Skocz do zawartości
WojtanRce

Amacrox Frei Erde AX500-60GLN Dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno nabyłem okazyjnie takowy zasilacz z wadą. Włączał się raz na kilkadziesiąt prób oraz wydobywało się z niego ciche piszczenie. Przetwornica standby działała prawidłowo ale trafo główne strasznie skwierczało. Wymieniłem obydwa trafa i zasilacz ucichł prawie całkowicie ale występował problem z brakiem możliwości ponownego uruchomienia komputera (wiatraki się kręcą ale komputer nie wstaje). Przyszła pora na elektrolity w standby i po stronie wtórnej (Duży kondensator po stronie pierwotnej sprawny ponieważ 5vsb utrzymywało się ponad minutę) Wymienione 1 - 2x22uF/50V 2 -1000uF/16V na Sanyo WG 1500uF/16V

3 - Po stronie wtórnej wymienione wszystkie elektrolity (Sanyo WG i Panasonic FJ)

Podłączenie zasilacza i.... wszystko działa, napięcia idealne. Mordercze testy i również wszystko OK. Uruchamiam komputer ponownie a tu Black screen:/

1.Komputer wstaje tylko jeśli odczekam kilka minut i dopiero go włączę.

2.Wstaje za każdym razem z wpiętym w linię 12V odciążeniem w postaci rezystora 20ohm

I o co tu biega?

 

Konfiguracja komputera

MSI P45neo2-FR

PDC E2160@3,3Ghz

Gainward HD4830

3GB DDR2 Adata Vitesta Extreme edition 800+

2x Hitachi 7K1000.C 1TB

DVDRW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany

Z FSP wychodziły zasilacze w których przetwornice pomocnicze były oparte FSDM311 lub FSDM0265

Przy FSDM311 najczęściej były elektrolity 2x22uF/50V

Przy FSDM0265 było 100uF25V i 22uF/50V

Tutaj o dziwo trafiłem na zasilacz w którym pracuje FSDM0265 z typową aplikacją od FSDM311

Wymieniłem C15 22uF/50V na Rubycona 100uF/25V i zasilacz śmiga aż miło oraz uciszyła się przetwornica standby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...