Skocz do zawartości
kwasior500

Problem z instalacją ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbuję zainstalować system od czwartku.

Podczas instalacji wersji desktop wywala errno 5, a podczas instalacji wersji alternate są takie kwiatki:

Unable to install the selected kernelKernel package: 'linux-generic'.
Installation step failedThe failing step is: Install the base system

Instaluję na laptopie z użyciem pendrive, który jest sprawny. Obrazy instalacyjne również, md5 zgadzają się z podanymi na stronie. Dysk jest podzielony tak:

7,24GB C:\(Windows) NTFS

6,55GB - tu próbowałem Ubuntu na ext4

702MB swap

22,77GB D:\ NTFS

 

Wcześniej miałem C:, D:, a na końcu tworzyłem partycje linuksowe. Pozamieniałem, ale to nic nie dało...

Na pewno format by pomógł (jak to format), ale mam już ładnie skonfigurowany XP i wolę zrezygnować z Ubuntu niż bawić się w to od nowa, ale liczę na waszą kreatywność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...liczę na waszą kreatywność :)

...chyba raczej na zdolność jasnowidzenia... :)

 

- Jakie ubu, jaka architektura?

- jakie flaki w lapie, szczególnie grafika?

 

Najczęściej problemem jest wadliwy nośnik (żle nagrana płyta, flash który dostaje sklerozy lub poprostu błędy HDD) - Czy test nośnika przechodzi? (pierwsze menu na live cd/usb)

Alternate ISO ma opcję instalacji z sieci - to pozwala uniknąć niektórych problemów oraz instaluje od razu najnowsze aktualizacje.

 

Kernel boot options: czasem trzeba wystartować livecd z specjalnymi ustawiniami, np. wyłączyć KMS, obejść ACPI itp - specyfikacja lapa będzie pomocna.

 

Czy wersja live działa bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...