Skocz do zawartości
andrew777

Metro: Last Light

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Odkąd naukowcy w latach czterdziestych XX wieku wykrzesali pierwszą atomową iskrę, ludzkość żyje w nieustannym strachu przed nuklearnym holokaustem, którego widmo zawisło nad światem i regularnie powraca niczym senny koszmar. Supermocarstwa dysponują wystarczająco rozbudowanym arsenałem głowic jądrowych, aby zamienić Niebieską Planetę w jałową pustynię niezdatną do zamieszkania. Dzień sądu ostatecznego może nastąpić szybciej niż przypuszczamy, bowiem skutki pochopnie podjętej decyzji będą równoznaczne z finalnym rozdziałem historii gatunku homo sapiens. Jeśli któregoś popołudnia niebo rozbłyśnie blaskiem tysiąca słońc, niewielu zdąży znaleźć bezpieczne schronienie i tylko nieliczni znajdą się w odpowiednim miejscu o właściwym czasie. Pozornie to wybrańcy opatrzności mogący zaprowadzić nowy porządek, aczkolwiek w gruncie rzeczy potępieńcy skazani na desperacką walkę o przetrwanie, jakich śmierć przypadkowo zapomniała zabrać. Część z nich będzie zapewne błogosławić lub przeklinać rosyjskich budowniczych, którzy tak skonstruowali moskiewską kolejkę podziemną, aby pozwalała przetrwać nawet koniec świata i trzeba przyznać - powierzone zadanie wykonali wzorowo. Cóż... dzięki ich kunsztowi mogło przecież powstać Metro... Metro: Last Light..

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałeś o zielonych a to przecież łatka dla czerwonych Dołączona grafika

Nie ma już czerwonych, od 2006roku.

 

Skończyłem. Obejrzałem niestety złe zakończenie, mimo usilnego starania naprawy szkody z końca 2033. Mam mieszane odczucia co do tego tytułu. Gra nieziemsko klimatyczna, świetnie przeplatała w fabule wątki z książek, jednak sama końcówka była odbębniona -_-

Zobaczymy co przyniosą dodatki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby ruch coś w tym wątku. Czyżby gra na tyle nie ciekawa, że nie warto o niej dyskutować a może tak dobra, że nie macie nawet czasu dzielić się wrażeniami ? Dołączona grafika

 

Ja o grze póki co powiedzieć wiele nie mogę. Grałem w nią dosłownie paręnaście minut ale wiem, że na pewno mnie nie zawiedzie. Jestem fanem serii i fanem również dobrej grafiki a ta z tego co zauważyłem na początku będzie na pewno dobra. Cieszy to, że coraz więcej obiektów otoczenia jest teselowane.

 

Cóż, nic więcej powiedzieć nie mogę. Wiem, że 2033 było wspaniałą grą której klimat siedzi we mnie do dziś. Zanim jednak wezmę się za Last Ligt najpierw muszę dokończyć Bioshocka Infinite i Tomb Raider-a. Nie można tak wszystkiego na raz przechodzić.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy grają ;) Co tu dużo mówić - jestem gdzieś w połowie, tarzam się w klimacie jak świnia w błocie. Zaglądam w każdy kąt, słucham wszystkich rozmów. Gra wymiata. W zasadzie dopracowano wszystko co było w 2033. Świat wydaje się większy, pełniejszy i bardziej dopracowany. 9.5/10

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat miażdży wszystko i po raz kolejny okazuje się, że 2013 obfituje w coraz lepsze tytuły :) Przydałby się jakiś urlop dziekański, niestety trza pracować i teraz już w ogóle nie odpalam Steama w ciągu dnia, bo bym w ogóle nie pracował xD
Tyle gier, tak mało czasu ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie czy ksiązka konczy

Usuń ten spoiler.

 

Metro 2033 zostawia Artema z pewnym dylematem, natomiast w 2034 i pozostałych książkach nie jest już głównym bohaterem.

Ogólnie fabuła LL to mieszanka niewykorzystanych wątków z 2033 oraz nowych z 2034, które w książce wyglądały troszkę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacząłem czytać 2033, skończyłem drugi rozdział. Zapowiada się świetnie. Obecnie u nas w Krakowie 2033 jest ciężko dostępna gdyż wyszła druga część i każdy kto jeszcze nie czytał jedynki chce zacząć od początku. Książka jest dostępna w jednym empiku w całym Krakowie, na szczęście udało się kupić w Matrasie. Sprzedawczyni mówiła że każda dostawa jaka przyjdzie jest rozchwytywana w momencie.

 

Szkoda jedynie, że nie wziąłem się za książkę zanim przeszedłem grę. Bo teraz wyobraźnia ma bardzo ułatwione zadanie a co do końcówki też nie jest się pewnym czy będzie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość krisuuu

Dokładnie gra przednia, natomiast jest dodatkowo promowana przez Roja i Rocka, dlatego też gra zyska sobie wielu wielu aktywnych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Napisano wczoraj, 15:24

A kim są Roj i Rock ?

 

Chyba autorowi chodziło o polskich streamerów na twitchu i youtube.

 

 

 

Gra ukończona. 10-11 godzin na przejście, z dosyć dokładnym ale nie przesadnym zwiedzaniem mapek. Klimat pożera. Jak dla mnie lepsza od części pierwszej, jednak zakończenie bez szału.

Edytowane przez B4zyl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jesteście zadowolonymi użytkownikami swojego peceta? Wszystkie ostatnio wydane gry działały Wam całkowicie bezproblemowo? Pogratulować... Jednak co pewien czas pojawia się tytuł, który skutecznie podnosi ciśnienie właścicielom nawet bardzo wydajnych komputerów, zasiewając ziarno niepewności odnośnie ich faktycznej wydajności. Rzecz dotyczy oczywiście wymagań sprzętowych, jakie potrafią wpędzić w kompleksy albo wprost zniechęcić do zabawy, skoro nie można liczyć na absolutną płynność w długo wyczekiwanej produkcji. Posiadacze najszybszych kart graficznych najpierw musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci Crysis 3, aby następnie otrzymać bolesny cios poniżej pasa od Metro: Last Light. Nowe sterowniki oraz aktualizacje miały trochę poprawić sytuację, ale cudów nie należało oczekiwać i dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak dotkliwe jest to uderzenie... Sequel Metro 2033, które również zasłynęło horrendalnymi wymaganiami sprzętowymi, to teoretycznie twardy orzech do zgryzienia dla praktycznie każdej konfiguracji, jeśli nie dysponujmy GeForce GTX 780 albo GTX Titan. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. przetestowaliśmy dwadzieścia kart graficznych AMD i NVIDIA w Metro: Last Light. Tradycyjnie zaczynamy od HD 6870 i GTX 560 Ti, przechodzimy do HD 7850 i GTX 650 Ti BOOST, zaś kończymy na GTX Titan...

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatem metro według mnie walcuje inne tego typu produkcje. Wraz z grafiką są bardzo sugestywne i powodują, że dawno już nie byłem taki, przepraszam za wyrażenie, "posrany" grając w grę video.

;)

Pojedynki na pędzącej platformie czy w płonącym magazynie to mistrzostwo świata a to nie wszystkie robiące wrażenie momenty.

 

Pozdrawiam.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze skorzystalem z promocji -75% na ten tytul, pelen radosci i nadziei ze dorwe troche wolnego czasu zeby w koncu rozkoszowac sie tym  tytulem, poczulem maly zawod.

Otoz gra ma klimat, to fakt, teksty, otoczka cale universum

 

Jest tylko jeden problem. Gra co jakis czas diabelnie mi zwalnia. Chodzi o grafike. Czuje sie jakbym mial 5FPS

 

Sa jakies tematy, ale tycza sie raczej Nvidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze skorzystalem z promocji -75% na ten tytul, pelen radosci i nadziei ze dorwe troche wolnego czasu zeby w koncu rozkoszowac sie tym  tytulem, poczulem maly zawod.

Otoz gra ma klimat, to fakt, teksty, otoczka cale universum

 

Jest tylko jeden problem. Gra co jakis czas diabelnie mi zwalnia. Chodzi o grafike. Czuje sie jakbym mial 5FPS

 

Sa jakies tematy, ale tycza sie raczej Nvidii

 

Witaj w klubie! Też skorzystałem z promocji, wydałem całe 28 polskich złotych i są takie spadki, ze grać nie idzie. Nie ma znaczenia jakie ustawienia, w jednym momencie Full HD, 16xAF, detale normalne, teselacja włączona i smiga jak zając po fecie, a innym razem wszystko na low i szarpie jak blondynka ruszająca L'ką z krzyżówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się napis w grze w lewym górnym rogu PhysX GPU. Jak go usunąć, bo mi trochę przeszkadza ??

 

EDIT: problem rozwiązany.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze skorzystalem z promocji -75% na ten tytul, pelen radosci i nadziei ze dorwe troche wolnego czasu zeby w koncu rozkoszowac sie tym  tytulem, poczulem maly zawod.

Otoz gra ma klimat, to fakt, teksty, otoczka cale universum

 

Jest tylko jeden problem. Gra co jakis czas diabelnie mi zwalnia. Chodzi o grafike. Czuje sie jakbym mial 5FPS

 

Sa jakies tematy, ale tycza sie raczej Nvidii

Witaj w klubie! Też skorzystałem z promocji, wydałem całe 28 polskich złotych i są takie spadki, ze grać nie idzie. Nie ma znaczenia jakie ustawienia, w jednym momencie Full HD, 16xAF, detale normalne, teselacja włączona i smiga jak zając po fecie, a innym razem wszystko na low i szarpie jak blondynka ruszająca L'ką z krzyżówki.

Mały odkop, ale akurat gram w Metro Last Light Redux a temat i tak został odświeżony :P

Sprzęt z sygnatury, wymaksowane ustawienia. Poziom "Skażenie" - spadki FPS poniżej granicy płynności. Na szczęście szarpania są na tyle małe, że bez problemu mogłem grać dalej. W żadnym innym momencie gry problem nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była lipa nawet po przesiadce z HD6850 na R9 270X identyczne dropy niezależnie od ustawień. Będe miał chwile to zainstaluje od nowa i spróbuje podejść do gry jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jakiś patch coś namieszał. Mi też zdarzają się przycinki i rwania obrazu, a wydaje mi się, że wcześniej tego nie było. Dodam, że zmieniłem tylko pamięci z cl 10 na cl 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA macię wyłączone ? Wiem że w poprzedniej częsci mocno zabijało wydajność.

Przeciez napisałem, że ustawienia nie mają znaczenia dropy sa zarówno jak dam wszystko na LOW jak i na maksymalnych z AA czy tez bez. Dropy rozumiem po przez spadek do jakis 10 klatek na sekunde. :)

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...