Skocz do zawartości
anon92

Pisk piszczyka i komputer staje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry przepraszam jeżeli wybrałem zły dział i proszę o przeniesienie w takim przypadku. Ostatnio spotkała mnie niemiła niespodzianka. Przeglądałem internet gdy nagle zapiszczał piszczyk w kompie i cały komputer stanął. Komputer nie był pod żadnym obciążeniem odpalona była przeglądarka, muzyka jakieś gg i to wszystko. Po prostu się zawiesił. Dodam że komputer aktualnie NIE JEST PODKRĘCONY. Cały chodzi na seryjnych ustawieniach więc to na pewno nie wina złych ustawień przy OC. Mam tego kompa około 2 lat i 3 miesięcy. W ciągu tego czasu zrobił mi tak z 3-4 razy i też w tedy jeszcze nie był podkręcony. Miałem wymienianą płytę główną na gwarancji i stało mi się tak na starej i wczoraj też na nowej. W ciągu 2 lat 4 razy to nie jakaś katastrofa ale u mnie musi wszystko chodzić jak w zegarku i jeżeli coś się dzieje mi z kompem to chce się dowiedzieć czemu i wyeliminować to. Czy na innych płytach też tak się dzieje czy tylko na DFI? Od czego to może być? Po resecie wszystko działa normalnie. Wyświetlacz płyty głównej nie pokazuje nic niepokojącego. Można rżnąć na Crysisa 3 godziny i wszystko jest ok. Temperatury wszystkie w normie.

Potrafi ktoś wyjaśnić to? ;)

Komp:

Intel E8400, DFI Lanparty DK X38, MSI Radeon HD5850 OC, OCZ Titanium 2x2GB 800MHz, OCZ StealthXStream 600W SLI, Seagate Barracuda 250GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rżnąć na Crysisa 3 godziny i wszystko jest ok. Temperatury wszystkie w normie.

Potrafi ktoś wyjaśnić to? ;)

 

Rżnięcie w grę, której jeszcze nie ma nie jest specjalnym obciążeniem :P

 

Sprawdź pamięci memtestem(najlepiej przez kilka godzin).

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rżnięcie w grę, której jeszcze nie ma nie jest specjalnym obciążeniem :P

 

Sprawdź pamięci memtestem(najlepiej przez kilka godzin).

 

Pozdrawiam

 

Czytaj ze zrozumieniem, on napisał, że grał w Crysisa 3 godziny, a nie w Crysis 3 :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem, on napisał, że grał w Crysisa 3 godziny, a nie w Crysis 3 :P.

 

Oj tam, oj tam ;)

 

Ja tam widzę:

Można rżnąć na Crysisa 3 godziny i wszystko jest ok.

Nie wiem jak to jest "na" Crysisa, ale musi być fajnie ;)

Mój mózg musiał się starać poprawnie zrozumieć to zdanie i zmodyfikował pewnie nie tą cześć co trzeba:P

 

Ps. Jak memtest?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memtest wskazany oczywiście duże prawdopodobieństwo iż jest to problem kontrolera pamięci nie powiedziane też jest że nie może to być płyta główna badz problem z gniazdem zasilania 24 pin zalecam sprawdzić dodatkowo tempy na podzespołach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niejasności oczywiście chodziło o granie w Crysisa przez 3 godziny :D Zrobiłem MemTesta. Odpaliłem 2 na raz. Szły tak około 50 minut aż coverage doszło do 100% potem wyłączyłem. Wystarczy tyle? Nie wiem ile powinno się robić ten test. 0 błędów.

Ale nakierowaliście mnie na ramy i przypomniał mi się być może istotny szczegół. Mianowicie mam te ramy o których pisałem wyżej. Chodzą na timingach 4-4-4-15 ale na napięciu 2.2V. Płyta ustawia automatyczne napięcie pod te timingi 2.0V. Możliwe że dzieje się to przez niedovoltowane pamięci? MemTest powinien to wykazać prawda? Tymczasem 0 błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli memtest nie wskazał błędów to po prostu ich na pamięciach nie ma można sprawdzić dla pewności na jakiś good ramach 2x2 1333mhz dual ogólnie jak coś się dzieje i nie jesteś tego pewny zastępczy zestaw kołujesz i po sprawie sprawdzasz co nie tak i gitara :) ale to najniższa linia oporu pytanie jak piszczał zacinał się czy też się wyłączał ? najlepiej napisz pełna specyfikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jest tak że komp chodzi i nagle zapiszczy ten piszczyk i po pisku komputer łapie zwieche. Wczoraj brat się skarżył że przy graniu często wyskakuje mu błąd karty graficznej. Ja w tyle gier co grałem to nigdy mi nie wyskoczył. Ale wczoraj oglądając filmiki na necie też mi wyskoczył. Czarny ekran się zrobił po chwili pojawił się obraz cały komputer się zacinał aż w końcu wydusił jakiś błąd ten ATI VPU recover czy jak to tam i zapytał czy wysłać raport do ATI czy nie. Karta nie rzuca żadnymi artefaktami i temperatury ma w normie więc zapewne problem leży w sterownikach. Być może ta zwiecha też jest od tego?

Co masz na myśli mówiąc specyfikacje?:D Kompa podałem w 1 poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wczoraj przeglądałem neta i znowu to zapiszczało. Całkiem możliwe że to zapiszczała karta. Zapiszczało i na chwilę się zwiesił ale za chwile zaczął chodzić i wywalił znowu błąd.

Jakieś 1-2 miesiące temu flashowałem bios w karcie graficznej. Pamiętam że był dosyć nowy i w wersji beta. Możliwe że to od tego? Spróbuje zaktualizować stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Coś"? zlokalizuj źródło tego pisku bo wróżką nikt nie jest. Błędy Ati mogą wskazywać na grafę i tak pewnie jest. Biosów beta się nie wgrywa. Wgraj oficjalny najnowszy bios do grafy.

 

Co do MemTesta to extraplay mało się znasz, bo godzina nie wystarczy, a tym bardziej nie spod windowsa. Ściągnij Goldmemory pod dosa jak chcesz jeszcze powałkować ram, ale na moje to nie ram bo by inaczej się to objawiało raczej. Coś z grafą nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 nie jesteś od kwestionowania czy sie znam czy nie bo nie wież co na chwile obecną robię w tej branży a więc panie znawco fakt godzina nie wystarczy kiedy nie ma pewności test trzeba wykonywac znacznie dłużej w jakim czasie metest pokazuje bledy ile trzeba czekac panie znawco w jaki sposob robi pan metesta i co to za paść z pod windowsa to że dla producentów metesta nie wypalila wersja pod windows nie nalezy tego zastepowac nie wiem czym gdyz metest pod dosem jest narazie najlepszym narzędziem diagnostycznym a Pan znawca zna się na wszytystkim skoro kwestionuje poziom wiedzy forumowiczów bo jeśli tak to przepraszam Alfo i Omego Pure Pc Wracając do sprawy zastępczy sprzęt jaki kolwiek i posprawdzać jak co z czym jeśli nie ma dostępu proszę o kontakt na pw napewno coś poradzimy :)

 

Pozdrawiam swojego mentora DejwiT11

Nieznawca:)

Edytowane przez extraplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 nie jesteś od kwestionowania czy sie znam czy nie bo nie wież co na chwile obecną robię w tej branży a więc panie znawco fakt godzina nie wystarczy kiedy nie ma pewności test trzeba wykonywac znacznie dłużej w jakim czasie metest pokazuje bledy ile trzeba czekac panie znawco w jaki sposob robi pan metesta i co to za paść z pod windowsa to że dla producentów metesta nie wypalila wersja pod windows nie nalezy tego zastepowac nie wiem czym gdyz metest pod dosem jest narazie najlepszym narzędziem diagnostycznym a Pan znawca zna się na wszytystkim skoro kwestionuje poziom wiedzy forumowiczów bo jeśli tak to przepraszam Alfo i Omego Pure Pc Wracając do sprawy zastępczy sprzęt jaki kolwiek i posprawdzać jak co z czym jeśli nie ma dostępu proszę o kontakt na pw napewno coś poradzimy :)

 

Pozdrawiam swojego mentora DejwiT11

Nieznawca:)

 

Ojejć. Znaki interpunkcyjne nie są wbrew pozorom tylko dla ozdoby. Taki strumień tekstu fatalnie się czyta.

A to, że ktoś robi w branży jeszcze nic nie znaczy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie tylko spokojnie ;) Co do lokalizacji pisku to nie jest takie proste jak się wydaje.... Pisk jest czasami raz w tygodniu i trwa mniej niż sekundę. W tym czasie nie zdążę nawet zdjąć pokrywy z obudowy (mimo że mam nie przykręconą, tylko wysunąć). Co mam cały tydzień siedzieć ze zdjętą obudową i głową w obudowie na wypadek gdyby miał zapiszczeć żeby od razy wiedzieć co to? Pamięci raczej od razu wykluczyłem. Chodziły podkręcone do 1000 MHz i Orthos nie wykazywał żadnych błędów po kilku godzinnym teście. Teraz chodzą seryjnie na 800. Gdyby coś było z nimi nie tak to już godzina MemTestu pokazałaby błąd.

Zaktualizowałem stery i od wczoraj jest dobrze. Zobaczymy czy to coś dało. Jeżeli nie to stawiam na 90% że to wina tego biosu. Pisk piskiem, od 2.5 roku był baaardzo rzadki ale teraz jest częstszy i wyskakują błędy grafiki więc myślę że to jego wina.

Dzięki za wszystko myślę że teraz sam sobie dam radę. :wink:

Edytowane przez anon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie na tym forum były sytuacje, że Memtest nie wykrywał błędów w wielogodzinnym teście a Goldmemory sypał błędami od początku.

 

Jeśli głośniczek systemowy nie jest na stałe wlutowany w mobo to go odłącz. Jeśli coś zapiszczy, będziesz wiedział że to pipczek na grafice. Teraz i tak nic Ci on nie daje, nie wiesz z którego głośniczka pochodzi sygnał.

 

Radziłbym też aktualizację biosy płyty głównej (lub wgranie starszego jeśli jest najnowszy) i wgranie oryginalnego biosu dla k. graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 nie jesteś od kwestionowania czy sie znam czy nie bo nie wież co na chwile obecną robię w tej branży a więc panie znawco fakt godzina nie wystarczy kiedy nie ma pewności test trzeba wykonywac znacznie dłużej w jakim czasie metest pokazuje bledy ile trzeba czekac panie znawco w jaki sposob robi pan metesta i co to za paść z pod windowsa to że dla producentów metesta nie wypalila wersja pod windows nie nalezy tego zastepowac nie wiem czym gdyz metest pod dosem jest narazie najlepszym narzędziem diagnostycznym a Pan znawca zna się na wszytystkim skoro kwestionuje poziom wiedzy forumowiczów bo jeśli tak to przepraszam Alfo i Omego Pure Pc Wracając do sprawy zastępczy sprzęt jaki kolwiek i posprawdzać jak co z czym jeśli nie ma dostępu proszę o kontakt na pw napewno coś poradzimy :)

 

Pozdrawiam swojego mentora DejwiT11

Nieznawca:)

 

 

Niejednokrotnie na tym forum były sytuacje, że Memtest nie wykrywał błędów w wielogodzinnym teście a Goldmemory sypał błędami od początku.

 

I wszystko w temacie. To samo chciałem napisać.

 

W tej branży można robić ale się nie znać na wszystkim, jeśli Twoja wiedza jest aż taka duża, że Cię uraziłem to przepraszam. Natomiast MemTest po dosa jest słabym i nieskutecznym narzędziem, a bynajmniej musi chodzić 48h żeby była pewność że wszystko z ramem ok, a do DDR3 to już w ogóle się nie nadaje. Dobrze, że autor tematu ma DDR2. Miałem DDR3 totalnie walniętą, że system nie chciał sie uruchamiać, a MemTest uparcie twierdził że z nią wszysko ok :lol: wystarczy?

 

A tak poza konkursem, nawet w 100% nie zrozumiałem Twojego posta bo to bełkot bez jakichkolwiek przystanków, to naprawdę źle sie czyta. Popraw albo w przyszłych postach pisz po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathTomahawk problem interpunkcji ściga mnie od wielu lat , nie mówię o znaniu się na wszystkim ,bo nawet najlepsi informatycy nie wiedzą wszystkiego alr znam agentow co z wtyczki 24 pin zrobia 8 pin i to podłączą więc ,tu bym polemizował A to, że ktoś robi w branży jeszcze nic nie znaczy... , przykład ja sam kilkla lat temu jeszcze o komputerach wiedząc nie wiele podłączyłem dysk w locie no i, było zwarcie na moje sczeszcie zasilacz się zresetował i działa do dziś :). Wiec odrobina ogarnięcia się przydaje.

Edytowane przez extraplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...