Skocz do zawartości
Sound3D

Toshiba A300 - ATI Mobility HD3470 i Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję odpowiednich sterowników do laptopa Toshiba z serii A300 dla Windows 7 32 do karty ATI Mobility HD3470.

 

Wcześniej miałem Windows Vista i wszystko było OK. Maksymalna rozdzielczość 2048x1536 i odświeżanie do 85Hz.

 

Po migracji na Windows 7 mogę tylko maksymalnie ustawić 1280x800 oraz odświeżanie 60Hz. Ten sterownik, który obsługuje to wygląda na do dobry (gry działają, 3D działa, Aero działa) - wszystko działa tylko nie można zmienić rozdzielczości na większą oraz odświeżania. Instalowałem sterowniki ze strony Toshiby jak i AMD - ale nic to nie dało. Jak odinstaluje ten aktywny sterownik, system przerzucą się na standardowy VGA. Jak zainstaluje ten prawidłowy do mojej karty to mam właśnie to ograniczenie rozdzielczości i odświeżania.

 

Przy instalacji sterowników ze strony Toshiby do Win7 wyskakuje błąd "Instalacja sterownika: nie znaleziono pliku INF", kliknę OK i instalacja się kontynuuje. Manualne podanie ścieżki do INF działa, ale problem rozdzielczości dalej pozostaje.

 

Instalacja "Instalacja AMD Catalyst™ Display Driver" (ten pliczek ze strony AMD ~950KB) kończy się komunikatem:

"Nie można pobrać programu ATI Catalyst Mobility, ponieważ w komputerze jest zainstalowany niepoprawny sprzęt lub oprogramowanie. Używasz nieobsługiwanej wersji sterownika karty graficznej"

Dołączona grafika

 

Jakieś pomysły, może ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz monitor w Lapku? Mam dziwne przeczucie (i inny model Toshiby A300 ;)), że właśnie z takimi parametrami. To raczej dziwne, że w Visicie miałeś możliwość wyboru wyższych rozdziałek....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info ze strony producenta:

Display size : 15.4 "

type : Toshiba TruBrite® WXGA TFT High Brightness display

internal resolution : 1,280 x 800

Graphics adapter manufacturer : ATI

type : ATI Mobility Radeon™ HD 3470 supporting HyperMemory™ technology

memory amount : 256 MB dedicated VRAM (up to 2,046 MB total available graphics memory using HyperMemory™ technology with 4 GB system memory)

memory type : GDDR2 (500 MHz) Video RAM (resp. Video RAM and system memory combined)

connected bus : 16x PCI Express

Internal video modes The following internal video modes are supported:

resolution : 1,280 x 800

Max. external video modes max. resolution : 2,048 x 1,536

max. refresh rate : 85 Hz

non-interlaced resolution with max. refresh rate : 1,600 x 1,200

Dla mnie było zupełnie naturalne wybranie wyższej rozdzielczości w Vista, a w Seven jest dla mnie dziwne...

Edytowane przez Sound3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz zaznaczony chaczyk "ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić". Panel w tym laptopie może wyświetlić max 1280x800 @60 Hz, więcej nie da rady. Rozdzielczości o których piszesz to maksymalne rozdzielczości dla monitorów zewnętrznych podłączonych do laptopa.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te tryby, to wybór jest zablokowany (szare pole) i jest odznaczony. Połknąłbym to, że jest dla zewnętrznych, ale na WinVista miałem te maksymalne rozdzielczości i tutaj brakuje mi ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po ki grzyb ci one potrzebne skoro matryca laptopa ich nie wyświetli ? Jeśli ci tak bardzo potrzebna bezużyteczna opcja która nic nie daje to wróć do visty, która ma takich sporo. Ewentualnie podłącz zewnętrzny monitor o wyższej rozdzielczości niż 1280 x 800 i pobaw się tam ustawieniami rozdzielczości.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja "Instalacja AMD Catalyst™ Display Driver" (ten pliczek ze strony AMD ~950KB) kończy się komunikatem:

"Nie można pobrać programu ATI Catalyst Mobility, ponieważ w komputerze jest zainstalowany niepoprawny sprzęt lub oprogramowanie. Używasz nieobsługiwanej wersji sterownika karty graficznej"

 

Ściągnij ten modder i podrasuj nimi sterownik. Tzn. to nie zadziała na wersję online, musisz mieć taką do instalacji offline rozpakowaną w jakimś folderze. To pozwala instalować sterowniki, których teoretycznie zainstalować nie można.

http://www.hardwareheaven.com/modtool.php

 

Ale Tobie może chodzi o to?

Dołączona grafika

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...