Skocz do zawartości
fiend

Dylemat z wymianą procka AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie Athlona 250 i nie jest on wystarczający do bardziej wymagających tytułów. Reszta sprzętu bez zarzutu, żeby nie było, że niby karta słaba (6850). Mam ok. 300zł na procka do wydania i stanąłem przed dwoma opcjami:

1. Kupić nowego Phenny'ego 555- niby nowsza rewizja c3 i czytałem, że spora ich część na x4 odblokowuje się bez problemu.

2. Szukać okazji na używanego, pewnego unlocka x2/x3 na x4- zdarzały się ostatnio za śmieszne pieniądze (260-300zł), a ja rzecz jasna nie miałem wtedy na to pieniędzy.

 

Dotychczasowa płyta to 870-g45, sprzedałem ją już razem z prockiem i dlatego nie chciałbym przekroczyć zbyt mocno tych 300zł. Może któryś z użytkowników ma na sprzedaż unlocka za sensowną cenę? O płytę też nie ma co się martwić, Crosshair III za śmieszne pieniądze już jest w drodze. Czekam na wasze opinie i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon to jednak trochę dla mnie za mało :\ Właśnie chyba poczekam na jakąś okazję na Allegro. Jak na razie wypatrzyłem phenoma x4 965 w ciekawej cenie, ale nie wiem jak to się do wtorku potoczy (od 300zł, kt 490) no i mam nadzieję, że nikogo ten procek nie zainteresuje :D x3 widziałem, ale tak sobie ustaliłem, że tylko pełnoprawnego quada wezmę. Jeszcze ździebko inne pytanie, czy athlon x3 435 z unlockiem może mieć też dodatkowo cache l3, czy nie? Zależy to bodajże od rdzenia (Callisto/Deneb)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że athlon mi wystarczy, ale w grach nie obsługujących jeszcze 4 rdzeni będzie sporo wolniejszy niż nawet phenom x2. Wkurzyłem się, bo tego 965 podbili do 390zł... Za 415 można właśnie mieć tego 955, ale to dla mnie za dużo. Kupiłem w końcu zniecierpliwiony Phenoma 555 no i zobaczymy, czy się odblokuje. Jak nie to i tak pewnie w wakacje albo pod koniec przesiadka na sandy albo bulldozera. A jak się odblokuje to będę chol@$nie się cieszył :D Dzięki wszystkim za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom 555 odblokował się bez problemu na moim Crosshair'ze III na 4 rdzenie, podkręciłem z ciekawości na 3.7GHz- chodził stabilnie, ale temperatura na boxie dobiła 65C w occt. Zbiję na standardowe zegary i zmniejszę trochę napięcie. Różnica pomiędzy athlonem 250 a tym phenomem w gta 4 jest chora- co najmniej DWA razy więcej fps przy tych samych ustawieniach video. Karta 6850. No, jestem z procka zadowolony, chociaż nieźle się wkurzyłem, jak obniżyli ceny Phenoma 955 do 350zł. I tak 50zł oszczędzone. Dzięki wszystkim za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...