Skocz do zawartości
XvX

Komputer z monitorem (CAD, 3DS, Corel) do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuje komputera do pracy w takich programach jak AutoCAD, ArchiCAD, 3D Studio Max, Corel.

Co jest priorytetem w budowaniu takiego zestawu (CPU, GPU, RAM,...)?

A może nowy iMac (ten za $1499) będzie lepszym wyborem?

http://www.apple.com/imac/specs.html

To nie jest komputer dla mnie więc nie mam pojęcia z czego tak na prawdę korzystają w.wym. programy.

Edytowane przez XvX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie pakował w Apple. W Polsce ten iMac pewnie kosztuję z 5000zł(nie wiem dokładnie ile). Za tą cenę możesz złożyć o wile wydajniejszy PC z większym monitorem.

Priorytetem w tych aplikacjach(są dość wymagające) będzie wiele komponentów(procesor, grafika też bu się dość wydajna przydała(najlepiej NVIDIA),niezawodny dysk i sporo ramu(przynajmniej 8GB)

 

Proponuję coś takiego:

Intel Core i5 2500K- najlepiej podkręcić go do jakiś 4Ghz

ASRock P67 PRO3 B3

A-Data 2x4GB 1600 MHZ Gaming

WD Caviar Black 1 TB WD1001FALS

Samsung SH-223C SATA

GeForce GTX 560 1GB Ti

XFX XXX 650W Modular

 

Monitor:

Dell U2311H 23'- do takich zastosowań myślę, ze to takie minimum(ogólnie polecam wystrzegać sie w tym wypadku matryc TN)

 

Oczywiście trzeba by jakieś chłodzenie kupić i obudowę:)

Edytowane przez kondi24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy CAD najlepiej iść w mocnego procka (OC wskazane). Autodesk do dziś nie wpadł na pomysł wykorzystania karty graficznej do renderingu. Grafa za to przyda się przy 3D Maxie itp.

 

Zestaw zaproponowany przez Kondi będzie w sam raz, choć ja bym dopłacił do i7 2600K.

 

Co do monitorów, to szukaj matryc IPS lub VA i w rozdzielczości 1920x1200, te 120 pikseli więcej w pionie w porównaniu do zwykłego HD robi sporą różnicę. Ja mogę polecić HP LP2475w, sam taki posiadam i jest rewelacyjny (do gier też się nadaje).

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...