Skocz do zawartości
Pexus

Core 2 Duo E4400 Czy mogę podkręcić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zacząć swoją przygodę z podkręcaniem i dlatego mam pytanie czy mogę to zrobić na tym sprzęcie.

 

Moja konfiguracja:

Windows XP sp3

Core 2 Duo E4400 2.0GHz

2 GB RAM

gf gigabyte 9800 gt 512MB

motherboard: P5L-VM 1394

Modecom Premium 450W

 

Będę wdzięczny za pomoc i jeżeli potrzeba dam więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie to czego szukasz, poniewaz ta funkcja widocznie jest odpowiedzialna za aktualizacje biosu.

Mozesz rowniesz zaktualizowac bios to najnowszej wersji, moze asus odblokowal tam mozliwosc oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to masz jakieś dodatkowe chłodzenie na procesor czy tylko boxowe? Jeśli to drugie, to kręcić nie ma sensu, możesz w ten sposób tylko skrócić żywotność procesora a nawet go spalić. Boxowe chłodzenie do podkręcania się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz? Na takim samym chłodzeniu latają Q6600 i jakoś się nie palą a grzeją się znacznie bardziej. Po przekroczeniu pewnej granicy może być zwyczajnie głośno, dalej niestabilnie. Nie zmienia to faktu, że na tej mobo nie pokręci nic. To mobo znacznie bardziej blokuje oc niż chłodzenie. Stary c2d ma pewnie jeszcze radiator z miedzianym rdzeniem. Nie jest to szczyt chłodzenia ale c2d jest w stanie schłodzić po oc na znośnym napięciu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ze strony asusa instrukcje do tej mobo i tam w zakladce advanced jest jumper free configuration, a w nim po zmianie ai overclock na manual są dostępne podstawowe opcje jak fsb i vcore. Jak nie ma opcji oc w biosie to zawsze zostaje bsel mod (co zapewne da lepsze efekty na takiej mobo/chipsecie). Btw na wysokim boxie przy tym procu jest całkiem realne wyciągnąć koło 3.0.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB w górę. Pamiętaj o ustawieniu PCI/PCI-E względem FSB asynchronicznie (33/100MHz), weź też pod uwagę taktowanie pamięci RAM a FSB (dzielniki siakieś, tzw. strap[-on :lol:]). Na początek spróbuj zobaczyć, jakie taktowanie procesor może osiągnąć bez zmiany napięcia.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...