Jump to content
Sign in to follow this  
XvX

Komputer z monitorem (CAD, 3DS, Corel) do 5000 zł

Recommended Posts

Witam,

potrzebuje komputera do pracy w takich programach jak AutoCAD, ArchiCAD, 3D Studio Max, Corel.

Co jest priorytetem w budowaniu takiego zestawu (CPU, GPU, RAM,...)?

A może nowy iMac (ten za $1499) będzie lepszym wyborem?

http://www.apple.com/imac/specs.html

To nie jest komputer dla mnie więc nie mam pojęcia z czego tak na prawdę korzystają w.wym. programy.

Edited by XvX

Ja bym się nie pakował w Apple. W Polsce ten iMac pewnie kosztuję z 5000zł(nie wiem dokładnie ile). Za tą cenę możesz złożyć o wile wydajniejszy PC z większym monitorem.

Priorytetem w tych aplikacjach(są dość wymagające) będzie wiele komponentów(procesor, grafika też bu się dość wydajna przydała(najlepiej NVIDIA),niezawodny dysk i sporo ramu(przynajmniej 8GB)

Proponuję coś takiego:

Intel Core i5 2500K- najlepiej podkręcić go do jakiś 4Ghz

ASRock P67 PRO3 B3

A-Data 2x4GB 1600 MHZ Gaming

WD Caviar Black 1 TB WD1001FALS

Samsung SH-223C SATA

GeForce GTX 560 1GB Ti

XFX XXX 650W Modular

Monitor:

Dell U2311H 23'- do takich zastosowań myślę, ze to takie minimum(ogólnie polecam wystrzegać sie w tym wypadku matryc TN)

Oczywiście trzeba by jakieś chłodzenie kupić i obudowę:)

Edited by kondi24

a jak 2500K daje sobie radę na BOXowym chłodzeniu bez podkręcania?

Przy CAD najlepiej iść w mocnego procka (OC wskazane). Autodesk do dziś nie wpadł na pomysł wykorzystania karty graficznej do renderingu. Grafa za to przyda się przy 3D Maxie itp.

Zestaw zaproponowany przez Kondi będzie w sam raz, choć ja bym dopłacił do i7 2600K.

Co do monitorów, to szukaj matryc IPS lub VA i w rozdzielczości 1920x1200, te 120 pikseli więcej w pionie w porównaniu do zwykłego HD robi sporą różnicę. Ja mogę polecić HP LP2475w, sam taki posiadam i jest rewelacyjny (do gier też się nadaje).

Edited by Dammeron