Skocz do zawartości
Gorczas

Karta około 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie spaliła mi się karta GF8800GT nie była niestety już na gwarancji :(

Chciałbym kupić nową mam na nią przeznaczone około 500zł, myślałem o jakimś GF GTX460. Chciałbym spokojnie pograć w nowsze gry w rozdzielczości 1680x1050.

Moje pozostałe podzespoły to:

- Asusu 5PK

- C2D E6750 2,66

- DDR2 2x2GB PC6400 800MHz OCZ/ DDR 2x1GB PC8500 1066MHz Kingston

- zasilacz Chieftec CFT-560A-12C 560W

 

Co byście mi polecili do takiego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 460 bardzo dobra wydajna karta ale masz za słaby procek żeby ją wykorzystać. Uważam że radek 5770 będzie lepszym wyborem, 150zł zostanie ci w kieszeni i mógłbyś sprzedać tego procka a kupić wydajniejszego np e8200 a najlepiej 4 rdzeniówkę typu q6600, q8300 używke

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli radzicie żeby zmienić jeszcze procesor i dopiero decydować się na GF, bo jeśli bym nie zmieniał procesora to lepiej kupić radka tak??

 

Czy pod tą moją płytę główną będą pasować te nowe procesory??

 

Co sądzicie o tej karcie Sapphire Technology Radeon HD6790 1GB DDR5??

Edytowane przez Gorczas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Radka 5770 gdyż do tego proca chyba nie warto kupować nic innego. Tylko przepłacisz. Ew wymiana na Q6600 + GTX 460 768 MB. Ale czy to wszystko jest warte zachodu to nie wiem. Bo nigdy nie miałem q6600. Q8400 nie warto bo są nieopłacalne. Zresztą ta Twoja płyta nie uciągnie nic mocniejszego gdyż ma za slabą sekcje zasilania. Tak więc o q9550 zapomnij.

 

Ja bym na razie został przy radku 5770 i ew, odkładał na nową platformę. Mógłbyś ew. teraz wziąć mocniejszego radka jak 6850 (konkurencja dla GTX 460) i potem ew. wymienił platformę. Ale pod warunkiem, że to nastąpi w ciagu paru miesięcy. Zasilacz da radę spokojnie, Do q6600 czy E6750 nie warto z tym zostawać.

 

 

Wiedźmin 2 powinien być grywalny na tym radku 5770 po zmniejszeniu detali. Jak chcesz coś więcej to zbieraj na jakaś platformę pod AM3. A jak Cie stać to bierz coś na LGA 1155 + i5 2500k (świetny procek) lub czekaj na buldożery od AMD. Premiera już za ok. miesiąc z tego co mi obecnie wiadomo,

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej jakiś z niereferencyjnym chłodzeniem. Od Vertex, Sapphire, a najlepiej to MSI Hawk. Tyle, że kwocie 500 zł możesz wyrwać od 5850, który będzie wydajniejszy i to znacznie. Tyle, że nieco odstaje w DX11 od takiego GTX 460. Ale tym bym się specjalnie nie przejmował. Bo jak na razie to DX 11 jest tylko w benchmarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu HD6790 broni się np modelem Vertex3D, posiada ona dość masywne chłodzenie z dwiema rurkami cieplnymi. MSI Hawk HD5770 jest w zbliżonej cenie do Vertex3D HD6790. Vertex3D HD5770 posiada natomiast chłodzenie podobne do Accelero L2 bez hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierając z tych dwóch kart HD6790 Vertex3D i MSI Hawk HD5770 nie ukrywam, że bardziej by mi pasowało kupić MSI Hawk HD5770 bo mam ją dostępną na miejscu i nie muszę nic zamawiać. Czy ten model HD6790 Vertex3D wart jest dodatkowego zachodu czy nie będzie zbytniej różnicy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550ti? Nie ma jak dobra rada na forum ekspertów. Jeżeli możesz dołożyć 50 zl bierz 5850 albo 6850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...