Skocz do zawartości
TSRules

Chłodzenie i straszny kurz w kompie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, komputer siostry strasznie się kurzy w środku, po miesiącu, dwóch w środku koty i gniazda z kurzu :blink: ja niestety nie mam już tyle czasu i cierpliwości żeby go ogarniać więc mam pytania:

 

1) Jak poradzić sobie z kurzem ? zaślepić otwory w kompie ? jak to wpłynie na temperaturę ? wiatraki siora niby czyści sprężonym powietrzem, ale wiadomo, tak sie kurzy że zbyt wiele to nie daje, filtrów przeciwkurzowych nie będzie umiała rozebrać i wyczyścić :rolleyes:

 

2) Kurz załatwił chłodzenie radka 4670 (zatarł sie) na szybko podczepiłem wentylka 80mm bo był płacz że nie będzie internetu itp. co w zamian dać w rozsądnej cenie ? co pasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Na pewno wlpynie to negatywnie na temperature, a jak bardzo, dowiesz sie zakrywajac otwory. Jesli filtry przeciwkurzowe odpadaja to nie ma innego sposobu na kurz, przyrody nie zmienisz. Jedynie co nasowa mi sie na mysl to nie wietrzenie pokoju tak czesto, jesli juz to robic to jak komputer jest wylaczony.

 

2) Chodzi o wymiane calej karty graficznej czy tylko chlodzenia? Jesli chlodzenia to mozesz poszukac na allegro uzywanego arctic cooling accelero S1 rev. 2 na ktorym ta karta bedzie mogla dzialac pasywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam filtrów takiego typu

Filtr przeciwkurzowy DEMCiflex 120mm - czarny :: Yooki.pl

Cooling.pl : Grill / Filtr z siatką 120mm czarny [sPC035] - 15.01PLN

i zarówno jeden jak i drugi sobie chwalę.

 

DemciFlex ma magnes i można go elegancko zdjąć i wyczyścić (nawet wodą), a SilentiumPC jest tak skonstruowany, że kurz zbiera się na nim na zewnątrz w postaci "kotów" i raz na jakiś czas wystarczy po nim przejechać palcem, aby kotki odpadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Chodzi o wymiane calej karty graficznej czy tylko chlodzenia? Jesli chlodzenia to mozesz poszukac na allegro uzywanego arctic cooling accelero S1 rev. 2 na ktorym ta karta bedzie mogla dzialac pasywnie.

 

pomyślę nad accelero, tylko się boję że na pasywnym jak nie będzie oczyszczać to z czasem usmaży kartę <_<

 

 

Może niech siostra częściej sprząta pokój :lol2:

 

zasadniczo twierdzi że sprząta, lecz nie mam jak sprawdzić bo wizytuję raz na dwa miechy :lol:

 

 

DemciFlex ma magnes i można go elegancko zdjąć i wyczyścić (nawet wodą), a SilentiumPC jest tak skonstruowany, że kurz zbiera się na nim na zewnątrz w postaci "kotów" i raz na jakiś czas wystarczy po nim przejechać palcem, aby kotki odpadły.

 

no to może być to, przynajmniej nie zepsuje przy ściąganiu\zakładaniu, dzięki za rady wszystkim :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...