Skocz do zawartości
danello

Netbook w okolicach 2 000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie chce już mieć notebooka, bo nie komfortowo się go przenosi, nie chcę stacjonarki bo wymagam mobilności. Dużo pracuję w domu, więc mam monitor 22" full HD, klawiature i myszke na usb. Poszukuję netbooka w okolicach 2000zł, który spełni moje wymagania. Chcę właśnie podłączyć i konfortowo pracować na monitorze FHD. Co powiecie na ten model? Acer Aspire 1830TZ-U542G32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wybór. Pracowałem na tym sprzęcie cały dzień i ani razu nie przymulił przy prostych pracach biurowych - internet, office, skype...

Jedyne co mnie trochę irytowało to ekran 11,6", fakt że rozdzielczość 1366x768 dużo daje ale jednak przyzwyczaiłem się do sporej powierzchni roboczej dlatego polecałbym Ci coś z 12,1" zwłaszcza produkt MSI - stosunek cena/wydajność

 

MSI Wind U270 1530zł

Asus Eee PC 1215N 1990zł

 

Poszukaj testów i wybierz który bardziej Ci pasuje. Ja tylko dodam, że na żadnym z tych 3 się nie zawiedziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy brałbym msi u270 z 6gb ramu, jedyna wada to błyszcząca matryca, na ale taki <span style='color: red;'>[ciach!]</span>iany trend teraz mamy

 

A po co 6GB ramu ? :P Nawet 2GB w pełni nie wykorzysta:P

IMO najrozsądniej jest brać 4GB bo wtedy masz 2x2GB co w takim sprzęcie wystarczy w zupełności, zostanie spory zapas no i do tego masz dual channel więc wydajność nieco w górę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam planuję zakup 12.1" netbooka w okolicach lipiec/sierpień i zastanawiałem się nad takim połączeniem jak kolega wyżej zasugerował:

 

MSI U270 1530zł+ SSD OCZ Vertex2 60GB 414zł + 2,5" obudowa zewnętrzna USB 3.0 ~60zł

Za ~2000zł mamy bardzo wydajnego netbooka z dyskiem SSD a do tego 320GB HDD z MSI wrzucamy do obudowy zewnętrznej i dzięki wsparciu USB 3.0 cieszymy się szybką i pojemną pamięcią przenośną :)

 

Już dawno powinni wprowadzić takie zestawy w sklepach ;)

 

Tylko ciekawe jak z przyrostem wydajności oraz długością działania na baterii

No i czy wsadzenie do relatywnie słabej maszynki tak szybkiego SSDka ma w związku z powyższym jakiś sens tzn. lepiej na pewno będzie tylko pytanie o ile ;P

Edytowane przez frozenpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Asusa 1215N + SSD A-Data Turbo 64GB + Karta SDHC 32GB Class10 w czytniku na + dyski zew. na USB :)

Powiem szczerze, że wydajność całkowicie mi wystarcza. Kolejnym plusem jest całkowita cisza, także serdecznie polecam takie rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Asusa 1215N + SSD A-Data Turbo 64GB + Karta SDHC 32GB Class10 w czytniku na + dyski zew. na USB :)

Powiem szczerze, że wydajność całkowicie mi wystarcza. Kolejnym plusem jest całkowita cisza, także serdecznie polecam takie rozwiązanie :)

 

A jak z wydajnością i czasem pracy na baterii po wsadzeniu SSDka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja systemu w Windows 7 nie poprawiła ogólnego wyniku (dysk z 5.9 podskoczył na 7.1).

Netbook włącza się teraz niecałe 30sek, wyłącza w niecałe 10sek.

Czas pracy na baterii się nie poprawił ale to było do przewidzenia - SSD zawsze pobiera tyle samo energii, czy pracuje, czy nie. HDD w idle pobiera mniej energii niż SSD, średnia wychodzi podobnie.

Jak wcześniej zaznaczyłem, komfortu dodaje bezgłośna praca komputera :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD zawsze pobiera tyle samo energii, czy pracuje, czy nie. HDD w idle pobiera mniej energii niż SSD, średnia wychodzi podobnie.

 

ROFL! ROFL! ROFL! Niezłe teorie chłopie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elementarna wiedza u Ciebie leży chłopcze. Google nie gryzie.

 

Jeśli jednak google gryzie, to zrobię dla Ciebie odpowiednie pomiary i uwiecznie je na filmie, żeby nie było, że "zmanipulowane". Usługa taka kosztuje u mnie 250 zł netto. Fakturkę wystawię jak zgłosisz się na pw.

Edytowane przez shXh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest forum, a nie bazar, gdzie sprzedajesz "usługi". Jak masz coś do powiedzenia to dzielisz się tym za darmo, a jak nie to przynajmniej nie zaśmiecaj topicu nic nie wnoszącymi postami. Za ten post wyżej (ROFL) dostajesz upomnienie. Następnym razem postaraj się oprzeć pokusie wyśmiewania tylko po prostu wytłumacz czemu ktoś inny nie ma racji. Będzie to ze znacznie większym pożytkiem dla nas wszystkich.

 

BTW. Jeśli autor tematu nie chce błyszczącej matrycy to zostaje jeszcze Thinkpad X120e, którego mam w sigu. Cena będzie ciut większa niż 2000 (w tym budżecie po prostu nie dokupisz SSD), ale sam lapek jest jak najbardziej wart polecenia.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie możesz się też pokusić o Sony 11,6" VPC-YB1S1E. Parametry jak MSI, Thinkpad X120e dodatkowo na allegro akurat jest używka w bardzo fajnej cenie (tylko nie mogę znaleźć info o gwarancji):

Sony VPCYB1S1E/S E-350 11,6'' 2GB 320GB BT CAM W7 (1599187728) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...