Skocz do zawartości
AragornPL

Neostrada Fiber od TP/Orange

Rekomendowane odpowiedzi

TP od jakiegoś czasu dość nieśmiało zapowiada wprowadzenie łącz w technologii VDSL2 na kablach miedzianych dla końcowego abonenta. Łącza te mają być wielokrotnie szybsze od obecnie oferowanych w usługach DSL TP i Neostrada. Rozwiązanie to może być ratunkiem dla ludzi mieszkających w większych miastach, nie posiadających jednak dostępu do oferty sieci kablowych, chociażby dla mnie. Bloki z kablówką znajdują się w odległości 400m od mojego mieszkania.

Garstka linków:

[TP uruchomiła testową linię VDSL2 - TELEPOLIS.PL]

[Strefa 80 Mb/s - blog Orange - TP - o ludziach, Orange, TP, telekomunikacji i …]

[Testy neostrady TP w technologii VDSL2]

[Czy warto mieć miedź? VDSL2 kontra FTTH - blog technologiczny - o nowościach, innowacjach i technologii telekomunikacyjnej]

[Szybka Neostrada TP na wakacje - Nowe Technologie w INTERIA.PL]

Wysłałem wiadomość z zapytaniem o testy VDSL2 i wyraziłem chęć zostania testerem. Liczyłem na poważniejsze potraktowanie, gdyż Neostrada w najszybszej opcji zarejestrowana jest w mym lokum na firmę, która dodatkowo posiada jeszcze kilka linii telefonicznych od TP i telefony komórkowe w Orange. Zadzwonił konsultant telekomunikacji, co wywołało u mnie zdziwienie, ponieważ zazwyczaj firma ta ma klienta w poważaniu, nawet nieindywidualnego. Powiedział, iż VDSL2 obecnie dostępne jest tylko w akademikach, a komercyjne wprowadzenie usługi planowane jest na trzeci/czwarty kwartał 2011 roku.

Czy również oczekujecie na tę usługę? Wiążecie z nią jakieś nadzieje? Byłby to swoistego rodzaju przełom, TP w końcu zaczęłoby doganiać operatorów kablowych z prędkościami. Ciekawi mnie, jak by wyglądała kwestia dostępności. Na razie możemy jedynie gdybać i snuć przypuszczenia. Może wśród nas jest tester i zechciałby się podzielić odczuciami?

Temat ten powstaje w formie kompendium, na początku będzie dyskusja oraz nowe informacje nt. usługi. Później mam nadzieję, że temat zamieni się w swoistego rodzaju kompendium wiedzy i zbiorowisko użytkowników.

Jakie są Wasze odczucia odnośnie planów Telekomunikacji Polskiej?

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mamy podobny problem. Tez mieszkam obok osiedla z kablowka tyle ze ja mam jakies 600m. Moja jedyna opcja jest tylko i wylacznie TP a mieszkam w krakowie. Mam netie na lini TP i posiadam wykupione 20Mb/s z czego praktycznie jest gora jakies 12,5Mb/s. Naczytalem sie bardzo duzo na temat tej technologi i pisalem na jednym forum z uczestnikami testu. Poprosili mnie o parametry lacza z modemu adsl+ po czym mi napisali ze na mojej linie nie ma mazliwosci zeby chodzilo 40Mb/s. Ponoc zeby chodzilo 40Mb/s to praktycznie musisz miec a ADSL+ stale 20Mb/s. Czyli musisz miec dobra jakosc kabli doprowadzajaca internetod centrali i miec blisko centralke. Co dziwne centralka TP w lini prostej jest jakies 600m ode mnie a nie moge uzyskac tych 20Mb/s i mam slabe parametry.

Oto moje parametry http://zapodaj.net/f9f56b3894c9.jpg.html Zbyt niski jest SNR Margin.

Zastanawia mnie jak bedzie wygladalo wdrazanie tego VDSL2 przez TP. Czy beda modernizowac szkielet sieci i prowadzic swiatlowod przez glowne drogi a od niego wpinac sie do kabli miedzianych? Zastanawie mnie tez czy TP nie postapi jak swinia i swoje lacza beda przerabiac tylko na osiedlach a jak wiadomo na osiedlach sa kablowki i to kablowka beda chcieli odebrac klientow a mnie czy autora tematu nie potraktuja z gory. Z gory piszac mam na mysli "i tak nie maja innej mazliwosci to zostana przy tym co maja".

Edytowane przez kowalmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, coś się powoli rusza:

Neostrada Fiber – ultraszybki internet, nowa jakość na rynku - serwis prasowy - Telekomunikacja Polska

Wg. tego, co tam można wyczytać, teoretycznie w mojej dzielnicy (Wilanów) VDSL2 nie będzie na razie dostępne, szsz... Aż zadzwonię do nich i się wypytam, bo ciekawość mnie zżera.

Edit: Wysłałem maila, pozostaje oczekiwać na odpowiedź.

Edit2: Postanowiłem zadzwonić. Powiedzieli, że u mnie na "centrali" (pewnie w najbliższym DSLAMie) znajduje się karta VDSL2, aczkolwiek raczej mało możliwe, aby u mnie zadziało, tak wynika z ich mega kalkulatorka softowego. Zadzwonię jutro i poproszę o fizyczne sprawdzenie przez jakiegoś technika :).

Edit3: Dawno temu wykryłem ich super stronkę usługi Fiber (jakoś pod koniec czerwca/na początku lipca; chyba nie jest szczególnie promowana) - Neostrada Fiber

Wysyłałem już tam kilka razy zgłoszenie, jednakowoż nie raczyli się ze mną skontaktować.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam panowie ruszyło się coś w tej materii? Minął prawie rok od ostatniego posta, na stronie niby jest oferta, założył ktoś?

 

Od dwóch tygodniu użytkuję internet tego typu. Co prawda w UK ale możliwości pewnie podobne :wink: Zasada taka jak w pierwszym poście czyli światłowód do skrzynki, a do mnie (jakieś <100m) miedź. Internet dostarcza mi BT czyli można powiedzieć, że taka neostrada. Prędkości są dość dobre, dotychczas miałem internet w technologii adsl 3/1mega :D Teraz jest 80/20. Najgorsze jest to, że w godzinach szczytu ograniczają torrenty praktycznie do zera :sad: Zrzut z modemu (Huawei HG612):

Dołączona grafika

I staty z linii:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arag specjalnie dla Ciebie. ;>

 

Mam od jakiegoś czasu fibera 40/4, niezależnie od pory dnia zawsze max transfer. Ssę tylko z ftp, żadnych torrentów itp. Pingi non stop niskie - gram w gry online.

Centralę mam też pod nosem, poza tym była kładziona nowa miedź, bo starej instalacji nie można było odnaleźć po remoncie. :D

Modemik mam sagemcom'a, duże złego czytałem na jego temat na necie, że rozłącza, zawiesza się i przy zamówieni poprosiłem o drugi, dostępny model czyli dgt (czy jakoś tak). Kurier pojawił się z sagemcomem i stwierdził, że od kilku miechów nie ma już dgt i na moją ripistę, że "nie chcę sagema, bo się sypią" stwierdził, że to była wina starszych partii i te działają pro.

A więc uległem urokowi tego pana i postanowiłem zaryzykować. W sumie dobrze, bo nic złego nie stwierdziłem podczas użytkowania do chwili obecnej.

Miałem w planach jakiś router z qos dawać, ale jednak na stacjonarkę + lapik, na którym nieraz lata tvnplayer.pl i jakieś vod'y nie ma to sensu, bo nie laguje mi pc-ta wysokim pingiem.

Jak komuś zależy na innych testach to mogę w miarę możliwości porobić. Póki co jestem zadowolony, wszystko działa według oczekiwań, może to wina mojej centrali, która nie jest znacząco obciążona.

 

W zasadzie stwierdziłem, że taka prędkość mi nie potrzebna, ale dopłata 15zł względem 2x wolniejszej neo nie pozostawiła dylematu co wybrać. No i zawsze nowsza technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Dzięki ath [;

Stało się, z dniem dzisiejszym (i w przeddzień dwudziestych urodzin ;)) wszedłem w posiadanie Neostrady Fiber.

Zamówiona niecały tydzień temu telefonicznie, dziś przed południem przybył technik, a później gość z umową i sprzętem. Opcja 40/4 (więcej się w mojej okolicy rzekomo nie da), umowa na rok i modemo-router Sagemcom F@ST 3764.

Jakie wrażenia po paru godzinach użytkowania? Pozytywne, zdecydowanie.

Maksymalny osiągnięty download 4.7-4.8MB/s (ftp.atman.pl, różne dystrybucje Linuksowe), upload ~480kB/s. Torrenty jeszcze nieposprawdzane, zdążyłem ściągnąć jeden odcinek anime (niecałe 400MB, ledwo się 'rozkręciło' pobieranie, osiągnęło ~3.4MB/s i plik już u mnie był :D).

^Edit@sprawa torrentów: sprawdzone lepiej, szczegóły w spoilerze.

Niewiele drożej niż za posiadane do niedawna 20/1 (chyba o 15-20 PLN miesięcznie właśnie), natomiast zdecydowanie szybciej. Zdecydowanie warto dokonać takiej zmiany, zwłaszcza ze względu na upload.

Jedynym nieprzyjemnym akcentem były problemy podczas konfiguracji wspomnianego Sagemcoma. Koniec końców nie udało mi się odblokować portu dla serwera VPN, zmienić nazwy użytkownika konta Admin na inną. Nie powiodło się także wyłączenie dostępu przez telnet i pozostawienie tylko przez HTTPS. Zajmę się jeszcze tymi zagadnieniami. Nie ma tragedii, telnet ani inne porty, których nie przepuściłem przez ogniomurek nie są widoczne na zewnątrz :).

Edit2 (po kilku tygodniach): Tenże Sagemcom jest całkiem niezłym urządzeniem. Dość skomplikowanym, jego firmware zawiera kilka irytujących błędów (w tym angielska wersja językowa, zarzucająca czasami francuskojęzycznymi fragmentami; polskiej nawet nie testowałem), ale bądź co bądź maszynka niczego sobie. Pozostał tylko dostęp przez HTTPS i port UDP 53 (DNS). Jedyne, co jest IMO poważnie skopane to jegoż serwer DHCP. Statyczne przypisywanie adresów nieszczególnie działa (okazyjnie ;)), ale i na tę bolączkę znalazłem solucję - staruteńki Linksys WRT54GL-EU v1.1 @ Tomato 1.28. Przejął rolę serwera DHCP i sprawdza się wyśmienicie :).

Nie rozszyfrowałem natenczas, jak nawiązywać połączenia z serwerami VPN w internecie (Sagemcom blokuje ogniomurem), ale jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, na pewno coś się wymyśli :P. Domowy serwer VPN działa, miewa się bardzo dobrze i nie mam problemów podczas łączenia się z nim z zewnątrz :).

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

^Parametry linii (przy lecącym w tle wysyłaniu o prędkości 300kB/s)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

^Maksymalny download (zamknięty tracker skupiający fanów anime :))

 

 

Edit3 (@24.03.2013): Od 22.02.2013 użytkuję Neozdradę Fiber 80Mb/s. "Recenzja" niedługo (jakoś w święta - czasu braknie ;)).

 

Edit4 (@05.04.2013): Ok, czas na krótką "recenzję" :).

W połowie lutego po raz kolejny pomyślałem o zmianie opcji 40 na 80 - (względnie) niewiele drożej i przede wszystkim wyższy upload, na którym ostatnimi czasy bardzo mi zależy. Do tej pory 80Mb było u mnie rzekomo niedostępne, acz gdy dobiłem się do linii pomocowej Oranżu i wdałem się w rozmowę z konsultantem, nagle pojawiła się taka możliwość. Gościu był zadziwiony parametrami synchro dla 40.

Już po kilku dniach modem zaczął synchronizować się na ~60/6, jednak download strasznie 'pływał' (1.8~7MB/s), do tego dochodziło sporo błędów CRC. Technik-magik i tak miał interweniować. Kilkanaście godzin później zadzwonił, wypytał się o parametry, wreszcie przepiął do bliższej szafy (ONU/DSLAM?). Po przepięciu sytuacja wygląda jak na screenach poniżej:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

^Parametry linii (różna liczba błędów CRC, lecz połączenie jak najbardziej stabilne, ani razu nie zerwało synchro - tylko reconnecty co 24h, wynikające z natury Neostrady i jej dynamicznych IP)

 

Dołączona grafika

 

^wget, test downloadu; na dole średnia (9MB/s), która pewnie byłaby minimalnie wyższa, gdyby nie fakt, że w trakcie testu uruchomiłem omyłkowo YouTube w HD

 

Dołączona grafika

 

^wget po raz kolejny, tym razem test uploadu - połączyłem się z siecią domową via VPN i przezeń ściągnąłem plik testowy od atmana

 

Dołączona grafika

 

^Torrenciarnia (zamknięty tracker skupiający fanów anime :))

 

 

Czy jestem zadowolony? Jak najbardziej. Jeśli w odwodzie nie ma żadnej sensownej alternatywy (Netii za taką bym nie postrzegał ;)), a są legendarne możliwości techniczne, warto się za takim łączem rozejrzeć. Oczywiście gdybym był w zasięgu kablówki (raptem kilkaset metrów), rozwiązanie byłoby wysoce klarowne - Neostrada w takim starciu traci rację bytu.

Orange/TP nie jest takie złe, pomijając numer z nieudaną migracją z 1Mb na 2Mb i trzytygodniowym brakiem dostępu do sieci w 2008 roku nigdy nie miałem poważniejszych problemów. Bardzo duży plus za VDSL2.

Teraz powinni się zająć infrastrukturą, żeby zdecydowana większość kraju była chociaż w zasięgu tych około 20Mb/s @ ADSL2+, przede wszystkim stabilnie działających, ale to już temat na inną dyskusję.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla wszystkim klientów neostrady/orange, którzy maja problemy z portalem YouTube, polecam się zaznajomić z temat prosto z forum orange. Od jakiegoś czasu operator w kulki leci, dosłownie. Ba nawet ogranicza transfer z YT.
Osobiście problem dotyczy również mnie, w danej chwili(pisanie tego postu) korzystanie Z YT jest nie możliwe, wszystkie filmiki nawet w 240p na łączu 6mb tną się niemiłosiernie, a bufer stoi w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@master4life - problem dotyczy zapewne czegoś, co zwie się opentransit i należy do France Telecom (widać w wyniku traceroute do youtube.com). Kiedyś też miałem z tym problem (było ok po północy, jakoś tak do po 12 w południe lub przy zastosowaniu proxy), ale od ~dwóch miesięcy YT działa przyzwoicie, przynajmniej u mnie. Przed chwilą zarzuciłem kilka filmików w 1080p - prędkość ładowania wynosiła ~7600kB/s (trayowy miernik w czasie rzeczywistym), a pasek zasuwał dość żwawo do przodu.

BTW Tutaj znajduje się stosowny temat: http://forum.purepc.pl/topic/307168-youtube-strasznie-wolno-dziala/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka pytań co do Orange Fiber. Kończy mi sie umowa i postanowiłem zwiekszyć sobie internet, jakie było moje zdziwienie gdy sprawdzajac dostępnośc usługi na stronie orange okazuje się żę według tego moge założyć sobie Fiber 80, więc troche podrążyłem temat. Pojechałem do punktu Orange dowiedzieć się czy to nie jakieś przekłamanie, otrzymałem informacje że neostrada fiber 80 jak najbardziej, zapytałem się o odległość od centrali, bo z tego co wyczytałem jest bardzo ważna jest to ponoć 150m (budy jeszcze nie zlokalizowałem ale popracuje nad tym). Obecnie posiadam neo10 ale jakoś mojego łącza uważam za słabe http://img607.imageshack.us/img607/8591/47vf.jpg i nie wiem jakim cudem jest to możliwe. Lub może ja czegoś nie rozumiem, dla ułatwienia sprawy pytajcie może o czymś zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się odległość od centrali tylko odległość od skrzynki. Zwykle wygląda to tak, że do skrzynki masz światłowód a do Ciebie ze skrzynki biegnie normalny przewód (miedź). Czasami jak jesteś wybrańcem masz światłowód prosto do domu. Podłączenie wygląda tak, że odłączają Cię ze starej skrzynki (miedź z centrali) na nową skrzynkę (światłowód z centrali). Skrzynka od centrali może być bardzo daleko, bo na światłowodzie nie ma dużych strat. Kluczową sprawą jest odległość posesji od skrzynki. Mówisz, że to 150m więc te 80mbit powinno być osiągalne Dołączona grafika pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź czyli nie sugerować się jakością tego połączenia bo gdy będę zmieniał na Fiber to podłączą mnie do innej skrzynki.

Teraz pytanie o modem/router ogólnie nie mam zaufania do dawanego przez nich sprzętu. Czego potrzebuje? Dwa komputery stacjonarne połączone kablem + wifi. Zaproponować jakieś routery z vdsl, patrzyłem po stronach na razie to nawet ciężko się ich szuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że po prostu jest ich mało na rynku i ceny są bardzo wysokie. Kiedyś jak szukałem to ceny wahały się w okolicach 150-200 funtów brytyjskich. Imo bardzo słaba opcja i jak dla mnie lepiej osobno modem. Ja mam dostarczony prze BT Huawei HG612 do tego ciągle jakiś zwykły router również BT. Sam mam w planie dorzucić do tego modemu jakiś dwupasmowy router i powinno być dobrze. Jeżeli planujesz kupno jakiegoś modemu i routera to również przygotuj się spory wydatek. Imo zostań przy modemie dostarczonym i dołóż do niego jakiś przyzwoity router Dołączona grafika pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie o modem/router ogólnie nie mam zaufania do dawanego przez nich sprzętu. Czego potrzebuje? Dwa komputery stacjonarne połączone kablem + wifi. Zaproponować jakieś routery z vdsl, patrzyłem po stronach na razie to nawet ciężko się ich szuka.

Routerów VDSL2 jest jak na lekarstwo, przy czym mają co najmniej 'nieciekawe' ceny. Sprzęt, który dostałem od Orange, czyli Sagemcom F@ST 3764 nie jest taki zły.

Weź skrzynkę od providera i zobacz, czy sprosta twoim oczekiwaniom - te urządzenia to już nie to samo co plastikowe modemy na USB czy Livebox.

---------

Edit: Mam chrapkę na takie cudo od Orżnij (300/30), jednak coś czuję, że nieprędko będzie u mnie dostępne.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając dosyć obsługi neti i chcąc mieć trochę szybciej skusiłem się na tą ofertę orange w opcji VDSL do 80 Mbps.

Po krótce co na plus:

  • Złożyłem zamówienie 25.06, następnego dnia na umówioną godzinę przychodzi monter z routerem i umową. Przy VDSL technik jest niezbędny ze względu na konieczność montażu spliterów które to muszą pokierować sygnał do modemu, sprawa niby prosta i nie wymagająca większej rozróby(spliter musi być przy każdym rozwidleniu linii do telefonu), ale bardziej skomplikowana niż podłączenie filtra ADSL toteż kowalski mógłby spaprać. Na koniec testy linii, rejestracja routera i po 3h działa, było by po dwóch, ale 1h zajęło technikowi dodzwonienie się do infolinii celem rejestracji routera :damage_wall: w centrali. Router nie działa bez rejestracji, nie wiem czy robią problemy przy podłączaniu własnego sprzętu i trzeba się bawić w podmianę MACa?
  • Jest dużo szybciej.

Co na minus:

  • Głównym minusem jak już napisano jest dostarczany router/modem, niestety oferty w internecie nie zachwycają różnorodnością i cenami.
    Samo orange oferuje tylko LiveBoxa 3.0 i FunBoxa(aka Sagemcom F@st 5310) którego wziąłem za 1zł/mies, synchronizuje się lepiej od modelu 3764, ale niestety oprogramowanie jest niesamowicie okrojone, nie da się uruchomić routera w trybie bridge(dla mnie główna wada), pokazuje tylko podstawowe parametry linii, telnet zablokowany i ogólnie bida z nędzą.
  • Jest szybko, ale mogło, by być szybciej mimo bliskości do szafy(góra 200m) modem synchronizuje się tylko na 40/6 Mb/s Orange tłumaczy się że są zakłócenia, a wiem że osoba dalej ma od tej samej szafy ma 50 mbps. Pingi są też o 10 ms większe, co jest chyba jednym z mitów VDSL.
  • Co dziś odkryłem i znalazłem potwierdzenie w postaci 2 letniego wątku na forum operatora. Orange świadomie lub nie, ingeruje w neutralność sieci i niektórych traktuje lepiej, gdyż z jakiś powodów usługi google najczęściej yt potrafią się po prostu zaciąć podczas, gdy inne strony hulają, odświeżanie pomaga chwilowo lub wcale. Podobno zmiana DNSów pomaga jednak te googlowe są daleko, a dostępu do tych netii, orange albo netia blokuje.

 

Ogólnie jestem raczej zadowolony pokombinuje z bridge-mode na Funboxie albo go wymienię i będzie ok. Bardziej obawiam się awaryjności, ostatnią "neostradę" jaką miałem to 24h/mies wydzwanianego internetu od TPSY przez modem 56k, od tamtej pory m.in 6 lat netii i może z 3 przerwy w świadczeniu usługi i tylko czytałem jakie neo jest awaryjne. Myślę sobie, że to było kiedyś i nie prawda, a tutaj już jest informacja, że 07.07.2014 wystąpią zakłócenia i przerwy. :mellow:

Edytowane przez Ancient
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lekkimi zacinkami usług googlowskich to mogę potwierdzić. Zdarza mi się dosyć często, że samo google czy yt w ogóle się nie wczytuje, lub na raty. Reszta stron w tym momencie działa świetnie. Innym razem śmiga bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hosting

Z tymi lekkimi zacinkami usług googlowskich to mogę potwierdzić. Zdarza mi się dosyć często, że samo google czy yt w ogóle się nie wczytuje, lub na raty.
Reszta stron w tym momencie działa świetnie. Innym razem śmiga bez zająknięcia.


Dotychczas sądziłem że to sporadycznie występujący przypadek u mnie, gdy ledwo 3/4 możliwej przepustowości osiągam, a tu wychodzi że się problem kroi dużo szerszy. Niestety, nawet zewnętrzne DNSy (G + opendns) nie rozwiązują u mnie problemu całkowicie.
Najczęściej kończy się ponownym resynchro. Na 3 różnych modemach to samo (netgear, tplink i nawet jakiś przechodzony dlink)

Już nawet nie to że przycinają na łączu, ale utrudniają ile wlezie. Edytowane przez WhiskeyJack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni tydzień mam tragedię na yt. Fochy jak laska, raz chce raz nie chce dać, łącza. ;)

 

A, zapomniałem napisać że ja mam zwykłą Neo 10/1, ale jak widać problemy z guglami takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio zauważyłem nasilenie się problemu, mniej więcej po pracach na łączach 7.07. Od dłuższego czasu o tym czytam podobno jest to typowe działanie usług google przy bezpośrednim dostępie(tzn w US&A też bywają z tym problemy), pozostali operatorzy niwelują jego występowanie poprzez wykorzystanie Google Global Cache z czego Orange nie korzysta.

Po nasileniu usterki pisałem do nich w tej sprawie z oporami , ale w końcu odpisali takie coś:

(..) zgłoszenie zostało zamknięte ponieważ problem nie leży po stronie naszej sieci. Niezależnie od przyczyny problemu, trwają już jednak testy rozwiązań technicznych, które poprawią sytuację. Niestety nie jest jeszcze znana data ich wprowadzenia.


Ogólnie chyba pozostaje regularnie zawracać im 4 litery, bo coraz trudniej idzie googlać. :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś poprawili, bo od ponad tygodnia nie zdarzyło mi się przycięcie na youtube ani żadnej z usług google.

Pytanko, z racji że dla Funboxa jednak nie ma już nadziei(tzn nie idzie uruchomić bridge-mode, a sam router jest strasznie ubogi funkcjonalnie i zbugowany), jaki byście polecili modem do VDSLa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jakoś od tygodnia wszystko działa jak należy. Problem i tak był krótkotrwały w porównaniu z tym, co działo się co najmniej od 2012 do ~połowy 2013 roku (wspominane nawet w tym temacie, jak i w stosownym na Oślej).

 

@Ancient - znajomy ostatnio dostał ten patent i coś się użalał. Orange nie oferuje już żadnych innych urządzeń? :(

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z VDSLem 80/10. Prędkość pobierania jest ok ale strony wczytują się wolno, obrazki czasami wcale.

Pisałem do Orange i niby u nich wszysko jest ok (skąd ja to znam? :D).

Router to FunBox. Chciałem zmienić DNS na inne ale się nie da. Konsultant Orange poradził zmienić DNS na urządzeniu - nic to nie dało.

 

Jakieś pomysły? Jak zdiagnozować problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry ok, te błędy ES tragedią nie są i same w sobie nie powodowałby by takich problemów.
Utrata pakietów mało znacząca(i krótko testowana) np. u mnie do war-r2.tpnet.pl też zawsze coś tracę, a takich problemów nie mam.

Ogólnie spróbuj zbadać, czy problem nie leży w samym komputerze, np. w przeglądarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...