_010.jpg

 

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/02/galaxy-s2-official-photos-revealed/gsmarena_011.jpg

 

http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-i9100-galaxy-s-ii/preview/phone/gsmarena_001.jpg

 

http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-i9100-galaxy-s-ii/preview/phone/gsmarena_021.jpg

 

Model: Samsung i9100 Galaxy S2

 

Procesor: Qualcomm Snapdragon 8260 z dwoma rdzeniami taktowanymi zegarem 1,2 GHz i grafiką Adreno 205,

 

Ekran: 4,3-calowy, pojemnościowy Super AMOLED Plus o rozdzielczości 800 x 480 pikseli,

 

Aparat (tył): 8 Megapikseli, autofokus (ostrość ustawiana dotykiem), flesz LED, stabilizacja obrazu, geotagowanie zdjęć, nagrywanie filmów Full HD 1080p z prędkością 30 fps-ów,

 

Kamera (przód): 2 Megapiksele,

 

Pamięć: 512 MB RAM, 16 GB flash, gniazdo kart microSDHC,

 

Łączność: 3G HSDPA 14,4 Mbps, WiFi 802.11b/g/n z funkcją hotspotu i DLNA, Bluetooth 3.0, układ Near Field Communications (NFC), wyjście HDMI,

 

Nawigacja: moduł A-GPS, cyfrowy kompas, Google Maps

 

Czujniki: akcelerometr, zbliżeniowy, oświetlenie, żyroskop

 

 

 

Tu jest link do sklepu EURO:

 

Samsung Galaxy S II GT-i9100 - premiera w pierwszej połowie maja - Smartfon Samsung. Dobra cena w RTV EURO AGD

 

 

 

CENEO

 

Telefon Samsung Galaxy S II GT-i9100 - Ceneo.pl

Edytowane przez G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie lepiej niż w galaxy s ale wątpie by dorównał Twojej nokii w nagrywaniu wideo.

Z niecierpliwością czekam na jakąś recenzje jego ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Build quality could be better

Czyli jak zwykle u Samsunga, jakość wykonania nie do końca potrafiąca dotrzymać kroku świetnemu hardware'owi.

 

edit

Design i procesor jest świetny, widziałbym tam jednak rozdzielczość qHD i lepszy aparat. I stockowego Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Jest juz review na gsmarena.

 

Samsung I9100 Galaxy S II review: Brightest star - GSMArena.com

 

 

Key features

•Quad-band GSM and quad-band 3G support

•21 Mbps HSDPA and 5.76 Mbps HSUPA support

•4.3" 16M-color Super AMOLED Plus capacitive touchscreen of WVGA (480 x 800 pixel) resolution

•Android OS v2.3.3 with TouchWiz 4 launcher

•1.2 GHz dual-core Cortex-A9 CPU, Mali-400MP GPU, Exynos chipset, 1GB of RAM

•8 MP wide-angle lens autofocus camera with LED flash, face, smile and blink detection

•1080p HD video recording at 30fps

•Dual-band Wi-Fi 802.11 b, g and n support

•GPS with A-GPS connectivity; Digital compass

•16/32GB internal storage, microSD slot

•Accelerometer, gyroscope and proximity sensor

•Standard 3.5 mm audio jack

•Charging MHL microUSB port with USB host and TV-out (1080p) support

•Stereo Bluetooth v3.0

•FM radio with RDS

•Great audio quality

•Extremely slim waistline at only 8.5mm and low weight (116g)

•2MP secondary video-call camera

•Full Flash support and GPU-acceleration for the web browser permit 1080p flash video playback

•NFC support (optional, not without a software update)

•Document editor

•File manager comes preinstalled

•The richest video format support we have seen

 

 

Main disadvantages

 

•All-plastic body

•No dedicated camera key

•Super slim body has poor grip when taking pictures

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Ktoś z Was posiada Galaxy S2 już ? Przymierzam się jakiegoś smartphona (przesiadka z bidnej nokii 1660 ;]) chciałem też posłuchać opinii innych bo z tego co czytałem to teraz "najlepszy" smartphone na świecie ;): 20 best mobile phones in the world today | News | TechRadar UK

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najlepszego smartphone'a na świecie, są najlepsze - zależy kto czego oczekuje. Koniec końców hardware jest kwestią drugorzędną, liczy się system i baza oprogramowania, możliwości. Chris ładnie to ujął,

. Czy więc warto płacić 2K? Ale to nie ważne, wróćmy do pytania.

 

 

Wnioskując z recenzji to SGS2 jest znakomitym urządzeniem i nie można popełnić błędu wybierając właśnie jego.

Może poczytaj jeszcze http://www.neowin.net/forum/topic/995514-samsung-galaxy-s-ii/ bo to pisane od strony użytkownika a nie recenzenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie: o co chodzi z tymi grami 3D ? Lepiej kupić wersje z teoretycznie lepszym prockiem graficznym (wersja SGS2 i9100) czy ten z tegrą 2 ? W ogole cze jest wersja z tegrą dostępna w PL ? Czy sytuacja z grami się poprawi czy pogorszy jeżeli chodzi o wersje SGS2 i9100 ?

 

A i po jakim czasię się spodziewadź obniżek cen np do 1500 zł i mniej ? Jest jakaś szansa na obniżki w tym roku ? Jak np było z innymi telefonami (galaxy s 1) ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem tylko z Let's Golf i Steambirds. Golf się nie uruchamiał a Steambird potrafią się zawiesić. Nie mam za dużo gier więc wielu nie sprawdziłem. Można spróbować z Chainfire 3D odpalić ale mi bardzo na tym nie zależy więc nie będę próbował.

Nowy update poprawił prace na baterii i teraz telefon spokojnie wytrzymuje mi 1,5 dnia przy normalnym użytkowaniu(cały czas wifi, 3g, 1h rozmów dziennie, parę sms-ów i 1h multimediów i gier)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym przymierzaniem się poczekałbym bo w sierpniu/wrześniu ma być zaprezentowany nowy iPhone a wtedy największa konkurencja zawyczajowo obniża troszkę ceny. Ja też już praktycznie klikałem 'kup teraz' w przypadku interesującego mnie urządzenia ale ostatecznie postanowiłem poczekać bo noża na gardle nie mam a ostatecznie albo kupię coś lepszego albo taniej to, co zaplanowałem. Nie ma to jak zdrowa konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma i jezeli ufac Samsungowi to nie bedzie wersji z Tegra.

 

Jezeli szukasz telefonu do gier kup Iphona

 

Wysłano z GT-I9100 z użyciem Tapatalk

 

No do gier nie szukam po prostu chaiłęm sobie od czasu do czasu w coś pynkąć - z tego co wiem na XDA jest już fix na granie w gry które wcześniej nie chodziły wiec pewnie wezme SGS 2. Iphone odpada bo za drogi a ipoda i tak mam od brata ;).

 

A i gdzie najtaniej kupić galaxy s2 ? Teoretynie powinien 1700 zł kosztować ale zazwyczaj stoi koło 2k.

 

EDIT

Czy na rynek PL jest przewidziana wersja 32GB ? Jeżeli tak to gdzie można ją kupić ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydajnościowo gorszy od S2 czasami o 30%, a droższy o 700 zł min ;). Poza tym 3D jakoś na mnie nie działa. HTC sense i desiegn wyraźnie lepsze ale nie za 700 zł. Poza tym pewnie będzie ciężki jak sensetion czy desiere HD. SGS2 jest bardzo lekki co jest plusem bo przy upadku istnieje 10% szansa ze nie zmieni od razu się w kupkę złomu za 2k zł ;). Własnie co do ochrony - korzystał ktoś z Was z tego tupu etui = foila ochronna : Gel Skin Carny Mat Samsung i9100 Galaxy SII + Folia - HQGSM Akcesoria GSM Najwyższej Jakości. Tarnowskie Góry ŚLĄSK Warszawa - HTC HD2 LEO, iPhone 3G 3GS 4G, LG, Samsung, Nokia, Motorola, SonyEricsson ? (np na Iphonach czy innych telefonach). Jak to się sprawdza w praktyce. Co jeszcze można kupić aby ochronić taki telefon w miarę upadku ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nalozone etui case-mate to najtansze i jestem srednio zadowolony. Czesto przy wyjeciu z kieszeni sie zsuwa. Na allegro sa juz jakies metalowe moze sa lepsze. Folir bym sobie darowal, w koncu jest gorilla glass

 

Wysłano z GT-I9100 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (dotyczy chyba każdego telefonu na touch wiz): jak wybieram przycisk telefon mam raporty i takie tam ale nie mam już zwykłej klawiatury numerycznej takiej aby wpisać dowolny numer telefonu i go wybrać. poza tym jak sprawdzić stan konta na przykład sieci play (zazwyczaj sprawdzało to się specjalnym kodem #101 ale jak mam wpisać kod jak nie ma klawiatury numerycznej tylko są raporty i tego typu rzeczy.

 

ile wasz telefon ma całkowitej pamięci ram ? Mój ma tylko 837mb a przecież standardowo powinien mieć 1gb. czy to normalne ? W dodatku przy małej ilości uruchomionych aplikacji i tak używa ponad 400mb. Jak jest z tym u Was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

ile wasz telefon ma całkowitej pamięci ram ? Mój ma tylko 837mb a przecież standardowo powinien mieć 1gb. czy to normalne ? W dodatku przy małej ilości uruchomionych aplikacji i tak używa ponad 400mb. Jak jest z tym u Was ?

 

Normalne. Każdy telefon z androidem zużywa zawsze coś na system i aplikacje działające w tle, typu smsy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzieki za odp ;). A i jeszcze jedno: jak wyłączyc całkowicie przeglądarkę z poziomu przeglądarki a nie zabijać proces w menadżerze zadań ? Jak się zajejestrowałem na social hub (facebook i gmail) to mi do kontaktów w telefonie dołączyło kontakty z facebooka... da się jakoś to cofnąć ? W kontaktach w tel chciałbym mieć tylko konktaty telefoniczne - nic więcej.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem dzięki za pomoc ;).I jak wyłączyc całkowicie przeglądarkę z poziomu przeglądarki a nie zabijać proces w menadżerze zadań ?

 

Poczytaj mi mamo :wink:

 

- Aplikacja, która jest w tle, zużywa tylko i wyłącznie pamięć ram, użycie procesora to 0-0,01% - ma to zerowy wpływ na baterię

- RAM jest po to, żeby go używać. Czasy windowsa 98 i XP minęły. Tak więc czym telefon ma więcej ramu, tym więcej będzie miał zajęte, jednak MAŁA ILOŚĆ WOLNEJ PAMIĘCI NIE MA WPŁYWU NA WYDAJNOŚĆ SYSTEMU

- Android jest zaprogramowany do tego, żeby automatycznie zabijać procesy kiedy potrzebne jest więcej pamięci RAM (do odpalenia np pamięciożernej aplikacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...