Skocz do zawartości
kuba112m

AMD Athlon II X2 255 na płycie głównej GA-MA69VM-S2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam płytę główną Giagabyte GA-MA69VM-S2.Aktualnie mam do niej Athlona 4200+ 2,2 GHz.Chciałbym kupić AMD Athlon II X2 255,który ma Socket AM3.Tutaj pojawia się moje pytanie.Z tego co wiem,aby go włożyć trzeba zaktualizować BIOS.Czy wiąże się z tym jakieś ryzyko,w sensie można coś tam skopać ;)? Na czy mniej więcej to polega?Pytam,ponieważ nigdy nie zajmowałem się czymś takim,nie chcę nic namieszać ,lub bezsensownie wydać kasę na procek który nie będzie działał.

 

Pozdro ,z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez kuba112m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to trudne, szansa na skopanie czegokolwiek jest mała - ale jest - np awaria prądu albo pobranie złego biosu

 

Wejdz na stronę gigabyte - jest tam jakiś program do update'u biosu - sam pobiera odpowiedni z serwera, Ty tylko klikasz. Działa dość falnie. Warto rozważyć mocniejszego proca - np trójrdzeniowca - mała dopłata, a jak jkiedyś zmienisz płytę jest szansa go odblokować nawet do Phenma 4 rdzeniowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte....0/download/bios

tu masz bios na ktorym wszystkie athlony 2 chodza napewno. oprocz phenomow 2 z za duzym tdp :) w rev. C3 do 95w wszystkie pojda :)

co do update to lepiej poszukaj w google dokladnie jak to zrobic bo mozna tym latwo uwalic plyte. a programy spod windowsa tez ciesza sie zla opinia...

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam robiłem update biosa na płycie gigabyte programem @BIOS i wszystko działa, bez problemów. Tylko trzeba pamiętać, że po aktualizacji biosa trzeba go zresetować do ustawień fabrycznych (w moim przypadku opcja "load optimized defaults"). Możliwe, że aktualizacja biosa z poziomu windy jest loterią, nie wiem, ale ja jednak spróbowałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o umiejętności pytającego - eśli jego znajomość kompa to klikanie w okienka - robiłbym spod windy, jeśli coś więcej można robic to "klasycznie". Swego czasu akurat tym @BIOS aktualizowałem - nie było problemów. Ale podkreślam - ryzyko jest zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta znalazłem coś takiego: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2500

Są dwa Ahtlony II X2 255 ,ale do obydwu wersja BIOSU to F10E.

Jest on do pobrania tutaj : http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma69vm-s2_10/download/bios .

Tutaj nasuwa się moje pytanie.

Co teraz ? Ściągnąć tą wersję BIOSU,ale co dalej ?Niektórzy wspominają o aktualizacji programem @BIOS.Ktoś jasno mógłby wytłumaczyć ?

Pozdro, dzięki z góry za pomoc. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież (chyba) wszystkie gigabyte mają flashera zintegrowanego z biosem (q-flash czy jak mu tam), wystarczy plik wrzucić na coś na fat/fat32 - np. pendrive...

 

Chyba nigdy inaczej nie flashowałem gigabyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...