Skocz do zawartości
yzihs

Router do kablowki multimedia D-Link, Linksys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce kupić router z Wi-Fi pod modem Motorola SB5101E.Tematow jest wiele na ten temat(a tu znowu kolejny), tylko mam takie konkretne pytanie.Kupilem telefon ZTE Blade, ktroy obsluguje standardy b, g.Man notebooka, którym też jednocześnie chce sie łączyc do internetu.Wstępnie znalazłem taki D-Link DIR-615, będzie się nadawał?Czy może tlepiej jakiś Linksys np. WRT54GH .Czy jak telefon będzie się łaczył po g to w tym samym czasie laptop będzie mógł sie łaczyć z roterem po n ?I czy ktoś wie czy pod telefon trzeba jakiś konkretny router kupować żeby nie było problemow?

Zamierzam też podzielic neta po kablu (do stacjonarnego PC) ale to chyba nie problem.

Chce żeby Wi-Fi chodziło po WPA2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak telefon będzie się łaczył po g to w tym samym czasie laptop będzie mógł sie łaczyć z roterem po n

Tak, o ile w ustawieniach routera, tryb transmisji ustawisz jako "Mixed G/N" (zależnie od routera składnia tej nazwy może się różnić)...

D-Link DIR-615 ewentualnie Tp-Link TL-WR841N...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem i zastanawiam się czy nie dołożyć parę zł na taki z portem USB, żeby udostępniać zasoby.Możecie jakiś polecić?

 

TP-LINK TL-MR3420 - ale na starcie musisz mu wgrać alternatywne oprogramowanie - wtedy sobie możesz nawet torrenty nim ściągać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-LINK TL-MR3420 - ale na starcie musisz mu wgrać alternatywne oprogramowanie - wtedy sobie możesz nawet torrenty nim ściągać ;)

 

Myslalem o TL-WR1043ND ale ten co podales chyba by mi wystarczyl.Rozni sie od tego wolniejszym RJ-tem?Moja kablowka w porywach daje 20MB/s.

Divixy spokojnie przez wifi odtworzy na dysku popietym pod router(750GB)?

--

przy MR3420 pisze, ze od USB tylko modem 3G mozna podpiąć :unsure:

Edytowane przez yzihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie co napisałem wyżej ;)

ale na starcie musisz mu wgrać alternatywne oprogramowanie

Nic lepszego z USB do tej kwoty nie znajdziesz...

1043 to lepsza opcja oczywiście, przy czym transfer z czegoś podpiętego na USB będzie w obu wypadkach mniej więcej podobna...

DivX spokojnie po wifi sobie odtworzysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...