Skocz do zawartości
btnq

Podzespoły bazowe - ok 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich


Przeglądając i przygotowując się do zmiany zestawu mojego peceta, mam kilka małych wątpliwości.

Przechodząc do meritum,

Zestaw będę chciał skompletować na przełomie czerwca/lipca. Kwota to ok 1500zł +/- 100zł.
Nie jestem zainteresowany odpowiedziami, "na twoim miejscu dołożyłbym 200 i coś tam..."
Zestaw służy jako komputer do codziennego użytku więc powinien być cichy przy małym obciążeniu. Oczywiście będę sporadycznie grywał w nowości, więc głośność w stresie nie będzie dużą przeszkodą z racji zestawu nagłaśniającego i dość wyciszonej obudowy

Co zostawiam z tej konfiguracji :

Monitor benq 21`
Dysk Samsung F3 500gb
Zasilacz OCZ Fatality 550w (2'wu miesięczny)
Napęd

Co zamierzam kupić :

Płyta pod AM3/AM3+:
ASRock 890GX Extreme3 lub coś tego pokroju / przedziału cenowego 350zł
AM3+ z tego względu, że za rok, dwa będzie łatwiej zrobić jakiś upgrade.

Procek:
AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 + cooler ok 500zł
Z tego co czytałem ceny w USA poszły w dół o ok 10% więc za około miesiąc fala obniżek powinna dotrzeć do naszego prężnie rozwijającego się kraju.
Nawet nie wiem czy w dwóch sklepach nie pojawiły się takowe poniżej 400zł

Ram :
Goodram 2x2GB 1333 CL9 tu chyba nie ma wątpliwości ok 140zł

Grafika :
Na tym polu mam mętlik, na allegro można dostać Radka 5850 w cenie ok 530zł
To chyba dobra cena jak na możliwości karty. Mowa tylko i wyłącznie o grafie z nie referencyjnym chłodzeniem. Jeśli chodzi o radiatory na ram / zasilanie - sam sobie je wykonam jeśli nie będą w zestawie, cnc/piłka/wiertałą i będzie wszystko piękne i ładne ;).

Czego oczekuję od Was? Doradźcie co do grafiki, może jest jakaś alternatywa od nvidi, posiłkowałem się głównie polecanymi zestawami, oraz powertowałem trochę forum
Chcę się zamknąć w 1500zł i jeśli to możliwe nawet niżej. Orientacyjnie z moich kalkulacji wyszło mi ok 1400zł.
Nie chcę dokładać więcej do grafy na rzecz 3fpsów - nie u mnie te numery ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na odpowiedzi, za które z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to i to.

Jaki obecnie komputer masz?

Jeśli masz teraz możliwość kupienia HD5850 to możesz się nad tym zastanowić. Cena raczej dużo się nie zmieni przez 2 miesiące, a nie wiadomo jak będzie z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to i to.

Jaki obecnie komputer masz?

Jeśli masz teraz możliwość kupienia HD5850 to możesz się nad tym zastanowić. Cena raczej dużo się nie zmieni przez 2 miesiące, a nie wiadomo jak będzie z dostępnością.

 

Obecnie mam płytę Asus'a m3n78 która ledwo zipie,ram a data ddr2 800 2 x 1GB oraz procka AMD athlon X2 5000+ BE.

Siedzę na ubuntu, bo płyta trochę szaleje z ramami i sekcja zasilania nie jest zbyt stabilna, a na nowej konfiguracji siadam na W7 (posiadam oryginał)

oraz do tego w ramach bezpieczeństwa ubuntu 11.

 

Nie doczytałem punktu z mini regulaminu, za co przepraszam. Ale myślę, że jak coś konkretnego się dowiem to więcej śmiecił nie będę tylko zaprzestanę poszukiwań i ustalę żelazny zestaw do kupienia ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustalę żelazny zestaw do kupienia ;).

 

Nic się nie da ustalić. W tym czasie pojawią się buldożerki i cały żelazny zestaw może się okazać całkowicie nieopłacalny.

 

Jeśli masz poważne problemy z obecna platformą, zapoluj na allegro na jakiegoś Athlona II x2. Dostaniesz go w cenie Twojego obecnego cpu. Będziesz mógł go włożyć do obecnej płyty, nowej płyty am3/am3+. Dzięki temu będziesz mógł przejść na W7, nową płytę i spokojnie czekać na unormowani cen, dostępność, testy nowych procesorów amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie da ustalić. W tym czasie pojawią się buldożerki i cały żelazny zestaw może się okazać całkowicie nieopłacalny.

 

Jeśli masz poważne problemy z obecna platformą, zapoluj na allegro na jakiegoś Athlona II x2. Dostaniesz go w cenie Twojego obecnego cpu. Będziesz mógł go włożyć do obecnej płyty, nowej płyty am3/am3+. Dzięki temu będziesz mógł przejść na W7, nową płytę i spokojnie czekać na unormowani cen, dostępność, testy nowych procesorów amd.

 

 

Czy ja wiem czy taki nieopłacalny? Wejdą buldożerki, więc mam nadzieję, że stanieją pozostałe proce na am3. Tak jak pisałem wcześniej, zestaw ma sobie radzić z grami i być cichy, tym bardziej czym tańszy tym lepszy.

 

Obecnie musiałbym wymienić płytę i ram, aby zestaw był stabilny, więc szczerze powiem, że jakiekolwiek "szacher macher" z obecną platformą uznaję za stratę pieniędzy i czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...