Skocz do zawartości
samzi

Błąd przy próbie ustawienia adresu IP karty sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie i poniżej przełożyłem internet z laptopa do PC przepisałem IP i wyskakuje mi taki komunikat

 

Adres IP XXX.XXX.XXX.XXX wprowadzony dla tej karty sieciowej jest już przypisany w tym komputerze innej karcie „nazwa karty”. Karta „nazwa karty” jest ukryta dla folderu Połączenia sieciowe i telefoniczne, ponieważ nie znajduje się fizycznie w komputerze lub jest niedziałającą kartą starszego typu. Jeśli ten sam adres zostanie przypisany obu kartom i obie zostaną uaktywnione, tylko jedna z nich będzie korzystać z tego adresu. Może to doprowadzić do niepoprawnej konfiguracji systemu. Czy chcesz wprowadzić inny adres IP dla tej karty na liście adresów IP w oknie dialogowym Zaawansowane?

 

zrobiłem coś takiego

Metoda 1

 

1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie cmd.exe, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

2. Wpisz ciąg set devmgr_show_nonpresent_devices=1, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

3. Wpisz ciąg Start DEVMGMT.MSC, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

4. Kliknij menu Widok, a następnie kliknij polecenie Pokaż ukryte urządzenia.

5. Rozwiń drzewo Karty sieciowe.

6. Kliknij prawym przyciskiem myszy zacienioną kartę sieciową, a następnie kliknij polecenie Odinstaluj.

 

usunąłem jedna kartę ale dalej wyskakuje mi tamten komunikat i dlatego do was się zwracam z tym bo juz nie wiem co jest ;]

A sieciówki z płyty głównej nie wiem dlaczego ale wgl nie wykrywa chyba bo w połączeniu sieciowym jej nie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój program pomógł wpisałem IP zaakceptowałem i wgl kabel podłączony ALE nadal nie ma internetu ^^ strony www GG skype nic nie działa :((( sprawdzałem w kartach adres sieciowy MAC ale nie ma wpisanego kurde co jest nie tak ????

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem przecież ze wchodziłem do właściwości karty sieciowej i sprawdzałem czy jest cos wpisane ale nie ma jest na "nieobecna"

Ten internet to taki lokalny firma na moje miasto daje tylko neta nie wiem jak to sie nazywa nie znam sie na tym to ich strona Matcom: Computers & LAN Technologies z tym MAC'em to u nich rożnie jest

jak koleś podłączał mi ten internet do laptopa to się go pytałem czy jak go przełożę do PC to będzie działam czy nie blokuje MAC'a to mi powiedział ze chyba nie bo tam jakiś swith jest tak sobie coś pod nosem mruczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj mac w laptopie i wpisz go we "właściwościach karty" na stacjonarce.

Na laptopie mac sprawdzisz: Połączenia sieciowe > PPM na połączeniu lokalnym > Stan > Obsługa > Szczegóły... > Adres fizyczny.

W polu właściwości na stacjonarce wpisujesz "adres fizyczny" bez znaków - : spacji czy innych. Wpisujesz ciągiem.

Można mac sprawdzić też start > uruchom > cmd > ipconfig /all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...