Skocz do zawartości
Freev

[BXMOD] Zamiast ładować system mam czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie próbuję uruchomić Taulatina 1400/512/133/1.45 (SL5XL) na płycie ECS P6VXA.

Udało mi się go jako tako odpalić ale nie do końca.

Wszystko się włącza, pokazują się informacje o grafie, potem BIOS, dyski, etc, jedno pyknięcie POST.

Potem wyświetla się kolejny ekran z listą dysków i niby myśli, jak coś wcisnę na klawiaturze to leci dalej, a potem pokazuje się czarny ekran. Przedtem był tam Celeron 900/128/100/1.75 (SL633).

Z tego co znalazłem to mój chipset VIA obsługuje też Taulatina.

Na starcie poprawnie pokazuje P3 1400.

Procesor zmodyfikowałem według schematu Qronia, próbowałem też kilka innych ale tylko ten odpalił.

Patrzałem na grafie na AGP i PCI, ale różnicy niema.

Zaktualizowałem BIOS z 1.0b do najnowszego 2.1b i dalej to samo.

Próbowałem poprzestawiać to i owo w BIOSie, standardowo bez różnicy.

 

Ja już nie wiem gdzie szukać, podsunął by mi ktoś co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety komp nie wstaje, a sam procek grzeje się niemiłosiernie.

 

EDIT:

Ustawiałem w BIOSie i nareszcie udało mi się odpalić Ubuntu w Live CD, jednak pracuje dość niestabilnie, przy próbie uruchomienia OpenOffice zrestartował się.

W BIOSie pokazuje mi Vcore 1.28 V, jeśli ustawiłbym jakoś 1.45 V to by działał stabilnie?

Edytowane przez Freev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje moda

 

Takie sprostowanie z mojej strony do tego co pisałem kiedyś w poście DJH83 o BXmodzie na via 694x.

 

No jeśli nie ma w biosie zmiany napięć procesora na mniejsze wartości, lub zmian napięć zworkami na płycie głównej, no to trzeba Vmoda dorobić do tych trzech tylko zaizolowanych pinów na procesorze przy chipsecie 694x i ewentualnie ustawić fsb w biosie, lub zworkami z 66MHz (jeśli tak ustawi płyta np celerona ) na 100MHz.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...