Skocz do zawartości
limarus

Uniwersalny laptop w przedziale 2500-3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Planuje zakup laptopa w przedziale cenowym 2500-3000zł. Jako, iż mam zostać studentem AGH(takie są plany :unsure: ) poszukuję laptopa do celów zarówno rozrywkowo-multimedialnych jak i jakiś projektów na uczelnię(wiadomo jaka jest rzeczywistość i większość pewno i tak będzie wykonana metodą "ręczną", no ale kto wie). Czasami używam programów, które lubią moc obliczeniową(Photoshop, obróbka video), jednak nie profesjonalnie. Od czasu do czasu lubię pograć w jakieś nowsze gry, jednakże nie jest to priorytet. Chce aby laptop był: porządnie wykonany, niezbyt duży(ekran ~15''), dobry wizualnie, wydajny no i oczywiście nie spełniał roli grzejnika.

 

Moją uwagę zwrócił takie modele jak: Samsung RF511, MSI GE620 i Asus K53SV.

Niestety nie potrafię się zdecydować który z nich wybrać. Póki co najbardziej podoba mi się RF511, jednakże jeśli chciałbym go zakupić w wersji z i5 z 4GB ramu, to byłby on droższy o 300zł niż MSI o takich samym parametrach. Wiadomo, że płacę również za system operacyjny. No ale gdy zostanę studentem będę miał dostęp do systemu za darmo.

 

No i pytanie jest takie, czy w ogóle potrzebuję wersję z i5, czy też wystarczy mi spokojnie tańsza wersja i3?

 

Bardzo proszę o wszelkie porady jak i propozycję innych laptopów. Wiadomo, że im mniej zapłacę tym lepiej, jednak z drugiej strony chcę by komputer starczył na jak najdłuższy okres czasu i był wszechstronny.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z Twojego opisu wynika że spokojnie wystarczyłby Ci Core i3, ale polecałbym zdecydować się na Samsunga. W alternatywie popatrz sobie na IdeaPad Y560 (59-048238) (Intel Core i5-460M, 4 GB ram, grafika ATI Mobility Radeon HD 5730 1 GB i dysk 500 GB. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o takim HP HP Pavilion dv6-6030ew LH789EA 15,6" 1366x768 - Notebooki - HP Pavilion dv6-6030ew LH789EA 15,6" 1366x768 cena od 2727.34zł ? Boje się tylko, że strasznie grzeje no i hałaśliwy jest.

 

No najbardziej się zastanawiam między Asusem którymś a tym Samsungiem, ciężka sprawa- jednak bardziej przemawia do mnie Samsung.

 

A ten Y560 to jak wypada w porównaniu z Samsungiem RF511? Domyślam się, że Y560 nie ma Optimusa więc bateria potrzyma której. Akurat idea tego systemu bardzo do mnie przemawia.

Edytowane przez limarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...