Skocz do zawartości
Siarczysta

Bitcoin to najniebezpieczniejszy projekt

Polecane posty

teraz korekta do znośnego poziomu 40-60 PLN :)

mtgox: Oferta sprzedaży: 83 Oferta kupna: 81

bitomat: Oferta sprzedaży: 91; Oferta kupna: 89

Wszystkie ceny w PLN

w polsce powinno spac jeszcze bardziej nie wiem kto winduje te ceny.

Edytowano przez czullo

Na bitomacie obowiązuje premia za dodatkowe koszty transakcyjne, gdyby bawić się na mtgox. Dolicz do cen w USA koszty transferów kasy, przewalutowania, samych zakupów itp., zakładając, że chciałbyś przeprowadzić całą transakcję od wysłania PLN do otrzymania PLN. Wówczas wyjdzie Ci "niearbitrażowa" (czyli - choć to trochę na wyrost - najbardziej adekwatna) cena na bitomacie.

Ja od paru dni bardzo dobrze zarabiam na arbitrażu, no, teraz różnica trochę mniejsza, więc czekam. Oczywiście żeby to miało sens, trzeba przerzucać kilka - kilkanaście tyś. pln. Ale dało radę utrzymać średnią 20% zysku za przerzut. To chyba wynika z tego, że Polacy są jacyś uprzedzeni do mtgox, skoro mają bitomat, stąd skoki cenowe "z [gluteus maximus]". Inna sprawa, że prowizje przy wypłacie kasy z mtgox są kosmiczne.

A, i pochwalę się, wczoraj wywaliłem po 115zł, a godzinę potem już było 85 :D

Edytowano przez blasphemy

Sprzedalem wszystko w cholere :lol:

Kto zarobił to zarobił, po 25zł mozna bylo jeszcze kupic i sprzedac za 4-krotnosc, teraz jak nawet wzrosnie do 200 to tylko podwojny zarobek wiec inwestując teraz 10tys mozna być do przodu tylko 10 a mozna stracic nawet polowe bo w sumie to taka loteria nie zależąca tylko od nerwów ludzików ktorzy mają duuuuuzo BTC.

Oczywiscie mozna grać na spadkach i na wzrostach ale trzeba siedziec non stop praktycznie przy monitorach, wiec jesli ktos ma stacjonarną robote to szkoda czasu.

Wg ktualnego kursu BTC, moja kopalnia kosztująca mnie jakies 12tys daje 500zł dziennie (odliczając juz prąd).

Edytowano przez Maniakalny

Trochę to nie fajnie wygląda. Trzeba kopać i kupować ile wlezie. No i liczyć na scenariusz w którym rząd usa wykupuje wszystkie bitcoiny zawyżając wartość ;-) A potem powiedzieć papa i czekać na kolejny taki projekt.

Jak myślicie, opłaca się jeszcze wchodzić w mining? Kupiłem narazie 5830 do dugiego kompa i czekam na przesyłkę, myslicie że warto kupić jakąś tania płytę z SLI i drugiego 5830? Narazie wychodzi bajeczna stopa zwrotu 20 dni :blink: Ale czy przez ten czas bitcoin nie padnie? :idea:

albo padnie albo nie padnie :) narazie cena leci w dol ze 123 zrobilo sie juz 77 :)

albo padnie albo nie padnie :) narazie cena leci w dol ze 123 zrobilo sie juz 77 :)

Oby nie padlo :P

waluta jako taka nie padnie, conajwyzej moga zamknac kantory :P

: cena spadla do 70 i caly czas maleje :)

Edytowano przez czullo

30 zł w przeciągu tygodnia.

Analizując formacje świec wychodzi mi mniej więcej niezdecydowanie, zwrost, spadek, panika:D

Chociaż tak jak wspominałem BTC ciężko rozgryźć

Jak myślicie, opłaca się jeszcze wchodzić w mining? Kupiłem narazie 5830 do dugiego kompa i czekam na przesyłkę, myslicie że warto kupić jakąś tania płytę z SLI i drugiego 5830? Narazie wychodzi bajeczna stopa zwrotu 20 dni :blink: Ale czy przez ten czas bitcoin nie padnie? :idea:

to niechodzi oto czy cos sie zwroci bo jesli dasz rade kupic szybko kilka plyt z 2x pcie i tanszych zasilaczy 700-750W uzywanych, one nie stracą duzo na wartosci, moge powiedziec ze max 10% jesli chcialbyś sprzedac odrazu

a na dzien dzisiejszy wychodzi z jednej 5830 wychodzi 30zł dziennie minimum wiec mysle ze sie dalej oplaca

http://www.reuters.com/article/2011/06/08/us-financial-bitcoins-idUSTRE7573T320110608

Wystarczy, ze zamkną mtgox i kurs poleci na pysk. Skończy się dzień dziecka :(

Wszystko przez to, że nie wiedzą, jak uwalić handel dragami za torem, więc uderzą w walutę. Banki musiały ładnie podsypać tym senatorom.

Na oficjalnym forum bitcoin roztaczane są dość mroczne wizje, dlatego kurs teraz spada.

Tu nie chodzi o dragi. Tu chodzi o pieniadz ! Srodek platniczy to by bylo bardziej rozpowszechnione niz $ !

To jest zagrozenie dla "starych pieniedzy"

No napisałem o tym, to jest oficjalny powód ;) Każdy wie, o co tu chodzi.

Chodzi mi o absurdalność wymówki, którą stosują :D

Jak zainwestujesz powiedzmy 2k zl w jakis tam sprzet na poczatek to nawet jak wszystko runie sprzet mozesz sprzedac

tyle ze moim zdaniem z strata co najmniej 20% bo przeciez jak to wszystko padnie to bedzie tysiace radeonow do sprzedania a to spowoduje strasznie niskie ceny sprzedazy :/

wiec inwestujac owe 2k zl mozesz stracic co najwyzej 500-600zl , z drugiej strony zainwestowana kasa mzoe Ci sie zwrocic w ciagu 6 tygodni.

Na koniec dodam od siebie ze obecne ryzyko jest znacznie wieksze niz kilka miesiecy temu , spece z FBI i Senatu zaczeli weszyc w tej sprawie

a to niczego dobrego nei wrozy.

Bedzie wielkim sukcesem jak czegos nie przyblokuja w ciagu najblizszych miesiecy .

Edytowano przez Mario2k
  • Downvote 1

Wielki sukces to będzie jak cena chociaż na chwilę wróci na 120zł....bo kuźwa jestem w plecy w tym momencie ;( Kupione w czasie wysokich wzrostów. O tyle dobrze że tu nie ma żadnego brokera i zabezpieczenia. Można czekać aż cena będzie przyzwoita i trzymać btc na koncie ile wlezie.

• Upvote 1

narazie sie zapowiada na spadek a jak cena przekroczy 20 dolcow to nadal bedzie spadac... co ciekawe dzis w gazecie prawnej byl artykul na temat bitcoin... i nadal spadki :) a przez weekend wiadomo dolek :)

Edytowano przez czullo
  • Upvote 1

No jak narazie maniakalny wtopił 20 k :rolleyes:

To jest to co pisałem na początku tego tematu:

kopać -> zamieniać na usd -> wydawać

mielenie kasą w te i we wte nic dobrego nie przynosi poza sporadycznymi przypadkami.

Edytowano przez shXh

No jak narazie maniakalny wtopił 20 k :rolleyes:

To jest to co pisałem na początku tego tematu:

kopać -> zamieniać na usd -> wydawać

mielenie kasą w te i we wte nic dobrego nie przynosi poza sporadycznymi przypadkami.

maniakalny juz sprzedal wszystko wiec nie wtopil 20k :) pozatym mozna bylo zarobic dwa dni temu kupujac za 60PLN i sprzedajac za 80-90 :)

Chyba wszystko sprzedam teraz. Przy tym kursie wychodzę jeszcze na plus 50zł w stosunku do tego co zainwestowałem od początku... :| A był tysiak do przodu kuźwa

Z miningu z kilku dni mialem jakies 50 BTC,

Pozniej kupilem okolo 170-180 po 55-59-61 (z tego co pamietam - rozne ilosci w partiach) no i najwiekszy błąd - dokupilem jakies 20-30 btc po okolo 110zł), wiec mialem jakies 250BTC.

Patrze rano a tam kurs 90-95zł no to czekam, moze pojdzie w góre - no i poszlo na 110. Wieczorem zajałem sie innymi sprawami i dostaje wiadomosc ze wszystko leci, wiec sprzedalem wszystko w roznych cenach nie pamietam po ile. 80-85 cos takiego.

Podsumowując do godziny 22-23 (przed paniką i spadkiem) bylem do przodu jakies 13-14tys, w przypływie adrenaliny nie liczylem dokladnie :lol:, niestety jak pisalem wczesniej sprzedalem juz po nizszym kursie wiec jestem na plus min 3-5tys, ale co z tego jak prawie mialem te 13-14 :lol2:

Co do tych 20tys co pisalem, owszem wrzucilem na bitomat ale w koncu nie wymienilem tego na BTC, tylko wyplacilem.

Koniec końców, jak juz wspominalem zabawa jest fajna, ale juz raczej za pozno. Za duzo roznych pogłosek, do tego FBI, USA, CIA, KGB zaczelo węszyć i nie wiadomo co będzie.

Wole jednak nic nie robić i zarabiac 4-5 tys miesiecznie niz ryzykowac zarobioną kase plus do tego siedziec 24/7 przy kompie.

Edytowano przez Maniakalny

o_O BTC powoli tanieje, dobrze, że sprzedałem wszystko jak był w okolicach 100zł :P. Szkoda tych co płacili >100zł na BTC ;].

To teraz trzeba odliczać czas do upadku waluty lub ewentualnego jej przejścia do podziemia ;). Obstawiam, że w ciągu pół roku będzie po wszystkim. Ktoś da więcej?

Edytowano przez OCM4n14k

Ja daję góra 2 miesiące, a cena według mnie już nie przekroczy ani razu 80zł, może będą chwilowe korekty, ale ogólnie ludzie uciekają z projektu, niebawem będziemy to pamiętać tylko jako bardzo ciekawy, ale niestety nieudany eksperyment. Teraz się cieszę, że nie bawiłem się w hazard na bitomacie tylko w arbitraż mtgox -> bitomat, udało się zarobić rozsądną sumkę przy znikomym ryzyku.

Wielki sukces to będzie jak cena chociaż na chwilę wróci na 120zł....

A ja się zastanawiałem, komu sprzedałem btc po 115zł :D

teraz cena spadnie do poziomu 30-20 PLN :)

EDIT: obecnie cena na poziomie 55 i malo kto chce kupowac :P

Edytowano przez czullo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.