Skocz do zawartości
Baker8

Problem z komputerem podczas renistalacji windowsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkch.

Od razu opiszę mój problem:

miałem windowsa 7, dzis chciałem znowu przesiąść się na XP, ustawiłem first boot device na plyte, włożyłem płytkę, pousuwałem sobie partycje i utworzyłem nowe i zacząłem instalować.

Wszystko było ok do momentu restartu pc. Gdy już się zrestartował to moim oczom ukazuje się napis ''błąd odczytu dysku''.

Próbowałem ustaswić first boot device spowrotem na dysk ale nadal było to samo. Nawet w biosie kliknąłem ''Load Optimized Defaults'' ale to również nic nie dało.

Jeszcze przed reinstalacją wszystko było ok z moim komputerem, możliwe by podczas zmiany systemu spalił się dysk albo nawet płyta główna?

Nie wiem już co robić, boję się, że rozwaliłem PC'ta, albo poprostu coś jest nie tak w biosie...

Prosze o pomoc! Pozdrawiam!.

Dodam, iż wypaliłem na płytkę gparteda, by pousuwać partycję i zrobić nowe, lecz gdy wkładam płytkę do napędu jest ten sam błąd. Występuje on przy KAŻDEJ MOŻLIWEJ kombinacji z tymi first/second/third boot device, czyli co bym tam nie ustawił i tak mam błąd.

Daje screena z biosu: http://i53.tinypic.com/24ax6k3.png

 

Zdecydowałem się napisać tutaj, ponieważ mam jakos większe zaufanie do tego form i użytkowników. Niestety to już druga próa wołania o pomoc, na konkurencyjnym forum nie umiano mi pomóc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podepnij dysk pod innego PC-ta i go sprawdź w SMART

2. Są programy diagnostyczne dla dysków, uruchamiane z CD

3. Jak włączysz kompa to czuć aby dysk pracował (dotknij go) ?.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podepnij dysk pod innego PC-ta i go sprawdź w SMART

2. Są programy diagnostyczne dla dysków, uruchamiane z CD

3. Jak włączysz kompa to czuć aby dysk pracował (dotknij go) ?.

 

Niestety nie mam możliwości tak od razu podłączyć do innego PC, a laptop chyba nie wchodzi w grę...

Co do programów diagnostycznych, to racej nic nie da, ponieważ tak jak pisałem gparted wypalony na płytce również nie działa. Cały czas jest bład odczytu dysku, naciśnij ctrl+alt+delete ty zrestartować.

 

 

 

Chyba rozwiązałem problem :|

Odłączyłem dysk i zamiast niego podłączyłem pendrive 8gb. System póki co sie normalnie instaluje. Zaraz napisze czy działa.

 

Edit: Instalacja dobiegła końca, jednak pc nie działa nadal. Wywaliło mi niebieski ekran...

Edytowane przez Baker8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...